Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
131
Likes
308
Χθες πήγαμε στο :

LA Pasteria .
Αγία Παρασκευή.
Αγίου Ιωάννου - 19.


Είχα να παω πολυ καιρό - χρόνια.

Πήραμε :

1 ) Μια καρμπονάρα ( πολυ νόστιμη, με μπόλικη παρμεζανα από πανω , οχι σε αλλά μαγαζιά, που είναι μίζερα, και τσιγγουνευονται να βάλουν ) .
2 ) Ένα μπιφτέκι ( πολυ νόστιμο , λεπτό στο παχος και πλατυ ) .
3 ) Μια Caesar ( πολυ νόστιμη ) .
4 ) Μια Coca cola.
5 ) Ένα νερό.

Πληρώσαμε 42.00 ευρώ.

Πολυ όμορφος , λιτός χώρος, το φαγητό πολυ καλο, η εξυπηρέτηση πολυ καλη και κλιματισμος σε σωστή θερμοκρασία.

Παράμενει μια καλή επιλογή για ζυμαρικά, χωρίς να πληρώσεις ένα νεφρο, που πληρωνεις σε αλλά μαγαζιά με ανάλογη κουζίνα.

Που θα μου πει ο άλλος ' τρως στην Ερυθραία ή στη Κηφισιά ' αλλά τρως ζυμαρικά , οχι αστακό στο Λάμπρο στη Βουλιαγμένη 😎
 
Last edited:

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.013
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Τις ιδέες σας για μια κράτηση της τελευταίας στιγμής, pls. Φιλοξενούμε Έλληνες από την Αυστραλία. Δοκίμασα χθες να κλείσω στο Simul για απόψε, δεν υπήρχε τραπέζι για το μέγεθος της παρέας. Έκλεισα στο Noah με μια υποχώρηση ως προς την ώρα, αφού αργότερα έχουν event και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν, όπως είπαν. Με παίρνουν τώρα από το Noah, ζητώντας να το ακυρώσω λόγω του event...
Υπάρχει δοκιμασμένη πρόταση στην περιοχή Βασιλίσσης Σοφίας, με ελληνική δημιουργική και γύρω στα 60 pp; Είναι η Κουκουβάγια, αλλά ξεφεύγουν πολύ οι τιμές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.070
Likes
41.295
Το καλοκαιρι απο τα αγαπημενα μου ειναι στον κηπο του Black Duck. Καπου 40 το ατομο, πολυ ωραιας αισθητικης, ταυτιζεται με τον κηπο του Μουσειου Αθηνων. Με εχουν εξυπηρετησει σε μαζωξη παρα πολυ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Δες αν θες Μαύρο πρόβατο στο Παγκράτι.
Oroscopo, Βασίλαινας (ξεφεύγει η τιμή)και Καπλάνι στο Καραβελ (δεν έχω πάει σ αυτά αλλα εχουν καλες κριτικές).

Ίσως δεν είναι αυτό ακριβώς που ζητάς σε μενού κ τιμές βέβαια.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.013
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Σας ευχαριστώ!
Μήπως έχει επισκεφτεί κανείς το Fuga πρόσφατα;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Coming Soon – Deos Athens

Για τσέκαρέ το, είναι στον 24οκαι 25ο όροφο του Πύργου Απόλλωνος στην Πανόρμου (ακριβώς στο μετρό). Ήμουν προχθές για καφέ και γλυκάκι. Απίστευτος ο χώρος και όσο για τη θέα, τί να πει κανείς πραγματικά! Εξαιρετικά attentive και το προσωπικό. Οπωσδήποτε είναι overpriced λόγω θέας, το φαγητό πάντως φαίνεται να κινείται προς την ελληνική δημιουργική που θέλεις. Δεν δοκίμασα το φαγητό όμως γιατί είχα πάει απόγευμα. Εχω την αίσθηση ότι ειδικά για κάποιον που επισκέπτεται την Αθήνα και δε ζει εδώ, είναι καλή φάση. Στο site έχει και το αναλυτικό του μενού.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Δες αν θες Μαύρο πρόβατο στο Παγκράτι.
Oroscopo, Βασίλαινας (ξεφεύγει η τιμή)και Καπλάνι στο Καραβελ (δεν έχω πάει σ αυτά αλλα εχουν καλες κριτικές).

Ίσως δεν είναι αυτό ακριβώς που ζητάς σε μενού κ τιμές βέβαια.
Συμφωνώ για το Βασίλαινα. Θεωρώ ότι είναι πολύ νορμάλ οι τιμές του για την ποιότητά του. Και ο χώρος εξαιρετικός είτε μέσα είτε στην πλατεϊτσα απέναντι.

Ζήτησέ τους να σου κάνουν τιμή για μενού degustation (βάζοντας τα όρια που έχεις) για να μην ξεφύγεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.692
Likes
50.602
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τις ιδέες σας για μια κράτηση της τελευταίας στιγμής, pls. Φιλοξενούμε Έλληνες από την Αυστραλία. Δοκίμασα χθες να κλείσω στο Simul για απόψε, δεν υπήρχε τραπέζι για το μέγεθος της παρέας. Έκλεισα στο Noah με μια υποχώρηση ως προς την ώρα, αφού αργότερα έχουν event και δεν μπορούν να εξυπηρετήσουν, όπως είπαν. Με παίρνουν τώρα από το Noah, ζητώντας να το ακυρώσω λόγω του event...
Υπάρχει δοκιμασμένη πρόταση στην περιοχή Βασιλίσσης Σοφίας, με ελληνική δημιουργική και γύρω στα 60 pp; Είναι η Κουκουβάγια, αλλά ξεφεύγουν πολύ οι τιμές.
Samano
 

paykopete

Member
Μηνύματα
64
Likes
370
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.236
Μηνύματα
884.554
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom