Εστιατόρια με... Ελληνική κουζίνα

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
anny μου φχαριστώ! Θα μπω δηλαδή δεξιά προς τα ναυπηγεία. Εσύ τι θα μου συνιστούσες? να πάω τελικά ή να μην πάω? είναι για φαγητό μόνο ή και για κανένα ποτάκι/καφε ? :clap:
Δε στρίβεις πουθενά. Είναι πάνω στη Λ.Δημοκρατίας. Αλλά επειδή είναι ακριβώς στην κλίση του δρόμου που ανέφερα πιο πάνω, δεν το βλέπεις εύκολα.
Δεν είναι για ποτό ή καφέ. Μόνο για φαγητό.
Τώρα το αν αξίζει ή όχι να πας δεν μπορώ να στο πω. Εχω πάει λίγες φορές, έχει αρκετά μεζεδάκια από τα οποία κάποια είναι καλά και κάποια λιγότερο καλά. Γενικά το φαγητό θα το χαρακτήριζα μέτριο και τις τιμές καλές.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Thank you again!
τις προάλλες που ήμουν προς τα κει, πήγα "Λιμανάκι" στο τέρμα του λιμανιού του Περάματος και είχε κλείσει. Είχα πάει πριν μερικές βδομάδες μεσημέρι έξω και ήταν τέλεια!

Καταλήξαμε στο "Πέρασμα". Το φαγητό μέτριο, αλλά ψιλοαποζημιωθήκαμε με τη μουσική-τραγούδι των 3 παιδιών. Δεν θα το ξαναεπέλεγα πάντως.

Αλλο προς τα μέρη μας?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
βρε Latina μου,
τη τελευταία φορά που πήγα (1 χρόνο πριν), κάτι μου μύρισε άσχημα στο κεμπάμπ και δεν ξαναπήγα!
Στο μικρολίμανο, προτιμώ το "Αμμος" με τους ψαρομεζέδες του, ειδικά τα μεσημέρια ! Κάπου κάπου κερνιούνται λουκουμάδες με παγωτό :p
οχι, οχι!εγω οσες φορες εχω παει εχω μεινει κατευχαριστημενη!οκ, δεν κοβω βεβαια βολτες στην κουζινα τους για να ξερω απο πρωτο χερι, αλλα δεν ειχα ποτε κακη εμπειρια, ουτε και εχω ακουσει απο αλλον εκτος απο εσενα παραπονο!ελπιζω οτι ηταν απλα μια ατυχη στιγμη!
επισης, ανοιξε λιγο παρακατω vosporos delivery για οσους δουλευουν εκει κοντα (πειραια) το προτεινω με χιλια!!!(ακουει κανεις???);)

οσο για το αμμος εχω γραψει και εγω αμα δεις, ειμαι φαν!!!!:clap:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κορίτσια εχθές μου είπαν, ότι το Αμμος τελευταία ακρίβυνε. Ισχύει?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Στον Κορυδαλλό, για κρέπα κ.αλ. προτιμώ την "Εδεμ". Παλιά μονοκατοικία με δωμάτια όμορφης διακόσμησης για χαλάρωση! Εχω να πάω ένα χρόνο, ελπίζω να παραμένει το ίδιο καλό . Επικοινωνία

Τα ζεστά καλοκαίρια, αν δεν βρεθείτε σε θαλασσίτσα και βρίσκεστε προς Κορυδαλλό, θα πρότεινα την καταπράσινη αυλή του "Papagalo" (κρέπα, σαγκρία κ.αλ)Αθηνάς & Αβέρωφ 41:p
malysa ειναι παραπανω απο προφανες οτι μενουμε κοντα!!

λοιπον, η edem ειναι λατρεμενο μου στεκι πολλα χρονια τωρα..
με σταθερα καλη κουζινα και μεγαλη ποικιλια στο μενου!απο κρεπες, ιταλικη κουζινα, μεξικανικη, κινεζικη κτλ.
απολυτα must η σαλατα "κοχυλι" (απειρες θερμιδες αλλα αυτο θα σκεφτομαστε τωρα?), η κρεπα "δημητρα" και το κοτοπουλο οριενταλ!!!
ααα!και σαγκρια!!!

για το papagalo τωρα!εχει αλλαξει ονομα!λεγεται πλεον verde και δεν εχω παει τελευταια να δοκιμασω το νεο μενου, αρα, δεν εκφερω αποψη..σαν χωρος παντως αξιζει!

α, για τον "ηλια" που λες παραπανω, να πας!!:clap::clap:εχω να πω μονο τα καλυτερα!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Κορίτσια εχθές μου είπαν, ότι το Αμμος τελευταία ακρίβυνε. Ισχύει?
Εχω να πάω 2 μήνες, λες να ακρίβηνε τώρα τελευταία ? :)

Πάντως το φαγητό μ΄αρέσει τόσο πολύ όπως επίσης και η ΘΕΑ που και λίγο να ακριβήνει δεν θα με πειράξει!

Εδώ πήγα μια φορά στο Jim fish, με μια φίλη που ήταν υπέρμαχος του συγκεκριμένου, και έφυγα εκνευρισμένη! το service απαράδεκτο (καρέκλα με μπράτζο σπασμένο, τασάκια που δεν αλλάζονταν, υγρομάντηλα που δεν έφεραν μετά το φαγητό... και ψάχναμε στις τσάντες μας ...). Οχι τίποτα άλλο, αλλά το Jim fish θεωρούνταν από τα καλά (???) και must. :(
Φυσικά, έκτοτε η φίλη μου πηγαίνει μόνο στο "Αμμος".
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Κορίτσια εχθές μου είπαν, ότι το Αμμος τελευταία ακρίβυνε. Ισχύει?
κοιτα εχω να παω ενα 2μηνο σιγουρα..την τελευταια φορα που πηγα νορμαλ ηταν οι τιμες οπως παντα!δεν νομιζω να εχουν ανεβει οι τιμες, απλα παντα παιζει ρολο και το τι παραγγελνεις να φας και να πιεις..;)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
malysa ειναι παραπανω απο προφανες οτι μενουμε κοντα!!
.......
για το papagalo τωρα!εχει αλλαξει ονομα!λεγεται πλεον verde και δεν εχω παει τελευταια να δοκιμασω το νεο μενου, αρα, δεν εκφερω αποψη..σαν χωρος παντως αξιζει!

α, για τον "ηλια" που λες παραπανω, να πας!!:clap::clap:εχω να πω μονο τα καλυτερα!
latina,
φαντάσου να βγούμε και γνωστές (χαχα)!
Ααα για αυτό δεν έβρισκα το Papagalo στο αθηνόραμα
Την άλλη φορά που θα σουλατσάρω στο Πειραιά για φαγητό, θα επισκεφθώ τον Ηλία!

Μήπως οι κοντοχωριανές τραβελστορίτισσες , να κανονίσουμε καμμιά μάζωψη στο "Αμμος" ή στην "Στροφή" ??:D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εδώ πήγα μια φορά στο Jim fish, με μια φίλη που ήταν υπέρμαχος του συγκεκριμένου, και έφυγα εκνευρισμένη! το service απαράδεκτο (καρέκλα με μπράτζο σπασμένο, τασάκια που δεν αλλάζονταν, υγρομάντηλα που δεν έφεραν μετά το φαγητό... και ψάχναμε στις τσάντες μας ...). Οχι τίποτα άλλο, αλλά το Jim fish θεωρούνταν από τα καλά (???) και must. :(
Φυσικά, έκτοτε η φίλη μου πηγαίνει μόνο στο "Αμμος".
μισο..μισο..λες το jimmy and the fish??
γιατι αν λες αυτο, διαφωνω καθετα!εχω παει πολλες φορες..η τελευταια πριν 2 εβδομαδες και το μαγαζι δεν παιζεται!ειναι must αν και ειναι ακριβουτσικο..το σερβις ειναι εξαιρετικο, το περιβαλλον (στο εσωτερικο) το κατι αλλο και γενικα δεν ειναι αδικα κορυφη!!
η καραβιδομακαροναδα του απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!η σαλατα με την σως μανιταριων..μια μιαμ..το χταποδακι με το μπαλσαμικο..και στο τελος η κρεμ μπριλε!!και για την ιστορια πριν δυο εβδομαδες και τασακια μας αλλαξαν και υγρομαντιλα μας εφεραν (οπως κανουν παντα)!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Μήπως οι κοντοχωριανές τραβελστορίτισσες , να κανονίσουμε καμμιά μάζωψη στο "Αμμος" ή στην "Στροφή" ??:D
εχει γινει στο παρελθον συναντηση στον πειραια και μαλιστα στο αμμος!
δυστυχως δεν ειμαστε πολλοι οι κοντοχωριανοι!!αμα παντως υπαρξει ενδιαφερον για συναντηση, εγω ειμαι μεσα!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
μισο..μισο..λες το jimmy and the fish??
γιατι αν λες αυτο, διαφωνω καθετα!εχω παει πολλες φορες..η τελευταια πριν 2 εβδομαδες και το μαγαζι δεν παιζεται!ειναι must αν και ειναι ακριβουτσικο..το σερβις ειναι εξαιρετικο, το περιβαλλον (στο εσωτερικο) το κατι αλλο και γενικα δεν ειναι αδικα κορυφη!!
η καραβιδομακαροναδα του απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!η σαλατα με την σως μανιταριων..μια μιαμ..το χταποδακι με το μπαλσαμικο..και στο τελος η κρεμ μπριλε!!και για την ιστορια πριν δυο εβδομαδες και τασακια μας αλλαξαν και υγρομαντιλα μας εφεραν (οπως κανουν παντα)!
ααα, ίσως να έχει αλλάξει ιδιοκτήτη ή πολιτική. Εγώ είχα πάει πριν από δύο χρόνια. Το φαγητό ήταν όντως καλό! Αλλά τα παραπάνω τα θεωρώ βασικά για ένα "καλό" μαγαζί. Τότε εμείς καθόμαστε έξω, προς τη θάλασσα και έμοιαζε ψιλοατημέλητο.
Τώρα, με τα λεγόμενα σου latina, ευκαιρία είναι να ξαναπάω ;);)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
εχει γινει στο παρελθον συναντηση στον πειραια και μαλιστα στο αμμος!
δυστυχως δεν ειμαστε πολλοι οι κοντοχωριανοι!!αμα παντως υπαρξει ενδιαφερον για συναντηση, εγω ειμαι μεσα!
Μήπως οι κοντοχωριανές τραβελστορίτισσες (και όποιος άλλος επιθυμεί), να κανονίσουμε καμμιά μάζωψη στο "Αμμος" ή στην "Στροφή" ??

Λοιπόν, για μάζωψη δύο μέχρι τώρα (malysa, latina). Αλλος εθελοντής για φαγοπότι και τραβελστορική κουβεντούλα ??:p:p:D:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom