Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα! Για να μην πονοκεφαλιάζεις: καρτούλα με αεροπλανάκια και αφιέρωση: Αυστηρά για το γαμήλιο ταξίδι, μαζί με τα λεφτάκια μέσα στον φάκελο.
Η πιο απλή και σωστή λύση..Στο κάτω-κάτω αδελφές είστε, εν θα παρεξηγηθεί που θα δώσεις λεφτά στο χέρι.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
126
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Για να μην πονοκεφαλιάζεις: καρτούλα με αεροπλανάκια και αφιέρωση: Αυστηρά για το γαμήλιο ταξίδι, μαζί με τα λεφτάκια μέσα στον φάκελο.
Εχεις απολυτο δικιο και πραγματικα με διευκολυνες παρα πολυ!!! Ηθελα κατι λιγοτερο απροσωπο και αυτο πιστεύω θα δειξει τη σκεψη!!! Σε ευχαριστω!!! 😊
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εχεις απολυτο δικιο και πραγματικα με διευκολυνες παρα πολυ!!! Ηθελα κατι λιγοτερο απροσωπο και αυτο πιστεύω θα δειξει τη σκεψη!!! Σε ευχαριστω!!! 😊
Και θα προσθέσεις δίνοντας το φάκελο: ό,τι χρειαστείς για τα κανονίσματα βασίσου πάνω μου και στο travelstories ;)
Edit μεταφέρω τη συζήτηση σε πιο σχετικό θέμα.
 
Last edited:

thrasheri21

Member
Μηνύματα
126
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Και θα προσθέσεις δίνοντας το φάκελο: ό,τι χρειαστείς για τα κανονίσματα βασίσου πάνω μου και στο travelstories ;)
Χαχα σωστο!! Το travelstories με εχει βοηθησει απειρες φορες και το εκτιμώ απεριοριστα!
 

eleni@@@

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Παρακαλώ πολύ για τα φώτα σας!
΄Εκλεισα εισιτήρια για Βιέννη με επιστροφή μέσω της πλαρφόρμας esky με austrian airlines, αναχώρηση 22/7/21 και επιστροφή 26/7/21, οικονομική θέση.
Ενώ μου έστειλαν τα ηλεκτρονικά εισιτήρια και με ενημέρωσαν ότι μέσα 48ώρες-8 ώρες προ της πτήσης θα μου στείλλουν τις κάρτες επιβίβασης εν τούτοι πουθενα στα ηλεκτρονικά εισιτήρια δεν αναγράφονται οι θέσεις μας .
Πώς μπορώ να βρω άκρη σχετικά με το πού θα καθίσουμε και παρόλο που έστειλα ερώτημα στη φόρμα επικοινωνίας στη esky η απάντηση ήταν άλλα αντί άλλων και δεν μπορώ να βρω κάποιο τηλέφωνο για να συνενοηθώ είτε στην eksy στην Ελλάδα είτε στην Αustrian airlines στην Ελλάδα
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Ε στις καρτες επιβιβασης, στα boarding pass δηλαδη πάντοτε αναγραφεται αριθμός θεσης.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Παρακαλώ πολύ για τα φώτα σας!
΄Εκλεισα εισιτήρια για Βιέννη με επιστροφή μέσω της πλαρφόρμας esky με austrian airlines, αναχώρηση 22/7/21 και επιστροφή 26/7/21, οικονομική θέση.
Ενώ μου έστειλαν τα ηλεκτρονικά εισιτήρια και με ενημέρωσαν ότι μέσα 48ώρες-8 ώρες προ της πτήσης θα μου στείλλουν τις κάρτες επιβίβασης εν τούτοι πουθενα στα ηλεκτρονικά εισιτήρια δεν αναγράφονται οι θέσεις μας .
Πώς μπορώ να βρω άκρη σχετικά με το πού θα καθίσουμε και παρόλο που έστειλα ερώτημα στη φόρμα επικοινωνίας στη esky η απάντηση ήταν άλλα αντί άλλων και δεν μπορώ να βρω κάποιο τηλέφωνο για να συνενοηθώ είτε στην eksy στην Ελλάδα είτε στην Αustrian airlines στην Ελλάδα
Οι θέσεις θα είναι στις κάρτες επιβίβασης που θα πάρεις μετά το check-in.Είπαν ότι θα σου στείλουν κάρτες επιβίβασης μόνοι τους 48 ώρες πρίν;Αυτοί θα κάνουν το check-in για σένα;Είναι σίγουρο αυτό;
 

eleni@@@

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Οι θέσεις θα είναι στις κάρτες επιβίβασης που θα πάρεις μετά το check-in.Είπαν ότι θα σου στείλουν κάρτες επιβίβασης μόνοι τους 48 ώρες πρίν;Αυτοί θα κάνουν το check-in για σένα;Είναι σίγουρο αυτό;
ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΏΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΊΑ EXTRA. ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΛΕΙΝΑ ΠΤΗΣΗ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΏΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΊΑ EXTRA. ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΛΕΙΝΑ ΠΤΗΣΗ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ
ΟΚ.Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ήθελες να κάνεις μόνη σου το check-in και να πάρεις τις κάρτες επιβίβασης.Οι θέσεις είναι στις κάρτες επιβίβασης/boarding pass.Διαφέρει ο χρόνος που γίνεται το check-in ανάλογα με την εταιρεία.Σε άλλες είναι διαθέσιμο νωρίτερα.
 

eleni@@@

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
ΟΚ.Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ήθελες να κάνεις μόνη σου το check-in και να πάρεις τις κάρτες επιβίβασης.Οι θέσεις είναι στις κάρτες επιβίβασης/boarding pass.Διαφέρει ο χρόνος που γίνεται το check-in ανάλογα με την εταιρεία.Σε άλλες είναι διαθέσιμο νωρίτερα.
ΕΛΑ ΝΤΕ , ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;
 

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
ΕΛΑ ΝΤΕ , ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΟΥ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;
Αυτό που είναι πιο πιθανό να πλήρωσες, είναι η προκράτηση θέσεων. Το checkin δεν επιτρέπεται να το κάνει άλλος εξ' ονόματός σου, θα ήταν πολύ περίεργο να το προσφέρει σαν υπηρεσία κάποιο site. Μάλλον αυτό που σου είπαν ήταν ότι x μέρες ως κάποιες ώρες πριν την πτήση μπορείς να κάνεις online checkin εσύ (και ίσως θα σε ενημερώσουν για αυτό, αλλά όχι ότι θα σου στείλουν τις έτοιμες κάρτες επιβίβασης).

Όταν κάνεις το checkin, online ή στο αεροδρόμιο, εφόσον έχεις κάνει προκράτηση θέσεων, θα σε βάλει στις θέσεις που έχεις διαλέξει.

Επίσης απέφευγε να γράφεις κεφαλαία, φαίνεται σαν να φωνάζεις.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom