EasyJet Ερώτηση για easyjet

lila

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια
Δε χρειαζεται να κοντραρεις, κανουμε συζητηση! Δεν ειπα οτι ειμαι ο Κολομβος που ανακαλυψε κατι, ουτε θα επιδειξω τις γνωσεις μου! Αν ετσι φανηκε αυτο που εγραψα σορι! Δε μπορεις να δειξεις καποιον σχετικο σεβασμο? Διαπυστωνω απλα οτι για να δεχτει η easyjet καποιο επιβατη με καθυστερηση, μπορει το προσωπικο να επικοινωνησει με το πληρωμα και αναλογως αν μπορουν θα το δεχτουν! Γενικοτερα εχει αυστηρα μετρα και απ τη στιγμη που θα κλεισει η πτηση δε θα το κανουν ευκολα.
Τα 20 μηνυματα δε με ενδιαφερουν καθολου! μ αρεσει απλα να διαβαζω τις ταξιδιωτικες ευκαιριες και να λεω τη γνωμη μου. Αν εχει καποιοος διαφορετικη γνωμη, φυσικα και ειναι σεβαστη!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δεν κατάλαβα όμως...τι το διαφορετικό κάνει δηλαδή από τις άλλες εταιρείες; Οι υπόλοιπες εταιρείες καθυστερούν την πτήση μέχρι να βεβαιωθούν ότι ανέβηκε στο σκάφος και ο τελευταίος επιβάτης που είχε κάνει κράτηση εισιτηρίου;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μην λετε κακα λογια για την φιλη μου την easy!! μου εχει χαρισει απιστευτες τιμες εδω και χρονια (Αθηνα-Παρισι 100 ευρω), (Βερολινο-Αθηνα 35 ευρω) το αξεπεραστο Παρισι-Μιλανο(linate παρακαλω 11 ευρω)!!!!!!!!!
Τοσες χαρες εχω κανει με την easy που χ.. για το υπερβαρο και τα λοιπες κακοβουλες κουβεντες.:haha:

Υ.Γ. Μην ξεχναμε και το Λονδινο-Αθηνα 53 ευρω!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
οριστε λοιπον!!! καλυτερα με easy παρα με alitalia!! Θα παρεις και τις βαλιτσες σου!!
 

Νομ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια!
Λοιπον μολις εκλεισα εισητηρια για Λονδινο με Easyjet για τελος Νοεμβριου.Το θεμα ειναι οτι λογω του οτι οι ταυτοτητες μας δεν εχουν ημερομηνια ληξης λαμβανω και εγω οπως και ο φιλος παραπανω μηνυμα οτι μπορει να εχω προβλημα να ταξιδεψω.Εστειλα ωστοσο μειλ και ελπιζω να λυθει το προβλημα αναλογως.Επισης σε τους αριθμους στις ταυτοτητες τους καταχωρησα μεν με λατινικα(γιατι τα ελληνικα δεν τα αναγνωριζε) αλλα σε μια απο τις ταυτοτητες μας υπαρχει στον αριθμο το γραμμα ''Φ'' το οποιο και αναγκαστικα να γραψω F.Δεν πιστευω να υπαρξει καποιο προβλημα κατα το check-in λογω αναντιστοιχιας.Μηπως πρεπει να στειλω και γι αυτο μειλ?Τι λετε κ εσεις?Παντως αυτο το συστημα με τα αναλυτικα στοιχεια ταυτοτητας παρολο που πεταω πολλες φορες με Easy πρωτη φορα το βλεπω!
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Γεια σας παιδια!
Λοιπον μολις εκλεισα εισητηρια για Λονδινο με Easyjet για τελος Νοεμβριου.Το θεμα ειναι οτι λογω του οτι οι ταυτοτητες μας δεν εχουν ημερομηνια ληξης λαμβανω και εγω οπως και ο φιλος παραπανω μηνυμα οτι μπορει να εχω προβλημα να ταξιδεψω.Εστειλα ωστοσο μειλ και ελπιζω να λυθει το προβλημα αναλογως.Επισης σε τους αριθμους στις ταυτοτητες τους καταχωρησα μεν με λατινικα(γιατι τα ελληνικα δεν τα αναγνωριζε) αλλα σε μια απο τις ταυτοτητες μας υπαρχει στον αριθμο το γραμμα ''Φ'' το οποιο και αναγκαστικα να γραψω F.Δεν πιστευω να υπαρξει καποιο προβλημα κατα το check-in λογω αναντιστοιχιας.Μηπως πρεπει να στειλω και γι αυτο μειλ?Τι λετε κ εσεις?Παντως αυτο το συστημα με τα αναλυτικα στοιχεια ταυτοτητας παρολο που πεταω πολλες φορες με Easy πρωτη φορα το βλεπω!
Ας μας πει κάποιος που ξέρει σίγουρα, αλλά τα γράμματα της ταυτότητας δε τα γράφεις μόνο τον αριθμό. Για την ημερομηνία λήξης αναρωτήθηκα κι εγώ, αλλά ούτως η άλλως θα βγάλω το διαβατήριο αυτές τις μέρες και θα συμπληρώσω τα δικά του στοιχεία..
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Σχετικα με κατι που ειπωθηκε πιο πανω: λετε οτι οι εταιρειες δεν περιμενουν τους επιβατες και αν ειναι η ωρα του αεροπλανου να φυγει θα φυγει. Στο παρελθον εχω καθυστερησει 3 φορες να μπω στο αεροπλανο και με περιμεναν κ τις 3! θεμα καθυστερησης λογω αλλων αιτιων δεν υπηρχε, διοτι με το που μπηκα ξεκινησε το αεροπλανο. Κ φυσικα δεν ειμαι VIP:cool:
Το αποκορυφωμα ειναι οτι η μια απο αυτες τις καθυστερησεις ηταν σε πτηση της easy απο Λονδινο! Προφανως κ δεν το συνιστω γιατι δε φταινε οι αλλοι σε τπτ να περιμενουν απλα θελω να πω πως δεν ειναι ολα απολυτα. (καλα μη νομιζετε πως αργησα και κανενα μισαωρο!):p
Αυτο παλι με το ''Φ'' στην ταυτοτητα μου φαινεται λιγο γριφος...η εσχατη λυση θα ηταν να πας στο Υπουργειο Εξωτερικων να στη μεταφρασουν! (λεμε τωρα)
Οσο για τις ημερομηνιες ληξης υποθετω πως ουτε οι ταυτοτητες των αλλων χωρων εχουν ημερομηνια ληξης (λογικα μιλωντας) επομενως μαλλον θα πρεπει να συμπληρωθει μονο στην περιπτωση που καποιος χρησιμοποιει διαβατηριο. Ας περιμενουμε ομως καποιον που ταξιδεψε προσφατα!
 

makis 09

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια!
Λοιπον μολις εκλεισα εισητηρια για Λονδινο με Easyjet για τελος Νοεμβριου.Το θεμα ειναι οτι λογω του οτι οι ταυτοτητες μας δεν εχουν ημερομηνια ληξης λαμβανω και εγω οπως και ο φιλος παραπανω μηνυμα οτι μπορει να εχω προβλημα να ταξιδεψω.Εστειλα ωστοσο μειλ και ελπιζω να λυθει το προβλημα αναλογως.Επισης σε τους αριθμους στις ταυτοτητες τους καταχωρησα μεν με λατινικα(γιατι τα ελληνικα δεν τα αναγνωριζε) αλλα σε μια απο τις ταυτοτητες μας υπαρχει στον αριθμο το γραμμα ''Φ'' το οποιο και αναγκαστικα να γραψω F.Δεν πιστευω να υπαρξει καποιο προβλημα κατα το check-in λογω αναντιστοιχιας.Μηπως πρεπει να στειλω και γι αυτο μειλ?Τι λετε κ εσεις?Παντως αυτο το συστημα με τα αναλυτικα στοιχεια ταυτοτητας παρολο που πεταω πολλες φορες με Easy πρωτη φορα το βλεπω!
Νομ, στην επιβεβαίωση που έλαβες για την κράτηση υπάρχει λινκ για να δώσεις τα στοιχεία της ταυτότητας ή του διαβατηρίου. Κοίτα λίγο προσεκτικά, θα το δεις. Υπάρχει επιλογή τι στοιχεία θες να δώσεις. Δηλ. ταυτότητα ή διαβατήριο. Πρέπει να τα συμπληρώσεις για να ολοκληρωθεί η κράτηση.:welcome:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Για όσους έχουν πρόβλημα σχετικά με το πως θα γράψουν τα στοιχεία τους από τα ελληνικά στα λατινικά δείτε εδώ.
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Η easyjet ζητάει για τα εισιτήρια προς Λονδίνο (μόνο; για εκεί πάντως σίγουρα) να συμπληρώσεις προκαταβολικά στοιχεία ταυτότητας ή διαβατηρίου κτλ.. Αν δηλώσεις Identity Card σου ζητάει και Identity Number. Το πρόβλημα του Νομ ότι μια από τις ταυτότητες έχει στο πρόθεμα το Φ είναι πχ: "ΑΦ123456" και τη δήλωσε ως "ΑF123456". Εγώ αναρωτιέμαι αν γράφεις και τα γράμματα του προθέματος ή μόνο τον εξαψήφιο αριθμό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom