Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

D

Delmem38110

Guest
Για GRU (δηλ. Σάο Πάουλο) είναι όπως τα έγραψα, δεν είπα τίποτε απολύτως για Ρίο, και φτάνεις με μία μόνο στάση (IST) από Αθήνα.
μαζί μιλάμε χώρια καταλαβαινόμαστε.
το νήμα είναι ξενοδοχεία στο Ρίο.
η διαμονή είναι Ρίο όχι σαν παουλο. άρα πρέπει να πας από κάπου.. ή από σαο παουλο ή από Μπογκοτά
έχω εισιτήριο για gru με τους Αιθίοπες, αλλά δεν ξέρω τι μέλει γένεστε με τις πτήσεις τους γιατί η Αθήνα είναι στάση γι αυτούς με τελικό προορισμό Μόσχα. και ψάχνω εναλλακτική σε περίπτωση που η πρώτη ακυρωθεί, έγκαιρα πριν εξαντληθούν οι θέσεις. η Μπογκοτά είναι μια από αυτές.
ελπίζω να κατάλαβες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Καταρχάς ήμασταν ήδη εκτός θέματος (και σωστά μεταφέρθηκε η συζήτηση) και δεύτερον δεν ήταν πρόθεση μου να σου υποδείξω τι θα κάνεις, μεγάλο παιδί είσαι, αλλά να αφήσω κάπου εδώ τη πληροφορία ότι αμα έχεις μίλια πας Βραζιλία μια χαρά με τους Τούρκους (πλην Αιθιοπων και Πορτογάλων) με μια μόνο στάση χωρίς άλλες ιστορίες για άγριους. Εναλλακτικές γράφουμε κι ο καθένας κάνει αυτό που του ταιριάζει σε σχέση με το χρόνο και τη τσέπη του.
 
D

Delmem38110

Guest
έχει κάποιος εμπειρία με αδυναμία κράτησης - αλλαγής λόγω λάθους (15079 - 421) ;


[Αδύνατη η επιβεβαίωση των επιλεγμένων πτήσεών σας. Παρακαλούμε υποβάλλετε ξανά το αίτημά σας. (15079 - 421)]
 

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Λοιπόν σκέφτομαι για Θεσσαλονίκη - Βιέννη με Austrian και από το αεροδρόμιο με flixbus η regioget σε 55' Μπρατισλάβα.
Διανυκτέρευση και την επόμενη με τραίνο σε 2,5 ώρες περιπου Βουδαπέστη για τέσσερις διανυκτερεύσεις και επιστροφή Θεσσαλονίκη με WiZZ η RyanAir ; Η τιμή με μια βαλίτσα καμπίνας είναι ίδια πανω κάτω και για τις δυο εταιρείες. Ποια θα επιλέγατε; ποια ειναι πιο αξιόπιστη από θέμα ακυρωσεων, καθυστερήσεων ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Λοιπόν σκέφτομαι για Θεσσαλονίκη - Βιέννη με Austrian και από το αεροδρόμιο με flixbus η regioget σε 55' Μπρατισλάβα.
Διανυκτέρευση και την επόμενη με τραίνο σε 2,5 ώρες περιπου Βουδαπέστη για τέσσερις διανυκτερεύσεις και επιστροφή Θεσσαλονίκη με WiZZ η RyanAir ; Η τιμή με μια βαλίτσα καμπίνας είναι ίδια πανω κάτω και για τις δυο εταιρείες. Ποια θα επιλέγατε; ποια ειναι πιο αξιόπιστη από θέμα ακυρωσεων, καθυστερήσεων ;
H ryanair ανακοίνωσε ότι θα αντιμετωπίσει μια απεργία διαρκείας από το προσωπικό της. Θα την απέφευγα αν είναι να πας άμεσα.
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Σχετική-άσχετη απορία.
Βλέπω κατά καιρούς διάφορες προσφορές/καλές τιμές για Κούβα στο fly4free, ακόμα και για κρατήσεις μέσω Skyscanner/αεροπορικής και όχι μέσω πρακτορείου.
Αν δοκιμάσω να δω τιμές μόνο για το ένα σκέλος του ταξιδιού, είναι στα ίδια -ή και ακριβότερα- από τις συνολικές τιμές που βρίσκω με επιστροφή για τις ίδιες ημερομηνίες.
Έχει κανείς/καμία ιδέα αν συμβαίνει γενικά αυτό;
 

Sabgis

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους . Την Παρασκευή έχω μια πτήση 19 Αυγούστου 00:35 εμείς θέλαμε να πετάξουμε Παρασκευή βράδυ αλλά μάλλον δε το παρατηρήσαμε και έτσι πρπει να πετάξουμε ξημερώματα Παρασκευής σωστά;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα σε όλους . Την Παρασκευή έχω μια πτήση 19 Αυγούστου 00:35 εμείς θέλαμε να πετάξουμε Παρασκευή βράδυ αλλά μάλλον δε το παρατηρήσαμε και έτσι πρπει να πετάξουμε ξημερώματα Παρασκευής σωστά;
Σωστά.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.303
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Έχω μια απορία και νομίζω ότι μου έχει ξανασυμβεί αλλά δεν θυμάμαι αν το είχα διαλευκάνει . Όταν ψάχνω για έναν προορισμό πήγαινε-έλα και το εισιτήριο βγαίνει 100€ ( τυχαίο παράδειγμα) πως γίνεται όταν ψάχνω μόνο το πήγαινε ή μόνο το έλα να βγαίνει τελικά 130€ συνολικά ( πάλι τυχαίο παράδειγμα) . Υπάρχει εξήγηση; Θεωρώ ότι το έχω ξανά συναντήσει αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη !
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
Καλησπερα! Βλεπω οτι καποιοι απο εσας κοιτατε εισιτηρια για 10 μηνες μετα.. Δεν ειναι πολυ νωρις; Με την εννοια οτι μπορει αργοτερα να βγουν προσφορες (πχ απο Aegean). Για τις low cost ξερω οτι οσο πιο νωρις τοσο πιο οικονομικα. Αλλα με την Aegean πχ ποτε ειναι καλυτερα να ψαχνει καποιος; Ευχαριστω!
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπερα! Βλεπω οτι καποιοι απο εσας κοιτατε εισιτηρια για 10 μηνες μετα.. Δεν ειναι πολυ νωρις; Με την εννοια οτι μπορει αργοτερα να βγουν προσφορες (πχ απο Aegean). Για τις low cost ξερω οτι οσο πιο νωρις τοσο πιο οικονομικα. Αλλα με την Aegean πχ ποτε ειναι καλυτερα να ψαχνει καποιος; Ευχαριστω!


τι νωρίς βρε.
έχουμε κλείσει ήδη όλο το 23 και περιμένουμε να ανοίξουν αυτές του 24...
🤣🤣🤣.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom