Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

MVSylvia

Member
Μηνύματα
540
Likes
2.297
Εχει δοκιμασει κανεις το Sushimou και το Habana Trece?

Στο sushimou δεν εχω παει.

Στο Havana εχω παει αλλα θελω κ αλλες αποψεις, εχω δοκιμασει μονο κοκτειλ ομως εχουν κ φαγητο.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Είχα παει στο Βασίλαινας περυσι και στη Χυτρα με το Αθηνοραμα(προσπαθω να θυμηθω πως λεγόταν η προσφορα)
"Ημέρες Βραβευμένης Γαστρονομίας" λέγεται η προσφορά. Συμμετέχουν τα εστιατόρια που έλαβαν χρυσούς σκούφους.
Ξεκινάνε και φέτος στις 30 Ιουνίου.
Έρχονται οι Ημέρες Βραβευμένης Γαστρονομίας 2022!
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Εχει δοκιμασει κανεις το Sushimou και το Habana Trece?

Στο sushimou δεν εχω παει.

Στο Havana εχω παει αλλα θελω κ αλλες αποψεις, εχω δοκιμασει μονο κοκτειλ ομως εχουν κ φαγητο.
Στο sushimou είχα πάει πριν από 3 χρόνια περίπου. Πολύ καλή ποιότητα υλικών και πολύ καλές γεύσεις. Μικρό μαγαζί, ουσιαστικά μία μπάρα είναι 12 ατόμων και από μέσα μαγειρεύει ο σεφ, οπότε είναι λίγο δύσκολο να βρεις θέση. Επίσης ο ίδιος σεφ έχει ανοίξει και το sushi lunchi στο ίδιο σημείο και έχει delivery bowls με διάφορα ψάρια τα οποία φτάνουν στο σπίτι και είναι σαν να τα τρως στο εστιατόριο.
Αν είσαι fan του είδους, πολύ καλή επιλογή και διαχρονική είναι το sushi square στο Κεφαλάρι. Πηγαίνω πάνω από 15 χρόνια και φεύγω πάντα ικανοποιημένος.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το Μικρά Ασία (ή Ασία) μια χαρά υπάρχει και φτιάχνει ακόμα μακράν το καλύτερο τουρκικό στην Αθήνα, το έχουν πολλά χρόνια εκεί Κουρδοι από την Κωνσταντινούπολη. Πριν κάνα μήνα βρεθήκαμε και φάγαμε εκεί γνωστά και εκλεκτα μέλη του φόρουμ και αγαπητοί φίλοι. Εδώ και κάποια χρόνια έχουν ανοίξει μάλιστα τα παιδιά τους μαγαζί κλώνο στη πλατεία Μεσολογγιου στο Παγκράτι το οποίο έχουμε τιμήσει πολλές φορές αλλά δυστυχώς για προσωπικούς τους λόγους είναι κλειστο εδώ και μερικούς μήνες.
Απιστευτο φαγητό.
Πολυ ωραίο φαγητο και συμπαθητικοι οι ιδιοκτητες .Η μας ξεχασες στο φορουμ Ευαγγελια αλλά όχι σε προσωπική σχεση ,με πρωτοπήγε.
Οσο για την περιοχή προ κοβιντ που πηγα τελευταια φορά δεν ενοιωσα ανασφαλεια , Εχω ζησει χρονια κοντα στο σταθμο Λαρίσης και νοιωθω τι παιζει στις γειτονιες στην ευρυτερη ακτίνα .
Αφου και ο Νικος το επιβεβαιωνει χαιρομαι που τα πραγματα ειναι καλιτερα.
Αυτο στο Παγκρατι ετσι ξεκινησε απο την αρχη . Κατά διαστηματα ηταν για μερες κλειστο.
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
"Ημέρες Βραβευμένης Γαστρονομίας" λέγεται η προσφορά. Συμμετέχουν τα εστιατόρια που έλαβαν χρυσούς σκούφους.
Ξεκινάνε και φέτος στις 30 Ιουνίου.
Έρχονται οι Ημέρες Βραβευμένης Γαστρονομίας 2022!
Καταπληκτική πληροφορία!!! Πετυχαίνω μέρες!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom