Γενικά Εφταήμερη εκδρομή

Μηνύματα
8
Likes
0
Λοιπόν οπως ειπαν και οι προηγούμενοι, εδώ μέσα δε θα βρεις ταξιδιωτικά γραφεία να σου δώσουν προσφορές.
Είμαστε site ταξιδευτών που ανταλάσσουμε γνώμες και εμπειρίες.
Προσφορές μπορείς να πάρεις από τα ταξιδιωτικά γραφεία της Θεσσαλονίκης (που ευτυχώς είναι ου ολίγα), στελνοντας τους ένα μαιλ ένα φαξ.
Πληροφορίες για τα μέρη που θες, θα βρεις εαν απλά χρησιμποποιήσεις το μαγικό κουμπάκι πάνω δεξιά που λεει "αναζήτηση"
Ναι το καταλαβα, σας ευχαριστω. Εχω ηδη μιλησει με πρακτορια.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το οτι εγω ειμαι ανορθογραφη και δεν βαζω τονους για λογους γρηγοραδας, δεν σημαινει πως το σχολειο ειναι χαλια. Σε πληροφορω πως ονομαστικε "Προτυπο" για την ιστορια που κουβαλαει. Και μεσα στο νεο προγραμμα του σχολειου προβλεπονται απολυσεις καθηγητων που δεν εχουν προσοντα για να διδασκουν σε τετοια σχολεια. Τους ζητουνται πραγμματα που ουτε στο Χαβραρντ δεν ζητανε και μιλαω κυριολεκτικα.Τους κρινουν ανθρωποι που ποτε τους δεν εχουν μπει σε μια ταξη. Ποτε δεν εχουν ερθει αντιμετωποι με παιδια.Απλως κρινουν απο τα προσοντα του καθε καθηγητη. Υπαρχουν και ανορθογραφοι τι να κανουμε δηλαδη; Να τους πεταξουμε απο το σχολειο; Για μενα μπορεις να λες οτι θες αλλα δεν επιτρεπω να μιλας για ενα τετοιο σχολειο με αυτο τον τροπο, εφοσον δεν ξερεις την ιστορια του και ποσα πολλα εχει προσφερει.Ενημερωσου πρωτα και μετα κανε την κρητικη σου γιατι ειμαι σιγουρη πως αν ηξερες 2 πραγματα για το σχολειο δεν θα ειχες αυτην την γνωμη.


ΠΠΣΠΘ εγώ μαζί σου είμαι, χίλια δίκια σου δίνω. Αλλά το πώς αξιολογείται ο καθηγητής, ποιος τον αξιολογεί, πώς κρίνονται τα προσόντα του, αν είναι άδικη η αξιολόγηση κλπ κλπ γιατί τα ξέρετε οι μαθητές...;

Τέσπα, οφ τόπικ. Καλά να περάσετε στην εκδρομή.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
8
Likes
0
ΠΠΣΠΘ εγώ μαζί σου είμαι, χίλια δίκια σου δίνω. Αλλά το πώς αξιολογείται ο καθηγητής, ποιος τον αξιολογεί, πώς κρίνονται τα προσόντα του, αν είναι άδικη η αξιολόγηση κλπ κλπ γιατί τα ξέρετε οι μαθητές...;

Τέσπα, οφ τόπικ. Καλά να περάσετε στην εκδρομή.
Κοιταξε σκεψου λιγο, εαν ενας καθηγητης εχει τα προσοντα ολο του κοσμου αλλα δεν εχει μετατοτικοτιτα ή αν δεν τα παει καλα με τα παιδια τον θεωρεις αξιο να διδάξει σε ταξη; Ενω ενας αλλος ο οποιος εχει λιγοτερα αλλα τα παιδια τον λατρευουν ειναι εξισου καταλληλος με τον πρωτο; Αυτοι δεν κοιτανε και αυτο. Αρκουνται στα προσοντα. Ευχαριστουμε!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κοιταξε σκεψου λιγο, εαν ενας καθηγητης εχει τα προσοντα ολο του κοσμου αλλα δεν εχει μετατοτικοτιτα ή αν δεν τα παει καλα με τα παιδια τον θεωρεις αξιο να διδάξει σε ταξη; Ενω ενας αλλος ο οποιος εχει λιγοτερα αλλα τα παιδια τον λατρευουν ειναι εξισου καταλληλος με τον πρωτο; Αυτοι δεν κοιτανε και αυτο. Αρκουνται στα προσοντα. Ευχαριστουμε!


Βρε εγώ τα ξέρω αυτά, αλλά είμαι και 30 χρονών και μη μαθήτρια. Εσείς πώς ξέρετε τόσες λεπτομέρειες για τις αξιολογήσεις; Σας τα λένε οι ίδιοι οι καθηγητές; Αυτό εννοώ ότι μου φαίνεται λίγο...κάπως.
 
Last edited by a moderator:

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Βρε εγώ τα ξέρω αυτά, αλλά είμαι και 30 χρονών και μη μαθήτρια. Εσείς πώς ξέρετε τόσες λεπτομέρειες για τις αξιολογήσεις; Σας τα λένε οι ίδιοι οι καθηγητές; Αυτό εννοώ ότι μου φαίνεται λίγο...κάπως.
Εδώ, τα δικά μας ξέρουν πότε έχουμε απεργίες πριν από εμάς για εμάς και μας ενημερώνουν σχετικά:haha: Ας είναι καλά το ίντερνετ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Βρε εγώ τα ξέρω αυτά, αλλά είμαι και 30 χρονών και μη μαθήτρια. Εσείς πώς ξέρετε τόσες λεπτομέρειες για τις αξιολογήσεις; Σας τα λένε οι ίδιοι οι καθηγητές; Αυτό εννοώ ότι μου φαίνεται λίγο...κάπως.
Μηπως οι ιδιοι οι καθηγητες τα συζητανε με τα παιδια?Πιστευω οτι εχουν γινει.. φιλαρακια πολλοι δασκαλοι με τους μαθητες και ετσι ολα μαθαινονται(κατι που δεν θεωρω σωστο μεχρι ενα σημειο).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μηπως οι ιδιοι οι καθηγητες τα συζητανε με τα παιδια?Πιστευω οτι εχουν γινει.. φιλαρακια πολλοι δασκαλοι με τους μαθητες και ετσι ολα μαθαινονται(κατι που δεν θεωρω σωστο μεχρι ενα σημειο).
Αυτό φοβάμαι.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Το οτι εγω ειμαι ανορθογραφη και δεν βαζω τονους για λογους γρηγοραδας, δεν σημαινει πως το σχολειο ειναι χαλια. Σε πληροφορω πως ονομαστικε "Προτυπο" για την ιστορια που κουβαλαει. Και μεσα στο νεο προγραμμα του σχολειου προβλεπονται απολυσεις καθηγητων που δεν εχουν προσοντα για να διδασκουν σε τετοια σχολεια. Τους ζητουνται πραγμματα που ουτε στο Χαβραρντ δεν ζητανε και μιλαω κυριολεκτικα.Τους κρινουν ανθρωποι που ποτε τους δεν εχουν μπει σε μια ταξη. Ποτε δεν εχουν ερθει αντιμετωποι με παιδια.Απλως κρινουν απο τα προσοντα του καθε καθηγητη. Υπαρχουν και ανορθογραφοι τι να κανουμε δηλαδη; Να τους πεταξουμε απο το σχολειο; Για μενα μπορεις να λες οτι θες αλλα δεν επιτρεπω να μιλας για ενα τετοιο σχολειο με αυτο τον τροπο, εφοσον δεν ξερεις την ιστορια του και ποσα πολλα εχει προσφερει.Ενημερωσου πρωτα και μετα κανε την κρητικη σου γιατι ειμαι σιγουρη πως αν ηξερες 2 πραγματα για το σχολειο δεν θα ειχες αυτην την γνωμη.

α) Δεν υπάρχει " είμαι ανορθογραφη, τι να κάνω;" Να κάτσεις να μάθεις ορθογραφία. Και το επιχείρημα περί βιασύνης για την αποφυγή τονισμού είναι απλά αστείο.
β) Στο Χάρβαρντ το....ξέρουν;

Προσγειώσου... Στον πλανήτη υπάρχουν πάμπολλες χιλιάδες σχολεία, πολύ καλύτερα απο το δικό σου.

Να περάσετε καλά στην εκδρομή σας.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
8
Likes
0
Βρε εγώ τα ξέρω αυτά, αλλά είμαι και 30 χρονών και μη μαθήτρια. Εσείς πώς ξέρετε τόσες λεπτομέρειες για τις αξιολογήσεις; Σας τα λένε οι ίδιοι οι καθηγητές; Αυτό εννοώ ότι μου φαίνεται λίγο...κάπως.
Ναι μας τα λενε και οι καθηγητες και το 15μελες μας καθως πριν γινει προτυπο, υπηρχε η περιπτωση το σχολειο να κλεισει και τα παιδια να πηγαινουν στα σχολεια της γειτονιας τους( επειδη ειναι Πειραματικο δικαιουνται μαθητες απο ολη την Θεσσαλονικη να δηλωσουν το ονομα τους στην κληρωση. Το σχολειο ειναι στο κεντρο και εχει μαθητες απο Τουμπα, Πανοραμα, Ασβεστοχωρι κ.α.)
Αφορα ολο το σχολειο το οτι καθηγητες αγαπητοι σε εμας μπορει να μην κριθουν αξιοι διδασκαλιας σε αυτο το σχολειο.

α) Δεν υπάρχει " είμαι ανορθογραφη, τι να κάνω;" Να κάτσεις να μάθεις ορθογραφία. Και το επιχείρημα περί βιασύνης για την αποφυγή τονισμού είναι απλά αστείο.
β) Στο Χάρβαρντ το....ξέρουν;

Προσγειώσου... Στον πλανήτη υπάρχουν πάμπολλες χιλιάδες σχολεία, πολύ καλύτερα απο το δικό σου.

Να περάσετε καλά στην εκδρομή σας.
α) Πιστεψε με δεν μπορω, το εχω προσπαθησει επανειλημμένα. Δεν ειναι τοσο ευκολο.
β) Ναι πολους απο τοτς καθηγητες μας τους ζητησε το Χαβαρντ

Δεν ειπα οτι το δικο μου ειναι το καλυτερο αλλα ειναι απο τα καλα σχολεια(απο του χρονου βεβαια πολυ φοβαμαι για το μελλον του)
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι μας τα λενε και οι καθηγητες και το 15μελες μας καθως πριν γινει προτυπο, υπηρχε η περιπτωση το σχολειο να κλεισει και τα παιδια να πηγαινουν στα σχολεια της γειτονιας τους( επειδη ειναι Πειραματικο δικαιουνται μαθητες απο ολη την Θεσσαλονικη να δηλωσουν το ονομα τους στην κληρωση. Το σχολειο ειναι στο κεντρο και εχει μαθητες απο Τουμπα, Πανοραμα, Ασβεστοχωρι κ.α.)
Αφορα ολο το σχολειο το οτι καθηγητες αγαπητοι σε εμας μπορει να μην κριθουν αξιοι διδασκαλιας σε αυτο το σχολειο.


Δε θέλω να σε στεναχωρήσω (και χαίρομαι που δε σε χαλάνε κάποια ανεπίτρεπτα σχόλια που έγιναν στο τόπικ), αλλά δεν είναι σωστό να σας μιλάνε οι καθηγητές σας για το ότι αυτοί που τους αξιολογούν δεν είναι ικανοί, ότι έχουν υπερβολικές απαιτήσεις και ούτω καθεξής. Μπορεί να σου φαίνεται συνωμοτικό με την καλή έννοια, ότι είστε μια ομάδα, αλλά ΔΕΝ είναι σωστό εκ μέρους των καθηγητών. Είναι μια γκρίνια που δε θα έπρεπε να έχει αποδέκτες εσάς, ή να σας δυναμιτίζει/πορώνει/στεναχωρεί, όπως θες πές το. Σας βάζουν να πάρετε θέση σε κάτι για το οποίο έχετε πληροφόροση μόνο από τη μία πλευρά, κι αυτό είνια άκρως αντιπαιδαγωγικό και μου δείχνει ότι οι καθηγητές σας ορθώς θα πάρουν κανένα βαθμό παρακάτω στην αξιολόγηση...(αν ισχύει).
Όσο για το αγαπητοί, κράτα μικρό καλάθι. Μπορεί επιστημονικά όντως να μην είναι επαρκείς για πρότυπο σχολείο, κι ας είναι αγαπητότατοι.
Σβήσε καλύτερα από το πρώτο μήνυμα το ποιο σχολείο αφορά (πάτα επεξεργασία).
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στην πρότυπη διδασκαλία του Πειραματικού Σχολείου προβλέπεται και η κατάργηση του τονισμού και της ορθογραφίας;
Mα επειδή το σχολείο είναι Πρότυπο Πειραματικό γι΄αυτό ακολουθεί τις νέες τάσεις κατάργησης της ιστορικής ορθογραφίας... απ' του χρόνου θα μαθαίνουν greeklish και γραφή τύπου sms.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom