Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αμ, τη βαλιτσα που την πας; και με βαλιτσα!!! αξια ανεκτιμητη πλεον... αντε να παιρνω κουραγιο για την transavia...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
αμ, τη βαλιτσα που την πας; και με βαλιτσα!!! αξια ανεκτιμητη πλεον... αντε να παιρνω κουραγιο για την transavia...
Ναι είναι πολύ σημαντικό προνόμιο για την εποχή που διανύουμε, με τους περισσότερους να το χουν γυρίσει σε πολιτική low cost. Πιθανολογώ ότι και η transavia δε θα συνεχίσει να διαφοροποιείται για πολύ ακόμη, ωστόσο προς το παρόν είναι σημαντικό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω. έχουμε τα εισιτήρια μέχρι σαο παολο αλλα θα κλείσω κει έξτρα από καπου αλλού για να μην συμβεί κάτι με τους Αιθίοπες και χάσουμε τις διακοπές. κλείνω με μιλια αρα καμια αβιανκα από Βαρκελώνη η Μαδρίτη και μετά ριο από Μπογκοτά.
Γιατί δε κοιτάς τους Τούρκους απευθείας από Αθήνα;
 
D

Delmem38110

Guest
Γιατί δε κοιτάς τους Τούρκους απευθείας από Αθήνα;
έχεις δει τους φόρους των Τούρκων; περάσανε το 500αρικο για μπίζνες τα δυο άτομα oneway.
αυτά που ανέφερα είναι από Αθήνα μέσω Βαρκελώνης Μαδρίτης η Λονδίνου.
ένα σκέλος αιγαίου το άλλο αβιανκα
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω δει τους φόρους, ένα 100ρικο είναι economy (δεν είχε business) στο πήγαινε για GRU, έχω κλείσει με αυτούς γι' αυτό το ξέρω. Στο έλα θα έρθω με άλλη εταιρεία με ένα 50άρικο.

Για Avianca, ως γνωστόν πρέπει να πετάξεις με άλλη εταιρεία για (και άρα να επιστρέψεις από) Μαδρίτη ή Βαρκελώνη π.χ. και μετά να πας εκεί που θες μέσω BOG. Βρήκα προσωπικά πολύ απλούστερο να πάω μια κι έξω αυτή τη φορά.
 
D

Delmem38110

Guest
Έχω δει τους φόρους, ένα 100ρικο είναι economy (δεν είχε business) στο πήγαινε για GRU, έχω κλείσει με αυτούς γι' αυτό το ξέρω. Στο έλα θα έρθω με άλλη εταιρεία με ένα 50άρικο.

Για Avianca, ως γνωστόν πρέπει να πετάξεις με άλλη εταιρεία για (και άρα να επιστρέψεις από) Μαδρίτη ή Βαρκελώνη π.χ. και μετά να πας εκεί που θες μέσω BOG. Βρήκα προσωπικά πολύ απλούστερο να πάω μια κι έξω αυτή τη φορά.
για Ρίο με τη συμμαχία έχει μόνο με τους Πορτογάλους και τους Γερμανούς από Λισσαβόνα πόρτο Μόναχο και Φρανκφούρτη. και με ανταπόκριση από Μπογκοτά Παναμά και χιουστον.
άρα η μια ή η άλλη πρέπει να αλλάξεις 3 αεροπλάνα. αν θα είναι Κωνσταντινούπολη Λονδίνο Μπογκοτά σαο παολο δεν έχει διαφορά.
το να αλλάξεις εταιρεία δεν λέει κάτι. μια κράτηση είναι αεροπλάνο αλλάζεις και με τους μεν και με τους δε.. οι βαλίτσες ακολουθούν την κράτηση.
τουρκις καινούριοι φόροι εκονομυ 128 μπίζνες 247
όλο το ταξίδι είναι με μίλια και δεν επιστρέφουμε ποτέ στο ίδιο μέρος. θα κάνουμε κύκλο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Για GRU (δηλ. Σάο Πάουλο) είναι όπως τα έγραψα, δεν είπα τίποτε απολύτως για Ρίο, και φτάνεις με μία μόνο στάση (IST) από Αθήνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom