Ταϊλάνδη Ερώτηση για αεροπορικά προς Ταϊλάνδη

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Επισης στο πηγαινε βλεπω οτι ρχω 11-12 ωρες αναμονης στο Αμμαν!!! Στην επιστροφη μονο 3 ωρες αναμονη στο Αμμαν ξανα!!
Πάρα πολλές είναι. Δεν έχει και τίποτα συγκλονιστικό το αεροδρόμιο του Αμμάν για να σκοτώσει κανείς την ώρα του. Και δεν είναι ότι μπορείτε απλά να βγείτε για βόλτα στην πόλη καθώς η Ιορδανία θέλει (ακριβή) βίζα, εκτός κι αν κάποιος εισέλθει από Άκαμπα.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Πάρα πολλές είναι. Δεν έχει και τίποτα συγκλονιστικό το αεροδρόμιο του Αμμάν για να σκοτώσει κανείς την ώρα του. Και δεν είναι ότι μπορείτε απλά να βγείτε για βόλτα στην πόλη καθώς η Ιορδανία θέλει (ακριβή) βίζα, εκτός κι αν κάποιος εισέλθει από Άκαμπα.
Και οχι τιποτα αλλο αλλα πριν μια βδομαδα γυρισα απο Ιορδανια!! Για την ωρα ειναι η πιο συμφερουσα λυση παντως! Εκτος και αν περιμενω μηπως βγει καμια αλλη προσφορα με το κινδυνο βεβαια να χασω και αυτη τη τιμη.... Μπερδεμα
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Και οχι τιποτα αλλο αλλα πριν μια βδομαδα γυρισα απο Ιορδανια!! Για την ωρα ειναι η πιο συμφερουσα λυση παντως! Εκτος και αν περιμενω μηπως βγει καμια αλλη προσφορα με το κινδυνο βεβαια να χασω και αυτη τη τιμη.... Μπερδεμα
Αν θεωρείτε ότι θα την παλέψετε τόσες ώρες πάσο. Εγώ στο αχανές Changi να φανταστείς 8 ώρες έκοψα φλέβες. Αλλά αν παίζει η πιθανότητα να (ξανα)βολτάρετε στην πόλη φαντάζομαι δε συμφέρει. Η scoot πόσο το δίνει άραγε;
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλο θα ηταν να βολταραμε στη πολη. Αλλα με τη τιμη της βιζας δεν παιζει κατι τετοιο. Βεβαια εχω και δωρεαν εισοδο σε αιθουσα αναμονης μεσω της Revolut νομιζω. Η scoot για τις ιδιες ημερομηνιες ακριβως δεν την δινει το scyscanner. Δινει αμεσως μετα τη Gulf air στα 450€ παλι με μεγαλη αναμονη στην επιστροφη ομως. Παντως σε παρομοιες ημερομηνιες +- 2,3 μερες η scoot παιζει πανω απο 500€

Αραγε θα κανω καλα να περιμενω; Ή θα χασω και αυτο και μετα καληνυχτα;; Ολα ειναι ρισκο
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Για την ωρα την πιο φθηνη τιμη μου την δινει η Royal Jordanian με 410€ και με αποσκευη μαζι. Εχει ξαναταξιδεψει κανεις με την Ιορδανικη εταιρεια τοσες ωρες;; Ειναι ανετα τα αεροπλανα της;;

Επισης στο πηγαινε βλεπω οτι ρχω 11-12 ωρες αναμονης στο Αμμαν!!! Στην επιστροφη μονο 3 ωρες αναμονη στο Αμμαν ξανα!!
αν εχει airbuss τα airbuss ειναι ανετα αν εχει boing εχουν πολους κραδασμους και επειδη πιο γρηγορα.φιλε αν ειναι μεγαλο το αεροδρομιο μη ξεγελαστεις να βγεις εκτως αεροδρομιου να πας στη πολη και να τρεχεις μετα.ριχνεις υπνο στο αεροδρομιο κοβεις βολτες αλλα εισαι παντα κοντα στη πυλη που πετας.2 που πεταγανε για Ταιλανδη και ειχανε 10ωρη αναμονη βγηκανε εξω απο το αεροδρομιο και οι βλακες μαλακιστηκανε και χασανε την πτηση για Ταιλανδη.τα αεροδρομια συνηθως ειναι καποιας χιλιομετρα απο την πολη.αλλο αν εχεις 24ωρη αναμονη τοτε ναι βγαις.

Καλο θα ηταν να βολταραμε στη πολη. Αλλα με τη τιμη της βιζας δεν παιζει κατι τετοιο. Βεβαια εχω και δωρεαν εισοδο σε αιθουσα αναμονης μεσω της Revolut νομιζω. Η scoot για τις ιδιες ημερομηνιες ακριβως δεν την δινει το scyscanner. Δινει αμεσως μετα τη Gulf air στα 450€ παλι με μεγαλη αναμονη στην επιστροφη ομως. Παντως σε παρομοιες ημερομηνιες +- 2,3 μερες η scoot παιζει πανω απο 500€

Αραγε θα κανω καλα να περιμενω; Ή θα χασω και αυτο και μετα καληνυχτα;; Ολα ειναι ρισκο
αν επιλεξεις Ιανουριο η Φλεβαρη ειναι καλες οι τιμες οι εταιρεις βγαζουνε προσφορες απλα καθε φορα ειναι διαφορετικη εταιρεια που δινει χαμηλη τιμη.αν πας Μαρτιο με Απριλιο εκει στο πικ της χαι σεζον στη Ταιλανδη οι τιμες θα ειναι παραπανω.εκτως και αν πετυχετε καλη τιμη.εγω που πεταω τωρα τις γιορτες οι τιμες ειναι απο 590και πανω.αν κλεισεις εισητηριο μετα τις γιορτες ειναι χαμηλοτερη τιμη.η Scoot δεν θα την προτεινα.γιατι το 500αρικο ειναι χωρης βαλιτσα και γευμα.αμα θες γευμα στο αεροπλανο το πληρωνεις.τι να το κανεις αν τα 500 γινουν 700.

η συμβουλη οταν βρισκεις καλη τιμη το κλεινεις το εισητηριο.ενα φιλος απο δω το σαιτ παει με Gulf 490ευρω πολυ καλη τιμη.και οι UKRANIAN AIRLINES εχει καλες τιμες καμια φορα.
 
Last edited by a moderator:

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
η συμβουλη οταν βρισκεις καλη τιμη το κλεινεις το εισητηριο.ενα φιλος απο δω το σαιτ παει με Gulf 490ευρω πολυ καλη τιμη.και οι UKRANIAN AIRLINES εχει καλες τιμες καμια φορα.
Και εγω αυτο λεω. Να κλεισω το πιο οικονομικο που βρηκα με Royal Jordanian που δινει και βαλιτσα δωρεαν. Ελπιζω να ειναι αξιοπιστη για τοσο μεγαλο ταξιδι!!!
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Και εγω αυτο λεω. Να κλεισω το πιο οικονομικο που βρηκα με Royal Jordanian που δινει και βαλιτσα δωρεαν. Ελπιζω να ειναι αξιοπιστη για τοσο μεγαλο ταξιδι!!!
Kοιταξε ποιο πολυ επιλεγουν αυτες τις εταιρειες τις αραβικες .προσφατα 2 αραβικες ηταν μεσα στις 20 καλητερες αεροπορικες .επειδη οι πτησεις ειναι μικρες δηλαδη απο δω ειναι κανα 4ωρο και η επομενη 5-6 ωρες.καμια σχεση απο Ευρωπη δηλαδη απο Μοσχα ειναι 9.ωρες και πτηση απο Φρανφουρτη που πεταω εγω ειναι 11-12 ωρες .εσυ πετας με τις Βασιλικες αερογραμμες τις Ιορδανιας οπωτε δεν εχεις φοβο.οποια εταιρεια ειναι η εθνικη εταιρεια της χωρας δεν εχεις φοβο να βαρεσει κανονι να χασεις το ταξιδι.

Και εγω αυτο λεω. Να κλεισω το πιο οικονομικο που βρηκα με Royal Jordanian που δινει και βαλιτσα δωρεαν. Ελπιζω να ειναι αξιοπιστη για τοσο μεγαλο ταξιδι!!!
αν πας πρωτη φορα και θες καμια πληροφορια για Ταιλανδη ευχαριστως να σε κατατοπισω
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Καλησπέρα στη παρέα. Σκέφτομαι να πάω με τν συντροφο μου τον Νοέμβριο Ταϊλάνδη...οι τιμές για εισητηρια βγαινουν περίπου στα 1200€ και και Για τα 2 άτομα..με μεγάλη αναμονή .σκέφτομαι να περιμένω τν Γενάρη Μήπως κάνουν καμία προσφορά καλύτερη ... λεμε για 17 μερες..ελπίζω ο κουμπαράς να γεμίσει μεχρι τότε για να είμαστε άνετα :)
 
Last edited:

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Καλησπέρα στη παρέα. Σκέφτομαι να πάω με τν συντροφο μου τον Νοέμβριο Ταϊλάνδη...οι τιμές για εισητηρια βγαινουν περίπου στα 1200€ και και Για τα 2 άτομα..με μεγάλη αναμονή .σκέφτομαι να περιμένω τν Γενάρη Μήπως κάνουν καμία προσφορά καλύτερη ... λεμε για 17 μερες..ελπίζω ο κουμπαράς να γεμίσει μεχρι τότε για να είμαστε άνετα
καλησπερα.απο τωρα ειναι νωρις να τα κλησεις.εγω μαχιμουν 7μηνες πριν τα χω κλησει.κοιταξε επειδη εχω πεταξει Νοεμβριο και πεταω και σε λιγες βδομαδες μετα τα Χριστουγεννα.αν κοιταξεις τιμες στο 15ημερο των γιορτων σε σχεση με Νοεμβριο μιλαμε πανω απο 50ευρω διαφορα.λογο εωρτων βαρανε .μολις περασουν οι γιορτες μετα την πρωτοχρονια πεφτουν οι τιμες.δηλαδη εγω ειχα κλησει 523ε το Νοεμβριο περυσι και τωρα που παω μετα τα Χριστουγεννα.πληρωσα 598.το φθηνοτερο σε αυτες τις μερες μετα απο 600και πανω.και σε μια ματια που κοιτουσα πριν τα κλησω ο Νοεμβριος παιζει κατω 550 σε φθηνοτερο.τωρα για να εισαι ανετα παρακολουθα ισοτημια και οτι πληροφορια ευχαριστως να σε κατατοπισω και τι να προσεξετε.για 17μερες φιλε με τη συντροφο σου ενα 3χιλιαρο θα το χρειαστεις.χωρις εισητηρια.ελπιζω του χρονου να καλητερευσει η ισοτημια .μη λες ακριβα γιατι παει αυτο που λεγαν οτι η Ταιλανδη.ειναι απολαυση αλλα πλεων κοστιζει.και πρεπει να σαι καλα πληροφορημενος τι να προσεξεις.
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
καλησπερα.απο τωρα ειναι νωρις να τα κλησεις.εγω μαχιμουν 7μηνες πριν τα χω κλησει.κοιταξε επειδη εχω πεταξει Νοεμβριο και πεταω και σε λιγες βδομαδες μετα τα Χριστουγεννα.αν κοιταξεις τιμες στο 15ημερο των γιορτων σε σχεση με Νοεμβριο μιλαμε πανω απο 50ευρω διαφορα.λογο εωρτων βαρανε .μολις περασουν οι γιορτες μετα την πρωτοχρονια πεφτουν οι τιμες.δηλαδη εγω ειχα κλησει 523ε το Νοεμβριο περυσι και τωρα που παω μετα τα Χριστουγεννα.πληρωσα 598.το φθηνοτερο σε αυτες τις μερες μετα απο 600και πανω.και σε μια ματια που κοιτουσα πριν τα κλησω ο Νοεμβριος παιζει κατω 550 σε φθηνοτερο.τωρα για να εισαι ανετα παρακολουθα ισοτημια και οτι πληροφορια ευχαριστως να σε κατατοπισω και τι να προσεξετε.για 17μερες φιλε με τη συντροφο σου ενα 3χιλιαρο θα το χρειαστεις.χωρις εισητηρια.ελπιζω του χρονου να καλητερευσει η ισοτημια .μη λες ακριβα γιατι παει αυτο που λεγαν οτι η Ταιλανδη.ειναι απολαυση αλλα πλεων κοστιζει.και πρεπει να σαι καλα πληροφορημενος τι να προσεξεις.
Ευχαριστώ πολύ...οπότε αναμένω για εισιτήρια τέλη Γενάρη....με το καλό να πας και περιμενουμε φωτο και νέα από Ταϊλάνδη...
 

sriaroon482

Member
Μηνύματα
104
Likes
58
Ευχαριστώ πολύ...οπότε αναμένω για εισιτήρια τέλη Γενάρη....με το καλό να πας και περιμενουμε φωτο και νέα από Ταϊλάνδη...
ευχαριστω με περιμενει η γυναικα μου.πιο πολυ μενω Μπανγκοκ τις τελευταιες χρονιες.εχω εκατονταδες φωτο.η Μπανγκοκ εχει πολα μερη να τα γυρησεις.και κοιτατε η αεροπικη που θα πεταξετε να εχει Airbuss πιο ανετα και με λιγοτερο κραδασμους απο τα Μποιντ εκτως και αν δε φοβαστε.
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
ευχαριστω με περιμενει η γυναικα μου.πιο πολυ μενω Μπανγκοκ τις τελευταιες χρονιες.εχω εκατονταδες φωτο.η Μπανγκοκ εχει πολα μερη να τα γυρησεις.και κοιτατε η αεροπικη που θα πεταξετε να εχει Airbuss πιο ανετα και με λιγοτερο κραδασμους απο τα Μποιντ εκτως και αν δε φοβαστε.
Εννοείται ότι θέλουμε να πάμε άνετα και ωραία.. χαχαχα χωρίς να πέφτουμε σε λακκούβες!!!!! Έχω δει τόσες φωτογραφίες και έχω διαβάσει τόσες πολλές ιστορίες Αλλά οι φρέσκιες είναι και καλύτερες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom