Εταιρίες low cost

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
O Τιμοκατάλογος για ποτα και φαγητα απο την αεροπορικη εταιρια χαμηλου κόστους germanwings

aimg134.imageshack.us_img134_14_gwmenust3.th.jpg
Προσέξτε την περιγραφη για το νερο χωρις ανθρακικο...
Το αναφέρει ως large, ενώ ειναι 0,5λιτ.

Μπορείτε το μενου να το δείτε και εδώ:
http://www.germanwings.com/downloads/1916_Speisekarte_GW_160x300_05.pdf
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
νομιζω οτι το μικρο γι'αυτους ειναι το 33cl... που μου εχει τυχει κιολας
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ορισμένα είδη είναι φτηνότερα από ένα καφέ σε οποιοδήποτε σημείο της Ελλάδας (π.χ. Καπουτσίνο)!! Το νερό γενικά έξω είναι ακριβό
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Χθες έκλεισα και αγόρασα το εισιτήριο για Βαρκελώνη με τη Vueing για την κόρη μου. Θα ταξιδέψει στις 14 Ιουλίου (πάνω από 2 μήνες μετά) και ακούστε τις τιμές και τι πλήρωσα τελικά. Στην αρχή μου έδινε 133 ΕΥΡΩ απλή μετάβαση. Όταν προχώρησα μου έδινε αυτή την τιμή αλλά για 5 μέρες πριν. Ρωτώντας την τρέχουσα τιμή πήγε στα 157. Βάλτε τώρα 16 για ταξ. Ασφάλιση, 5 για μία αποσκευή, 7,5 για την πληρωμή με mastercard και 4 για το check in. Σύνολο σχεδόν 190. Δεν είμαι σίγουρος πόσο χαμηλού κόστους είναι η συγκεκριμένη εταιρία
 
Last edited by a moderator:

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δήμο μιλάμε για 190 ? απλη μετάβαση ΑΤΗ - BCN;
Δεν ειναι και λιγα, ο Ιουλιος κάνει τη διαφορά.
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δήμο, μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τη Vueling. Μάλλον άλλαξαν πρόσφατα. Εγώ πέρσυ το Σεπτέμβριο που είχα πάει, είχα κλείσει με ~150 ευρώ νομίζω, το Αθήνα-Βαρκελώνη και Βαρκελώνη Λισαβόνα και με επιστροφή. Και δε θυμάμαι τόσες κρυφές χρεώσεις που λες. Κρίμα που έγιναν έτσι
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Δήμο μιλάμε για 190 ? απλη μετάβαση ΑΤΗ - BCN;
Δεν ειναι και λιγα, ο Ιουλιος κάνει τη διαφορά.
Απλή μετάβαση. Εμείς τις ίδιες ημέρες θα ήμαστε Γερμανία και θα έρθει από Βαρκελώνη στο Μόναχο μετην clickair. Άλλα 124Ευρω. Σύνολο Αθήνα-Βαρκελώνη-Μόναχο περίπου 325 ΕΥΡΩ. Πολλά δεν είναι;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.910
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εκλεισα σήμερα εισιτήριο για Γερμανία με την tuifly.com τέλη Ιουλίου.
Στην τελική τιμή προστέθηκαν συν 6 Ευρώ για την πληρωμή μέ πιστωτική κάρτα.

Τα γνωστά "κρυφά" εξοδα στης εταιρίες "low cost"
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Με easyjet ποτε δεν πλήρωσα κρυφά κόστη. Είναι πάντα ακριβώς όσα λέει στο site της , μάλλον έπεσες σε περίπτωση εταιρείας.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Δέν είπα οτι δεν χρεώνει την πιστωτική , το γράφει ξεκάθαρα στην ιστοσελίδα της όμως. Κρυφό δέν είναι εάν στο λέει ξεκάθαρα πρίν πληρώσεις , κρυφό ειναι να έρθει ο λογαριασμός παραπάνω και να αναρωτιέσαι τι έγινε.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δέν είπα οτι δεν χρεώνει την πιστωτική , το γράφει ξεκάθαρα στην ιστοσελίδα της όμως. Κρυφό δέν είναι εάν στο λέει ξεκάθαρα πρίν πληρώσεις , κρυφό ειναι να έρθει ο λογαριασμός παραπάνω και να αναρωτιέσαι τι έγινε.
Σε καμμιά εταιρία δεν παίζει κάτι τέτοιο... Πάντα πριν κάνεις κλικ ξέρεις τι θα πληρώσεις.
Κρυφά κόστη είναι οι φόροι, η ασφάλεια, ο επίναυλος ,η πιστωτική κάρτα, οι αποσκευές, η προτεραιότητα... Σου δίνουν μια τιμή 1 ευρώ και στην χρέωση το 1ευρώ γίνετε 101... Πάντα όμως ξέρεις τι χρεώνεσαι στο τέλος πριν πατήσεις το pay... Tα ίδια ακριβώς κόλπα με την ασφάλεια, τις αποσκευές, την προτεραιότητα και την πιστωτική τα κάνει και η Easy... Αν δεν προσέξεις πριν το τελευταίο κλικ την πάτησες...

Και μια και μιλάμε για Easy έχει πάψει από καιρό να θεωρείτε Loco στα δρομολόγια της προς/από Αγγλία... Εξωφρενικές τιμές και κατα κανόνα, τώρα στη θερινή περίοδο, ακριβότερη από την Β.Α την Ο.Α και την Αιγαίου. Με μηδαμινό service, πανάκριβα ναύλα και καθόλου άνετα αεροπλάνα σίγουρα είναι η χειρότερη επιλογή που μπορεί κάποιος να κάνει για Λονδίνο...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom