Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
Εντάξει εστιατόριο δεν ήταν αλλά μάλλον είχε φανατικούς φίλους....Είχα δοκιμάσει δύο φορές και ακόμη δακρύζω...
Θα βλέπουμε το βίντεό σου και θα σε ακούμε να φωνάζεις «κάμαν» και «το μπούκοβο αγαπιέται βρε», πάντα με μουσική υπόκρουση από το «Σίνδος Fm» με αυθεντικά λαϊκά και σκυλάδικα.

1619429626201.png


 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Έχω πάει τρεις - τέσσερις φορές τα τελευταία τρία χρόνια. Πολύ καλό εστιατόριο, αξίζει τα (αρκετά) χρήματα που κοστίζει. Μικρός κατάλογος μενού, πολύ καλή λίστα κρασιών. Και φυσικά εξαιρετικό περιβάλλον.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.608
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για δωστε μερικα ανανεωμενα 2021 τιπς για ποτο, φαγητο κτλ!!
πες μας λίγο τα γούστα σου....και περιοχή που σ ενδιαφέρει! Προτιμάς κάζουαλ μέρη ή πιο ας πούμε.... βιτρινάτα; Ταβερνάκια ή ρεστωράντ?
 
D

Delmem38110

Guest
Για δωστε μερικα ανανεωμενα 2021 τιπς για ποτο, φαγητο κτλ!!
θα πρέπει να περιμένεις για κάτι καινούριο, όταν ανοίξουν ξανά το Ολύμπους Νάουσα στη Νίκης.. κατά τα άλλα είναι το ίδιο στάσιμη (αλλά Καλή),όση γκουρμεδια και να προσπαθήσουν να βάλουν.
είχα την τύχη να πάω μερικές φορές στο συγκεκριμένο εστιατόριο κάτω στην παραλιακή δίπλα από τα γραφεία της ολυμπιακής (που ήταν γωνία πλατεία ελευθερίας με Νίκης προς την πλευρά του λιμανιού)... το αγαπημένο μου πιάτο (αυτό θυμάμαι μόνο) σνίτσελ χοφμαν με πουρέ.... δούλευε μόνο μεσημέρι και νομίζω σκ έκλεινε. δεν είμαι σίγουρος. φίλοι μου που ζουν έξω και είχαμε πάει μαζί να φάμε θέλουν να έρθουν ξανά να φάνε όταν ανοίξει.
Όλυμπος Νάουσα. Αφιέρωμα στο ιστορικό εστιατόριο της Θεσσαλονίκης
 
Last edited by a moderator:

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Για δωστε μερικα ανανεωμενα 2021 τιπς για ποτο, φαγητο κτλ!!
-Εχουμε το πρώτο μας food truck park στην τουμπα.
Food Truck Park SKG · Kapetan Ntogra 31, Pilea 555 35, Grèce
Σ'αυτό υπάρχει ένα μπεργκεράδικο (Το καρτέλ των γεύσεων), ένα κοκτειλάδικο κι ένα food truck με κρεπες και τοστ.
-Έχουμε την πρώτη μας taqueria. Taqueria Rodriguez στην Ερνέστου Εμπράρ 4 απέναντι από το Tarantino burgers.
-Σε συνέχεια της ξένης κουζίνας Indian Chef (υπάρχει 3-4 χρόνια νομίζω) στη Σπύρου Λούη 2(Πλατεία Ναβαρίνου), το αγαπώ ειδικά για το Jalfezi του.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ένα ακόμη άρθρο για το Όλυμπος-Νάουσα που θα ανοίξει σε μερικούς μήνες.

iefimerida: Ανοίγει και πάλι στη Θεσσαλονίκη το θρυλικό εστιατόριο «Ολυμπος-Νάουσα» -Ενας χώρος-έργο τέχνης, η φανταστική ανακαίνιση. Ανοίγει και πάλι στη Θεσσαλονίκη το θρυλικό εστιατόριο «Ολυμπος-Νάουσα» -Ενας χώρος-έργο τέχνης, η φανταστική ανακαίνιση | ΕΛΛΑΔΑ | iefimerida.gr
 
D

Delmem38110

Guest
Τέλος μια πολύ οικονομικήεεπιλογή σε θέμα φαγητού είναι το Ελιά Λεμόνι.
ειναι ένα απο τα πιο τίμια μαγαζιά με πολύ καλη ποιότητα φαγητού. Και η πλατεία μια μικρή όαση το καλοκαίρι. Οπωσδήποτε κεφτεδάκια και φυσικά πατάτες τηγανητές.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
524
Likes
2.275
Μου ανοιξαν την ορεξη τα ποστ σας.
Θα ειμαι εκει για τεσσερις μερες μεχρι και Πρωτοχρονια κ ψαχνομαι!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
ειναι ένα απο τα πιο τίμια μαγαζιά με πολύ καλη ποιότητα φαγητού. Και η πλατεία μια μικρή όαση το καλοκαίρι. Οπωσδήποτε κεφτεδάκια και φυσικά πατάτες τηγανητές.
Θα διαφωνήσω με το Ελιά λεμόνι, για μένα είναι της σειράς, αλλά περί ορέξεως...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom