Εσείς τί έχετε καβατζώσει από ξενοδοχεία;

Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Τα σαπουνάκια, σαμπουανάκια, σετ ραπτικής, παντόφλες και σχετικά amenities δεν θεωρούνται κλοπή. Είναι εκεί για αποκλειστική χρήση του πελάτη, επομένως είναι δικά του.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Τι παίρνουν μαζί τους οι πελάτες φεύγοντας από ένα ξενοδοχείο | travel.gr

Τι κλέβουν συνήθως οι πελάτες από τα ξενοδοχεία; | Hotel Mag

Οπότε βάλτε στη λίστα ιδεών: πιγκάλ, καθρέφτη μπάνιου, μαξιλάρια, γλάστρες, λάμπες, πορτατίφ, αριθμό δωματίου από την πόρτα.

Το στρώμα και το πιάνο με προβληματίζουν λίγο. Δεν ξέρω πρακτικά πώς μπορεί να τα πάρει κανείς μαζί του.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
@paefstra τα 6 και 7 μπήκαν ψαρωτικά ή ψάχνεις καμια καλή ιστορία;;;

Εγώ πάλι μένω στα ξενερωτα 1,2,5
Ειναι βγαλμενα απο τη ζωη. Και τις ταινιες. Θα τον καβατζωνα τον Ρειφ Φαινς του Budapest Hotel.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Μια φορα πιτσιρικας, 17 χρονων ημουν (διακοπες με τον συνομηλικο ξαδερφο μου, τις πρωτες διακοπες μονοι μας βασικά εγώ είχα ξανακάνει το ίδιο καλοκαίρι), αφηναν ξεκλειδωτη μια πορτα οι καμαριερες οπου ειχε μπυρες και αναψυκτικα με τα οποια γεμιζαν τα μινι μπαρ των δωματιων και καβατζωναμε με τον ξαδερφο μου οτι θελαμε να πιουμε. Κρυφοκοιταγαμε απο την πορτα μας και οταν φευγαν να πανε στα δωματια γιουργια εμεις. Το 'χαμε ξεσκισει. Στην Κω ειμασταν. Απο τοτε τιποτα ουτε σαμπουανακι, ξενερωτος.
Ααα παιρνω καμμια φορα απο το μινι μπαρ του ξενοδοχειου κατι γιατι βαριεμαι να βγω εξω και το συμπληρωνω μετα, εεε δεν το λες και κλοπη.
 
Last edited:
Μηνύματα
771
Likes
608
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Από τη δική μου εμπειρία στον χώρο, έχω δει χειρότερα:
-Λάμπες led (όλες όμως)
-Καπέλα πορτατίφ (μόνο το καπέλο)
-Κουβερλί και πάπλωμα
-Ξαπλώστρες (σετ των 2), το τραπεζάκι μας το άφησαν
-Πολυθρόνα μπρεζέρα
-Τηλεόραση 42''
-Ρολόι τοίχου αντίκα μεγάλης αξίας (βαρύ, το κουβάλησαν με το καροτσάκι των αποσκευών...)
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Θα τον καβατζωνα τον Ρειφ Φαινς του Budapest Hotel.
Χαχαχαχχα, ε ναι... και τον Τom Hiddleston του Τhe Night Manager.. (Ωραίο θεμα θα γινόταν αυτό. αν δεν υπαρχει ήδη και δεν το εχω δει... Ξενοδοχεία και τοποθεσίες απο ταινίες και σειρες)
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
To 1 to 2
.....και μια φορα την κοπελα που τραγουδουσε στο night club του ξενοδοχειου σε ενα ΧΚ του εξωτερικου
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πρόσθεσε στη λίστα τα εξής (τα βλέπω από την άλλη πλευρά πλέον, όχι του πελάτη):
- Ρεσό με το κεράκι
- Σταχτοδοχεία
- Αντισηπτικά

Προσωπικά έχω τσιμπήσει 1,2,9. Για το 6 και το 7 παρακαλώ όπως δημιουργηθεί πριβέ δωμάτιο συνομιλιών 😎
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Οπότε ρώτησε πόσο έκαναν τα 43 κιμονό και έβαλε τους γιατρούς επί τόπου να τα πληρώσουν για να φύγουν
Πολύ σωστά έπραξε ο Ιάπωνας...Είναι ανήθικο κατ'εμε, να κλέβεις πράγματα αξίας από ένα κατάλυμα.
Σε ένα ξενοδοχείο στο Εδιμβούργο υπήρχε κατάλογος όπου αναφερόταν η αξία όλων των αντικειμένων που υπήρχαν μέσα στο δωμάτιο με την τιμή τους (πιστολάκι,βραστηρας, πετσέτες,μπουρνουζια κλπ) και έλεγε με χιουμοριστικό τρόπο προσέγγισης,ότι εάν διαπιστωθεί ότι λείπει κάτι μετά την αποχώρηση του πελάτη,θα χρεωθεί η πιστωτική κάρτα του με το αντίστοιχο ποσό. Το βρήκα πολύ σωστό και δίκαιο.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Το 1 και 3 κάποιες φορές, περισσότερο για σουβενίρ, όπως νομίζω και οι περισσότεροι. Ως ξεχωριστό όμως θυμάμαι κάποτε στο Βερολίνο που πήρα την κάρτα που υπάρχει στην πόρτα του δωματίου, το γνωστό ''Do not disturb'' γιατί μου είχε αρέσει από την πρώτη φορά που είχαμε μείνει στο ξενοδοχείο και στη δεύτερη, μετά από λίγα χρόνια, το πήρα.
Ήταν ξεχωριστό γιατί αντί για λόγια είχε απεικόνιση το συμπαθητικό ανθρωπάκι που έχουν οι Βερολινέζοι στους φωτεινούς σηματοδότες (πράσινο - μπορείτε να εισέλθετε, κόκκινο - μην ενοχλείτε), το γνωστό Ampelmänn.

Ampelmänn 1.jpeg
Ampelmänn 2.jpeg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom