Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
τι νωρίς βρε.
έχουμε κλείσει ήδη όλο το 23 και περιμένουμε να ανοίξουν αυτές του 24...
🤣🤣🤣.
Και οι προσφορες που βγαζει κατα καιρους πχ η Aegean? Δεν αξιζει να τις περιμενει καποιος? Ή καλυτερα νωρις που ισως βρισκονται πτησεις με μιλια?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Καλησπερα! Βλεπω οτι καποιοι απο εσας κοιτατε εισιτηρια για 10 μηνες μετα.. Δεν ειναι πολυ νωρις; Με την εννοια οτι μπορει αργοτερα να βγουν προσφορες (πχ απο Aegean). Για τις low cost ξερω οτι οσο πιο νωρις τοσο πιο οικονομικα. Αλλα με την Aegean πχ ποτε ειναι καλυτερα να ψαχνει καποιος; Ευχαριστω!
Οχι μονο οι low cost. Και πολλες κανονικες βγαζουν νωρις τρελους ναυλους. Η Aegean και με 50% μπορει να ειναι ακριβοτερη για ορισμενους προορισμους.
 
D

Delmem38110

Guest
Και οι προσφορες που βγαζει κατα καιρους πχ η Aegean? Δεν αξιζει να τις περιμενει καποιος? Ή καλυτερα νωρις που ισως βρισκονται πτησεις με μιλια?
η Αιγαίου βγάζει συχνά πυκνά προσφορές και κανονίζεις ανάλογα μέχρι εκεί που τραβάει η προσφορά, αν όχι περιμένεις την επόμενες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Κανοντας αναζητηση για καποιες πτησεις που η τιμη ειναι <20 ευρω δεν εχω αναστολες να κλεισω απο ταξιδιωτικο γραφειο παρα την εταιρεια. Τις καλυτερες τιμες μου τις δινει το trip.com. Ειναι καλο?
Επισης κατεβαζει κι αλλο την τιμη αν κλεισω χωριστα το καθε σκελος, κατι που ειναι παραξενο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.319
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Τις καλυτερες τιμες μου τις δινει το trip.com. Ειναι καλο?
Κάπου το χω χρησιμοποιήσει, ένα από τα πολλά πρακτορεία που σου δίνει επιλογή η skyscanner είναι. Στην τελική τώρα το μάθαμε το μάθημα μας, αν κάτι συμβεί, αμφισβήτηση. :haha:
Επισης κατεβαζει κι αλλο την τιμη αν κλεισω χωριστα το καθε σκελος, κατι που ειναι παραξενο.
Ενδιαφέρον, δε το χα προσέξει αυτό. Αντιτίθεται στη λογική!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Κανοντας αναζητηση για καποιες πτησεις που η τιμη ειναι <20 ευρω δεν εχω αναστολες να κλεισω απο ταξιδιωτικο γραφειο παρα την εταιρεια. Τις καλυτερες τιμες μου τις δινει το trip.com. Ειναι καλο?
Επισης κατεβαζει κι αλλο την τιμη αν κλεισω χωριστα το καθε σκελος, κατι που ειναι παραξενο.
Ανήκει στον ίδιο όμιλο με τη skyscanner (δραστηριότητα κυρίως στην Κίνα), είναι μεγάλη εταιρεία και θεωρείται σοβαρή.
Το φθηνότερο one way εικάζω ότι μπορεί να δικαιολογείται από τυχόν προμήθεια που παίρνει από την αεροπορική ανά εισητηριο, οπότε με 2 κρατήσεις παίρνει διπλή προμήθεια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Ανήκει στον ίδιο όμιλο με τη skyscanner (δραστηριότητα κυρίως στην Κίνα), είναι μεγάλη εταιρεία και θεωρείται σοβαρή.
Το φθηνότερο one way εικάζω ότι μπορεί να δικαιολογείται από τυχόν προμήθεια που παίρνει από την αεροπορική ανά εισητηριο, οπότε με 2 κρατήσεις παίρνει διπλή προμήθεια
Οκ, το βαζω μπρος. Εχει πολυ καλες κριτικες.
@psilos3 για ποσο της ταξης των 10-15 ευρω δεν παω για αμφισβητηση, βαριεμαι. Ειδικα εφοσον λεμε για πτησεις που εχουν συχνοτητα ΚΤΕΛ καθε 2 ωρες και δεν τιναζεται στον αερα το ταξιδι.
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Κανοντας αναζητηση για καποιες πτησεις που η τιμη ειναι <20 ευρω δεν εχω αναστολες να κλεισω απο ταξιδιωτικο γραφειο παρα την εταιρεια. Τις καλυτερες τιμες μου τις δινει το trip.com. Ειναι καλο?
Επισης κατεβαζει κι αλλο την τιμη αν κλεισω χωριστα το καθε σκελος, κατι που ειναι παραξενο.
Κι εγώ έκλεισα μαζί τους ένα ταξίδι μετ' επιστροφής όπου μου έστειλαν 2 διαφορετικές κρατήσεις. Όταν χρειάστηκε να ακυρώσω το ένα σκέλος, μου επέστρεψαν αμέσως τα χρήματα ✌
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Κι εγώ έκλεισα μαζί τους ένα ταξίδι μετ' επιστροφής όπου μου έστειλαν 2 διαφορετικές κρατήσεις. Όταν χρειάστηκε να ακυρώσω το ένα σκέλος, μου επέστρεψαν αμέσως τα χρήματα ✌
Σε πτηση με Ruyanair των 16 ευρω τι να ακυρωσω, αυτα πανε στη γειτονια των αγγελων οταν ακυρωνεις.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.418
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τις καλυτερες τιμες μου τις δινει το trip.com. Ειναι καλο?
Μια χαρά είναι. Έχω κλείσει και αεροπορικό και διαμονές. Τη πτήση απο Κεφλάβικ σε Κοπεγχάγη την έκλεισα απο αυτό γιατί ήταν το πιο φθηνό τη συγκεκριμένη ημερομηνία που ήθελα. Αν δεν είχαν ημερομηνία λήξης τα coins τους θα ήταν ακόμα καλύτερο....πάνε και αυτά σιχτιρ....
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Μια χαρά είναι. Έχω κλείσει και αεροπορικό και διαμονές. Τη πτήση απο Κεφλάβικ σε Κοπεγχάγη την έκλεισα απο αυτό γιατί ήταν το πιο φθηνό τη συγκεκριμένη ημερομηνία που ήθελα. Αν δεν είχαν ημερομηνία λήξης τα coins τους θα ήταν ακόμα καλύτερο....πάνε και αυτά σιχτιρ....
Εκλεισα. Σαρδηνια, ερχομαστε!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.138
Likes
20.418
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.257
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom