Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Nαι αυτό θα προσπαθήσω να κάνω τώρα. Αν κάνω ηλεκτρονικό checkin δεν χρειαζεται να περιμενω στο γκισε; Πως θα δωσω την βαλιτσα την μεγαλη που θα εχω μαζι μου;
Για μεγάλη βαλίτσα πας στο γκισέ να την παραδώσεις ..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Οχι. Θα διαλεξει θεση με το ηλ τσεκ ιν διπλα στην παρεα του. Στο γκισε δινουν ο,τι περισσεψε, που σημαινει και χωριστα.
Αν αγοράσει economy , και προσθέσει παραδοτέα ,μπορεί να κάνει το τσεκ ιν της θέσης ηλεκτρονικα.. βέβαια πιο οικονομικα θα βγει να αγοράσει την επόμενη κατηγορία εισιτηρίου ,εφόσον θέλει μεγάλη βαλίτσα.. 60 ευρώ είναι η παραδοτέα πήγαινε έλα @vitalogy
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Οχι. Θα διαλεξει θεση με το ηλ τσεκ ιν διπλα στην παρεα του. Στο γκισε δινουν ο,τι περισσεψε, που σημαινει και χωριστα.
Αν κάνει ηλεκτρονικά,για την βαλίτσα είπα ότι θα πάει στον γκισέ.Αυτονόητο είναι ότι θα διαλέξει θέση στο ηλεκτρονικό και όχι στον γκισέ.
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
52
Likes
19
λοιπόν έκλεισα με Βενετία . Πετάω Για Βενετία με volotea και επιστρέφω με aegean. Εκλεισα το εισητηριο απο το site της καθε εταιριας οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω. Και στης δυο περιπτωσεις εχω βαλει και βαλιτσα μεχρι 23 kg. Θα εχω και μια μικρη μαζι μου που θα παρω στην καμπινα, αυτη φανταζομαι ειναι δωρεαν και μπορω να την παρω ετσι και αλλιως γιατι δεν ειδα να αναφερεται κατι.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
λοιπόν έκλεισα με Βενετία . Πετάω Για Βενετία με volotea και επιστρέφω με aegean. Εκλεισα το εισητηριο απο το site της καθε εταιριας οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω. Και στης δυο περιπτωσεις εχω βαλει και βαλιτσα μεχρι 23 kg. Θα εχω και μια μικρη μαζι μου που θα παρω στην καμπινα, αυτη φανταζομαι ειναι δωρεαν και μπορω να την παρω ετσι και αλλιως γιατι δεν ειδα να αναφερεται κατι.
Καλό ταξίδι! Πήγα πρόσφατα Βενετία οπότε ότι χρειαστείς με ρωτάς.. ναι σωστά μαζί με την 23 άρα, μπορείς να έχεις μια βαλίτσα συγκεκριμένων διαστάσεων(56*45*25) έως 8 κιλά ΚΑΙ μια τσάντα (Λογικά αγόρασες comfort flex εισιτήριο).. για aegean, με την βολοτεα δεν ξέρω τι περιλαμβάνεται..
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Σε πολλες περιπτώσεις αν δεν κανεις check in πρέπει να πληρωσεις καποιο '' προστιμο''. Εξαιρούνται οβερ 65 ετων νομιζω.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Καλημέρα σας!
Δεν βρήκα κάτι ανάλογο οπότε είπα να ξεκινήσω νέο θέμα.
Έχω κλείσει εισιτήρια τον Ιανουάριο για Αίγυπτο και ενώ αναζητούσα εσωτερικές πτήσεις, διαπίστωσα το εξης παράδοξο που δεν μου έχει τύχει άλλη φορά.
Όταν κάνω αναζήτηση στην σελίδα της Egyptair, άμα βάλω χώρα Ελλάδα, νόμισμα ευρώ, μου βγάζει το Κάιρο-Λουξορ 120€, ενώ άμα βάλω χώρα Αίγυπτο, νόμισμα αιγυπτιακή λίρα, μου το βγάζει 868 egp, δηλαδή περίπου 48€.
Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;
 

Attachments

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλημέρα σας!
Δεν βρήκα κάτι ανάλογο οπότε είπα να ξεκινήσω νέο θέμα.
Έχω κλείσει εισιτήρια τον Ιανουάριο για Αίγυπτο και ενώ αναζητούσα εσωτερικές πτήσεις, διαπίστωσα το εξης παράδοξο που δεν μου έχει τύχει άλλη φορά.
Όταν κάνω αναζήτηση στην σελίδα της Egyptair, άμα βάλω χώρα Ελλάδα, νόμισμα ευρώ, μου βγάζει το Κάιρο-Λουξορ 120€, ενώ άμα βάλω χώρα Αίγυπτο, νόμισμα αιγυπτιακή λίρα, μου το βγάζει 868 egp, δηλαδή περίπου 48€.
Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;
Γίνεται πολλές φορές αυτό.Το θέμα είναι αν θα σου επιτρέψει να προχωρήσεις και να ολοκληρώσεις την κράτηση/αγορά.Δεν είναι βέβαιο πάντα.
 
D

Delmem37668

Guest
πάντα με άφηνε η συγκεκριμένη εταιρία. αν σε περίπτωση κάτι άλλαξε πας σκαισκανερ αλλάζεις χώρα από Ελλάδα σε Αίγυπτο νόμισμα κρατάς ευρώ, γλώσσα ελληνικά (είναι το ίδιο) και σου δίνει σαν επιλογή και ένα τοπικό γραφείο με τις ίδιες τιμές. αλλά με τις αιγυπτιακές αερογραμμές λογικά δεν θα έχεις θέμα έκδοσης εισιτηρίου, το έκανα στο παρελθόν για τη συγκεκριμένη διαδρομή.
θα περάσεις όμορφα στο λουξορ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα σας!
Δεν βρήκα κάτι ανάλογο οπότε είπα να ξεκινήσω νέο θέμα.
Έχω κλείσει εισιτήρια τον Ιανουάριο για Αίγυπτο και ενώ αναζητούσα εσωτερικές πτήσεις, διαπίστωσα το εξης παράδοξο που δεν μου έχει τύχει άλλη φορά.
Όταν κάνω αναζήτηση στην σελίδα της Egyptair, άμα βάλω χώρα Ελλάδα, νόμισμα ευρώ, μου βγάζει το Κάιρο-Λουξορ 120€, ενώ άμα βάλω χώρα Αίγυπτο, νόμισμα αιγυπτιακή λίρα, μου το βγάζει 868 egp, δηλαδή περίπου 48€.
Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;
Εξαιρετικά συχνό σε πολλές χώρες, ειδικά λατινική Αμερική.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Θα το έχω υπόψη μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom