Ηνωμένο Βασίλειο Ετοιμαζομαι για Λονδινο!!!

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
καλησπερα σας ....
ειμαι καινουρια στην παρεα σας ...
πολυ χρησιμες ολες οι πληροφοριες που δινετε εδω ο ενας στον αλλον ....
λοιπον ... εγω ετοιμαζομαι με τον ανδρα μου για ενα 5μερο Λονδινο ....
σκεφτομαστε απο 1/12-5/12.
δεν θελω να σας ζαλισω γρηγορα με ερωτησεις μου .... βεβαια εχω κατατοπιστει λιγακι με καποια πραγματα που διαβασα εδω ....
βασικα .... θα παμε μονοι μας .. οχι με group...
σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε με british airways ... και οχι με ολυμπιακη και λοιπες εταιρειες .... τα εισιτηρια μας βγαινουν 400 ευρω περιπου με επιστροφη ... πρεπει να τα κλεισω asap προφανως γιατι η τιμη ανεβαινει ... με τον καιρο ..??
ξενοδοχειο σκεφτομαστε το:
Hotel in United Kingdom, H10 London Waterloo - H10 Hotels
υπαρχει και στο booking, αλλα δεν ξερω τι με συμφερει σε τιμη ...... και αν οντως με συμφερει με το booking, γιατι ειχαμε κλεισει για Ελλαδα, Σαντορινη κατ αυτον τον τροπο ... και τελικα μας εκλεισαν σε αλλο ξενοδοχειο του ιδιου ομιλου ομως ... και ξενερωσαμε λιγουλακι ....
φοβαμαι μην γινει και το ιδιο τωρα ....
απο την αλλη .... μηπως να βρω ενα ταξιδιωτικο πρακτορειο το οποιο ειναι εμπιστο ... να μου κανει ολες τις κρατησεις αυτο ???
ξερω ενα ... ειχα κλεισει μεσω αυτου πριν 3 χρονια για Καννες ...
αλλα ψαχνω ενα πιο εμπιστο, να μου βγαζει μια ασφαλεια ......
αν εχετε κατι υποψη σας .. μου λετε ........ :roll::roll:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.401
Likes
14.357
καλησπερα σας ....
ειμαι καινουρια στην παρεα σας ...
πολυ χρησιμες ολες οι πληροφοριες που δινετε εδω ο ενας στον αλλον ....
λοιπον ... εγω ετοιμαζομαι με τον ανδρα μου για ενα 5μερο Λονδινο ....
σκεφτομαστε απο 1/12-5/12.
δεν θελω να σας ζαλισω γρηγορα με ερωτησεις μου .... βεβαια εχω κατατοπιστει λιγακι με καποια πραγματα που διαβασα εδω ....
βασικα .... θα παμε μονοι μας .. οχι με group...
σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε με british airways ... και οχι με ολυμπιακη και λοιπες εταιρειες .... τα εισιτηρια μας βγαινουν 400 ευρω περιπου με επιστροφη ... πρεπει να τα κλεισω asap προφανως γιατι η τιμη ανεβαινει ... με τον καιρο ..??
ξενοδοχειο σκεφτομαστε το:
Hotel in United Kingdom, H10 London Waterloo - H10 Hotels
υπαρχει και στο booking, αλλα δεν ξερω τι με συμφερει σε τιμη ...... και αν οντως με συμφερει με το booking, γιατι ειχαμε κλεισει για Ελλαδα, Σαντορινη κατ αυτον τον τροπο ... και τελικα μας εκλεισαν σε αλλο ξενοδοχειο του ιδιου ομιλου ομως ... και ξενερωσαμε λιγουλακι ....
φοβαμαι μην γινει και το ιδιο τωρα ....
απο την αλλη .... μηπως να βρω ενα ταξιδιωτικο πρακτορειο το οποιο ειναι εμπιστο ... να μου κανει ολες τις κρατησεις αυτο ???
ξερω ενα ... ειχα κλεισει μεσω αυτου πριν 3 χρονια για Καννες ...
αλλα ψαχνω ενα πιο εμπιστο, να μου βγαζει μια ασφαλεια ......
αν εχετε κατι υποψη σας .. μου λετε ........ :roll::roll:
Καλώς ήρθες:lol:

Η τιμή για τα εισιτήρια είναι αρκετά καλή.Με τήν ΒΑ θα θείς και το καινούριο τέρμιναλ.Επειδή ενδιαφέρεσαι για πρίν τίς γιορτές παίζει να βγεί καμμία προσφορά αλλά θα πρέπει να ρισκάρεις περιμένοντας.

Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω.Κοίταξε τι συμφέρει,να κλείσεις κατευθείαν με ξενοδοχείο η μέσω booking(δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ αυτό που λές).Κοιταξε και το hotelscombined που βγάζει αποτελέσματα από διάφορες μηχανές αναζήτησης.
 

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
η τιμη καλη ... ?? :clap::clap:
οχι δεν θα ρισκαρω ... λεω να κλεισω μεσα Σεπτεμβρη τα αεροπορικα οπωσδηποτε ......

οποιος γνωριζει κανενα ταξιδιωτικο ας μου πει ....
στην πορεια σιγουρα θα σας ρωτησω και αλλα ............. :haha::haha:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.401
Likes
14.357
η τιμη καλη ... ?? :clap::clap:
οχι δεν θα ρισκαρω ... λεω να κλεισω μεσα Σεπτεμβρη τα αεροπορικα οπωσδηποτε ......

οποιος γνωριζει κανενα ταξιδιωτικο ας μου πει ....
στην πορεια σιγουρα θα σας ρωτησω και αλλα ............. :haha::haha:
Δύσκολα θα πάρεις απάντηση για ταξιδιωτικό για έναν τόσο εύκολο προορισμό όπως το Λονδίνο.Οι περισσότεροι "κλείνουν" με Internet πολύ πιό δύσκολους προορισμούς.
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγώ ήδη έκλεισα για Λονδίνο 10-14 Δεκ.! 378 ευρώ για 2 άτομα μέσω airtickets. Η πιο φτηνή τιμή που είχα βρεί ήταν με easyjet γύρω στα 200 ευρώ αν θυμάμαι καλά αλλά με τους γνωστούς περιορισμούς της easyjet (η προσγείωση στο gatwick, οι βαλίτσες χρεώνόνται εξτρα, και στο αεροπλάνο οτι πάρεις με χρέωση)
 

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Δύσκολα θα πάρεις απάντηση για ταξιδιωτικό για έναν τόσο εύκολο προορισμό όπως το Λονδίνο.Οι περισσότεροι "κλείνουν" με Internet πολύ πιό δύσκολους προορισμούς.

σωστο, δεν εχεις και αδικο ...
ευχαριστω ... :D
 

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Εγώ ήδη έκλεισα για Λονδίνο 10-14 Δεκ.! 378 ευρώ για 2 άτομα μέσω airtickets. Η πιο φτηνή τιμή που είχα βρεί ήταν με easyjet γύρω στα 200 ευρώ αν θυμάμαι καλά αλλά με τους γνωστούς περιορισμούς της easyjet (η προσγείωση στο gatwick, οι βαλίτσες χρεώνόνται εξτρα, και στο αεροπλάνο οτι πάρεις με χρέωση)
αντε, μπραβο .. ωραια η τιμη ....
και συ 4 μερουλες, ε?
εχεις βρει ξενοδοχειο???
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
400 ευρώ πολλά δεν είναι? και κανά 400άρι το ξενοδοχείο πάμε στα 800. Με πρακτορείο πιο φθηνά δε βγάνει?
 

aristavr

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
nenena αυτο λεω και γω .... μηπως να παω με ταξιδιωτικο?
αλλα δεν ξερω κανενα καλο και δοκιμασμενο ...:(
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
nenena αυτο λεω και γω .... μηπως να παω με ταξιδιωτικο?
αλλα δεν ξερω κανενα καλο και δοκιμασμενο ...:(
Όταν είχα πάει τα είχα κλείσει όλα μόνη μου, τα αεροπορικά μας είχαν βγει 220 το ζευγάρι, και ξενοδοχείο είχα βρει από το booking αλλά ήταν παλιό και δεν μας άρεσε. Είχαμε πετάξει με easy , μια χαρά είναι για Λονδίνο, δεν κάνεις και κανένα υπερατλαντικό να θέλεις παροχές και λοιπά.

Σου προτείνω το πρακτορείο γιατί αμα λες 400 αεροπορικά θα σου φύγει ένα χιλιάρικο πριν πατήσεις το πόδι σου στο Λονδίνο, με ξενοδοχείο και εισιτήρια σε μουσεία, london eye, θέατρο πιθανόν!
Αφού όμως ξεκινάς από τώρα το ψάξιμο κάνε ένα κουράγιο και ρίξε μια ματιά, σίγουρα οι τιμές δεν θα είναι ίδιες σε 2 μήνες που θα το πάρεις πιο ζεστά το θέμα!
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Βρε παιδιά, δίνει κανένα πρακτορείο 400 το άτομο για 5 μέρες; Δε νομίζω...Όσο για εισιτήρια σε attractions κλπ, ποιο πρακτορείο τα καλυπτει; Με τίποτα δε βγαίνει πιο φτηνάτο ταξιδιωτικό νομίζω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.550
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom