Εύρεση Εργασίας στο Εξωτερικό.

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σκοπός του θέματος αυτού είναι η ανταλλαγή εμπειριών και πρακτικών συμβουλών ακόμα και προτάσεων , μιας και αρκετοί από εμάς έχουμε πάρει αυτό το δρόμο της επιβίωσης ή το έχουμε δοκιμάσει ή και ακόμα το έχουμε σκεφτεί!

Όλοι έχουν κάτι να πουν, όλοι έχουν κάποιο παράδειγμα, που για κάποιους μπορεί να γίνει εφόδιο ζωής.. Ακόμα και μιας λαμπρής επαγγελματικής σταδιοδρομίας..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μιλάς συγκεκριμένα για τη Σκανδιναβία;
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα!

Μιλάς συγκεκριμένα για τη Σκανδιναβία;
Για να είμαι ειλικρινείς θα ήθελα να το αναρτήσω σαν κεντρικό θέμα αλλά είμαι νέος εδώ και δεν ξέρω καν αν μπορώ,αν ξέρει κάποιος ας με καθοδηγήσει.
Αφορμή να το γράψω στο Σκανδιναβία, είναι διότι έχω ζήσει στην Δανία, έχω κάνει και register στο σύστημά τους και δούλεψα για μικρό χρονικό διάστημα.
Οπότε και μια μικρή άποψη και μπορώ επίσης να βοηθήσω.
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλή φάση για δουλειά ούτε λόγος..

Λοιπόν έχω μια υλοποιημένη πλέον ιδέα για δουλεία και θα την μοιραστώ μαζί σας!!
Για χρόνια εργάζομαι σε τουριστικές περιοχές σε διαφόρους κλάδους, για φέτος εκτός από αυτό που κάνω κάθε χρόνο, θα παραδίδω μαθήματα ΖΟΥΜΠΑΣ και AQUA ΖΟΥΜΠΑΣ στο νερό δλδ σε ξενοδοχεία και παραλίες.
Έχω κάνει ερευνά αγοράς με αρκετά μεγάλο αντίκρισμα !! Δεν είναι πρωτότυπη η ιδέα, αλλά σίγουρα το ΖΟΥΜΠΑ είναι παγκοσμίως γνωστός χορός εν γύμνασις , με funs κάθε ηλικίας !!
Σε όσους αρέσει ο χορός και τον βρίσκουν ελκυστικό τρόπο για αυξήσετε το εισόδημά τους ας ψάξουν στο Ζουμπα.κομ !!

Ελπίζω να τυπωθούν και άλλες ιδέες !!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Από χορό ξέρεις;;;
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα!

Από χορό ξέρεις;;;
Καταρχάς Δεν ψάχνω για εργασία fenia42 για να προβάλω τον εαυτό μου μέσα από εδώ απλά προτείνω. βρίσκω στο σχόλιό σου εμπάθεια και όχι ουσία.. Διεψευσεμε αν κάνω λάθος. Από την άλλη πλευρά σε ευχαριστώ που μου δίνεις το βήμα να γίνω ουσιαστικός πάνω στο θέμα.
Όπως προανέφερα στο site αυτό θα δείτε την επιλογή συμμετοχής σε συγκεκριμένα ολιγοήμερα σεμινάρια στο είδος αυτό, από έμπυρους και καταξιωμένους ανθρώπους. Κάνεις μαθήματα, σου δίνουν την χορογραφία την εκτελείς και κρίνεσαι αναλόγως, Fenia42 επανέρχομαι σε εσένα για να σου πω ότι στο προηγούμενο μήνυμα έγραψα ξεκάθαρα πως για εμένα είναι υλοποιημένο, έχω κριθεί και έχω περάσει τις απαραίτητες εξετάσεις.
Και τέλος αναρτώ αυτή την ιδέα για τον λόγο πως ανταποκρίνεται σε αρκετά μεγάλο κοινό ανθρώπων καθώς η δυσκολία του είναι μικρή.

Ευχαριστώ!!
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Hi

tripakias, με βαθιά θλίψει σου ανακοινώνω ότι η ερώτηση αυτή αναφερόταν σε έμενα, σε συγχαίρω όμως για αυτή σου τη γνώση ότι και αν ξέρει κάποιος είναι καλό!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καταρχάς Δεν ψάχνω για εργασία fenia42 για να προβάλω τον εαυτό μου μέσα από εδώ απλά προτείνω. βρίσκω στο σχόλιό σου εμπάθεια και όχι ουσία.. Διεψευσεμε αν κάνω λάθος. Από την άλλη πλευρά σε ευχαριστώ που μου δίνεις το βήμα να γίνω ουσιαστικός πάνω στο θέμα.
Όπως προανέφερα στο site αυτό θα δείτε την επιλογή συμμετοχής σε συγκεκριμένα ολιγοήμερα σεμινάρια στο είδος αυτό, από έμπυρους και καταξιωμένους ανθρώπους. Κάνεις μαθήματα, σου δίνουν την χορογραφία την εκτελείς και κρίνεσαι αναλόγως, Fenia42 επανέρχομαι σε εσένα για να σου πω ότι στο προηγούμενο μήνυμα έγραψα ξεκάθαρα πως για εμένα είναι υλοποιημένο, έχω κριθεί και έχω περάσει τις απαραίτητες εξετάσεις.
Και τέλος αναρτώ αυτή την ιδέα για τον λόγο πως ανταποκρίνεται σε αρκετά μεγάλο κοινό ανθρώπων καθώς η δυσκολία του είναι μικρή.

Ευχαριστώ!!
Μάλιστα, 3 μόλις λέξεις για να πάρω αυτή την απάντηση.
Κι εγώ με τη σειρά μου σε ευχαριστώ, ήσουν κατατοπιστικότατος.
Ουδεμια εμπάθεια δε διαφαίνεται στο ποστ μου, μιας και ο όρος εμπαθεια θα αναφερόταν ενδεχομένως αν σε γνώριζα προσωπικά και είχαμε προηγούμενα.
Απο κει και πέρα αναφέρεις ότι κάνεις ολιγοήμερα σεμινάρια προσπαθώντας να βγάλεις ν χορογραφίες.
Δηλαδή μέσα σε λίγες μέρες εσύ κατάφερες να εντρυφήσεις στη ζούμπα, να μάθεις χορογραφίες, να χορεύεις με χάρη και επαγγελματισμο ώστε να το διδάξεις κι όλας; Κατέχεις το συνονθύλευμα των χορών μάμπο,σάλσα, οριεντάλ,τσα τσα, τάνγκο,ρεγκετόν,μερέγκε,κούμπια και δε συμμαζεύεται από όπου προήλθε η ζούμπα;
Κάποια προηγούμενη εμπειρία στο χορό; Κάποιο άλλο είδος να δίδαξες ή εστω να έκανες για μεγάλο διάστημα; Εσύ δηλαδή νιώθεις έτοιμος να διδάξεις ; Είσαι καλυμένος με τα ολιγοήμερα σεμινάρια;
Το χαρτί λοιπόν που πήρες μιας και κρίθηκες όπως λες σε καθιστά και δάσκαλο;
Προφανώς για να κάνω αυτές τις ερωτήσεις δεν είμαι άσχετη από ζούμπα κι επειδή έχω ασχοληθεί με διάφορα ειδη χορού επίτρεψέ μου να έχω κάποιες ενστάσεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.023
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
tripakias, με βαθιά θλίψει σου ανακοινώνω ότι η ερώτηση αυτή αναφερόταν σε έμενα, σε συγχαίρω όμως για αυτή σου τη γνώση ότι και αν ξέρει κάποιος είναι καλό!!
Ε αφου εχουμε προσοντα να μην τα πουμε; Ξερω και μερικους ελληνικους χορους. Βασικα με σιγουρια καλαματιανο, στους αλλους που ξερω μπερδευω που και που τα βηματα...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ε αφου εχουμε προσοντα να μην τα πουμε; Ξερω και μερικους ελληνικους χορους. Βασικα με σιγουρια καλαματιανο, στους αλλους που ξερω μπερδευω που και που τα βηματα...
Ελα μωρε, σιγα το δυσκολο, ολοι μπορουν.
awww.thezooom.com_wp_content_uploads_2013_04_Harlem_Shake_Bath.jpg
 

KotsoAirLines

Banned
Μηνύματα
13
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μάλιστα, 3 μόλις λέξεις για να πάρω αυτή την απάντηση.
Κι εγώ με τη σειρά μου σε ευχαριστώ, ήσουν κατατοπιστικότατος.
Ουδεμια εμπάθεια δε διαφαίνεται στο ποστ μου, μιας και ο όρος εμπαθεια θα αναφερόταν ενδεχομένως αν σε γνώριζα προσωπικά και είχαμε προηγούμενα.
Απο κει και πέρα αναφέρεις ότι κάνεις ολιγοήμερα σεμινάρια προσπαθώντας να βγάλεις ν χορογραφίες.
Δηλαδή μέσα σε λίγες μέρες εσύ κατάφερες να εντρυφήσεις στη ζούμπα, να μάθεις χορογραφίες, να χορεύεις με χάρη και επαγγελματισμο ώστε να το διδάξεις κι όλας; Κατέχεις το συνονθύλευμα των χορών μάμπο,σάλσα, οριεντάλ,τσα τσα, τάνγκο,ρεγκετόν,μερέγκε,κούμπια και δε συμμαζεύεται από όπου προήλθε η ζούμπα;
Κάποια προηγούμενη εμπειρία στο χορό; Κάποιο άλλο είδος να δίδαξες ή εστω να έκανες για μεγάλο διάστημα; Εσύ δηλαδή νιώθεις έτοιμος να διδάξεις ; Είσαι καλυμένος με τα ολιγοήμερα σεμινάρια;
Το χαρτί λοιπόν που πήρες μιας και κρίθηκες όπως λες σε καθιστά και δάσκαλο;
Προφανώς για να κάνω αυτές τις ερωτήσεις δεν είμαι άσχετη από ζούμπα κι επειδή έχω ασχοληθεί με διάφορα ειδη χορού επίτρεψέ μου να έχω κάποιες ενστάσεις.
Ενημερωτικά αναφέρω οτι μέσα από αυτό το θέμα και με τον επικοινωνιακό τρόπο που διαθέτεται, δεν σας γίνουν τα μηνύματα και οι επισκέψεις στα profil σας περισσότερα ...


Δεν είμαι έτοιμος να διδάξω είμαι ΠΑΝέτοιμος , δεν θα λογοδοτήσω για το τι ξέρω πάνω στον χορό διότι δεν βοηθάει κανένα αυτή η πληροφορία, εκτός από εμένα ... Ναι, για κάποιους είναι υπέρ αρκετό το πρώτο σεμινάριο για να διδάξουν Ζουμπα είναι απλό, εύκολο και αποτελεσματικό , αναφέρομαι στο (basic a ) με το οποίο σου δίνουν τη δυνατότητα να το διδάξεις οι ΕΙΔΙΚΟΙ αν σε ενοχλεί αυτό, περαστικά σου, όπως επίσης δεν βλέπω πουθενά μια συμβουλή η μια ουσιαστική γνώση, όσο αναφορά την σχετικότητά σου στο αντικείμενο Fenia42 ..
Θα παρακαλέσω εσένα και τους ομοίους σου να σταματήσετε αυτό το τσίρκο που σας κάνει να αισθάνεστε ξεχωριστοί , εάν δεν έχετε να πείτε κάτι που θα πιάσει τόπο.. μην κάνετε τον κόπο.. παρά μόνο να βρείτε τον τρόπο..


Ευχαριστώ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom