Γαλλία Ερώτηση για μετάβαση στο Στρασβούργο

Mpatz

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λιμνες Βορειας Ιταλιας
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
ο καλυτερος τροπος, επειδη εχω παει, ειναι η βασιλεια και μετα με ανετο και φθηνο τρενο σε περιπου 2 ωρες εισαι εκει. Μπορεις να κανεις και μια σταση στο κολμαρ, αξιζει τον κοπο με τα χιλια...
 

ozymandias

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδια καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα, ψάχνω για να κάνω ένα ταξιδάκι στο Στρασβουργο σε φίλο που είναι εράσμους την περίοδο 13.3-19/20.3, έψαχνα αρχικά για απευθείας αλλά δεν μου έβγαζε ενιαίο μαζί με λεωφορείο και τώρα ψάχνω για Φρανκφούρτη. Η ερώτηση ειναι η εξής να συνεχίσω να ψάχνω απεύθείας ή να τα κλείσω όλα ξέχωρα πιο θα μου έρθει πιο φθηνα??
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδια καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα, ψάχνω για να κάνω ένα ταξιδάκι στο Στρασβουργο σε φίλο που είναι εράσμους την περίοδο 13.3-19/20.3, έψαχνα αρχικά για απευθείας αλλά δεν μου έβγαζε ενιαίο μαζί με λεωφορείο και τώρα ψάχνω για Φρανκφούρτη. Η ερώτηση ειναι η εξής να συνεχίσω να ψάχνω απεύθείας ή να τα κλείσω όλα ξέχωρα πιο θα μου έρθει πιο φθηνα??
Μεσω Φρανκφουρτης
13-19/3
Ath-fra-ath (luft-aegean)στα 150Ε και απο κει τρενο ή λεοφωρειο ,αναλογα τι έχει
Για τρενο απο Φρανκφουρτη - Στρασβουργο δες εδω
http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/en?ld=96244&seqnr=1&ident=b9.011525244.1299864421&rt=1&newrequest=yes&&country=overseas
 

ozymandias

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
κοινώς μου λες καλύτερα να κοιτάω απευθείας για Φρανκφούρτη για αεροπορικά.Τα τραίνα λεωφορεία με συμφέρει να τα κλείσω από εδώ ή από εκεί?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κοινώς μου λες καλύτερα να κοιτάω απευθείας για Φρανκφούρτη για αεροπορικά.Τα τραίνα λεωφορεία με συμφέρει να τα κλείσω από εδώ ή από εκεί?
Γνωμη μου ειναι να τα κλεισεις απο ίντερνετ αν προκειται για τρενο..Θα ψαξω και για συνδεση με λεωφορειο αν υπαρχει

Βρηκα αυτό αν και λιγο τσιμπημενο
http://www.lufthansa.com/online/por...s d’informations sur le bus Lufthansa Airport
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου, συνεχίζω και γω ψάξιμο
Το τρενο μετ επιστροφης ειναι στα 58 Ε με μια προχειρη ματια που ειδα( πρεπει να τα κλεισεις μεσω ιντερνετ)
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Κλείσε με ΟΣΕ κανα φτηνιάρικο τρένο μέχρι Θεσσαλονίκη, πέτα με Ryanair μέχρι Baden Baden κ απο κει έχει λεωφορειο κ τρένο, είναι δίπλα
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κλείσε με ΟΣΕ κανα φτηνιάρικο τρένο μέχρι Θεσσαλονίκη, πέτα με Ryanair μέχρι Baden Baden κ απο κει έχει λεωφορειο κ τρένο, είναι δίπλα
δεν έχει πτησεις η ryanair για την περιοδο που θέλει
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Παιδια καλησπέρα και από μένα και καλώς σας βρήκα, ψάχνω για να κάνω ένα ταξιδάκι στο Στρασβουργο σε φίλο που είναι εράσμους την περίοδο 13.3-19/20.3, έψαχνα αρχικά για απευθείας αλλά δεν μου έβγαζε ενιαίο μαζί με λεωφορείο και τώρα ψάχνω για Φρανκφούρτη. Η ερώτηση ειναι η εξής να συνεχίσω να ψάχνω απεύθείας ή να τα κλείσω όλα ξέχωρα πιο θα μου έρθει πιο φθηνα??
Μια χαρά βγάζει η Lufthansa δρομολόγια από Αθήνα για Στρασβούργο μέσω Φρανκφούρτης (το δεύτερο σκέλος πάντα με λεωφορείο).
Προφανώς κάτι δεν έκανες καλά.

Το μόνο αρνητικό της υπόθεσης, ότι συνήθως οι τιμές είναι τσιμπημένες.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μια χαρά βγάζει η Lufthansa δρομολόγια από Αθήνα για Στρασβούργο μέσω Φρανκφούρτης (το δεύτερο σκέλος πάντα με λεωφορείο).
Προφανώς κάτι δεν έκανες καλά.

Το μόνο αρνητικό της υπόθεσης, ότι συνήθως οι τιμές είναι τσιμπημένες.
μεσω του site βγαινει 262Ε και ξεχωριστα 150+58 =208Ε
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom