Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι και για Άμστερνταμ, Μπρυζ και Βρυξέλλες?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
κάνεις πλάκα έτσι ????

παντως για Πράγα θα δωσω 2 προτασεις του traveller ( sorry φίλε αν τρέχω .. και τα δυο ειναι δικες σου χρυσές επιλογές )

Hotel in Prague - Czech Republic Hotel - Barcelo Old Town Praha Hotel - Barcelo.com

και για φαγητο το all time
KOLKOVNA
Θα διαφωνήσω στην αποθέωση του kolkovna.Σίγουρα θα έχει κάτι καλύτερο από αυτό
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Μήπως έχεις να προτείνεις κάτι και για Άμστερνταμ, Μπρυζ και Βρυξέλλες?
Αν αφηνει ο traveller(καθως το θεμα ειναι δικο του!),μπορω να σου προτεινω εγω για Βρυξελλες...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Επειδη δεν νομιζω να τολμησει να γραψει κανενας για το Ντουμπαι γιατι θα τον παρουν με τις πετρες, εγω θα το τολμησω – βαρατε οσο θελετε ρεεεεε.

Λοιπον, υπαρχει το Oasis Hotel που ειναι στη παραλια Ξθμειραη αναμεσα στο Jumeirah Hilton και στο Four Seasons. Εχει μπροτα του εκπληκτικη παραιλα και ειναι το μονο στη περιοχη που διαθετει 2 φορες την ημερα Shuttle Service για Deira και πισω, για να πιειτε τον καθε σας, να χαζεψετε στα μαγαζια ή για κρουαζιερα στο Creek με το ποταμοπλοιο. Διαφορετικα η λυση για ταξι πηγαινε – ελα πηγαινει πολυ ψηλα το κοστος. Επισης ειναι το μονο ξενοδοχειο στη περιοχη της Jumeirah που δινει (αν το ζητησετε) ημιδιατροφη. Το μενου αλλαζει καθε ημερα αναλογα με τη παραδοσιακη κουζινα καποιας χωρας. Αλλα μη φανταστειτε οτι σερβιρουν σαβουρα. Το αντιθετο μαλιστα, κατα την Ιταλικη βραδυα φτιαχνουν επιτοπου πιτσα ( τη γυριζουν στον αερα) και στη Γαλλικη βραδυα υπαρχει φιλετο σολωμου με σως αστακου και φρεσκα στρειδια σαν ορεκτικο. Ολα αυτα σε απιστευτα χαμηλη τιμη για τα 4 αστερια του ξενοδοχειου. Οτι πρεπει για λιγες ημερες χαλαρωσης, σχετικα κοντα και πολυ φτηνα.

Α.. και αν πατε μην το διαdωσετε στο φορουμ. Θα ακουσετε τον εξαψαλμο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σήμερα είμαι στις καλές μου... και αποφάσισα να σας κάνω δωράκια...
Επειδη δεν νομιζω να τολμησει να γραψει κανενας για το Ντουμπαι γιατι θα τον παρουν με τις πετρες, εγω θα το τολμησω – βαρατε οσο θελετε ρεεεεε.

....

Α.. και αν πατε μην το διαdωσετε στο φορουμ. Θα ακουσετε τον εξαψαλμο.
Κυρίες και κύριοι ότι ήταν να διαβάσουμε το διαβάσαμε. Μετά απ' αυτό, λογικά έπαψε να είναι στις καλές του...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Ωραίο το θέμα που άνοιξες traveller :clap::clap:

αλλά τι έγινε ο Def με ένα εργαλείο που είχε ξεκινήσει πιλοτικά (links ανά χώρα και υποκατηγορίες) ??? Το παρακολουθούσα αρχικά, αλλά κάπου το έχασα.Γνωρίζει κανείς σας?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Kάποιο παιδάκι θέλει να πάει στην Brugge...

Συνεχίζω να είμαι σε κέφι και προτείνω...

Το Bonobo το είχα σταμπάρει καιρό... πήγα και το είδα... είναι φτηνό, στυλάτο, αξιοπρεπές και το σπουδαιότερο βρίσκεται στο κέντρο... στα λεφτά του είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή...

http://www.bonobo.be/

Εγώ όμως τότε που πήγα στην Brugge ήμουν ερωτευμένος... μέσα στην τρελή χαρά... και την έκανα την υπέρβαση... όχι τίποτε παρανοικό, συγκρατήθηκα γύρω στα 150?... αν άξιζε? μα καλά είσαστε σοβαροί? ρίξτε μια ματιά και πες τε μου... για special καταστάσεις λοιπόν... Orangerie...

Martin's Orangerie | Martin's Hotels Group

Για φαγάκι τώρα... όπου κι αν διαλέξεις να μείνεις θα φας οπωσδήποτε ένα βράδυ στο Couvert...

Restaurant Couvert te Brugge

Πάρτε και το καλύτερο all day cafe/bar/light resto της πόλης για να κλείσουμε τα ζευγαράκια...

.:: Cafe De Republiek ::.

Άντε και καλά να περνάτε...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Πρώτα απόλα σας ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή του topic... είναι κάτι που όλοι λίγο πολύ το ζητάμε... εδώ θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι... προτείνω μέρη τα οποία και είναι σε λογικές τιμές αλλά και έχουν στυλ... αυτό για μένα είναι το ζητούμενο... ασφαλώς και θα υπάρχουν φτηνότερα καταλύματα ή εστιατόρια ή και ξενοδοχεία αλυσίδων που οι τιμές τους σε προσφορές θα προσεγγίζουν αυτές των προτεινομένων... εμένα όμως μου λέει πιο πολύ να μείνω σε ένα μικρό στυλάτο ξενοδοχείο από το να μείνω σε ένα χλιδάτο ξενοδοχείο μιας μεγάλης αλυσίδας... εξάλλου αυτά όλοι μας μπορούμε να τα βρούμε... φυσικά εξαιρέσεις υπάρχουν και θα υπάρχουν αν π.χ ένα υπέροχο μεγάλο ξενοδοχείο μπορείς να το βρεις σε τιμή υπερπροσφοράς θα το αναφέρω αλλά και πάλι η λογική μου είναι το μικρό και και στυλάτο... καλά μας ταξίδια...
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω
Πρώτα απόλα σας ευχαριστώ για την θερμή υποδοχή του topic... είναι κάτι που όλοι λίγο πολύ το ζητάμε... εδώ θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι... προτείνω μέρη τα οποία και είναι σε λογικές τιμές αλλά και έχουν στυλ... αυτό για μένα είναι το ζητούμενο... ασφαλώς και θα υπάρχουν φτηνότερα καταλύματα ή εστιατόρια ή και ξενοδοχεία αλυσίδων που οι τιμές τους σε προσφορές θα προσεγγίζουν αυτές των προτεινομένων... εμένα όμως μου λέει πιο πολύ να μείνω σε ένα μικρό στυλάτο ξενοδοχείο από το να μείνω σε ένα χλιδάτο ξενοδοχείο μιας μεγάλης αλυσίδας... εξάλλου αυτά όλοι μας μπορούμε να τα βρούμε... φυσικά εξαιρέσεις υπάρχουν και θα υπάρχουν αν π.χ ένα υπέροχο μεγάλο ξενοδοχείο μπορείς να το βρεις σε τιμή υπερπροσφοράς θα το αναφέρω αλλά και πάλι η λογική μου είναι το μικρό και και στυλάτο... καλά μας ταξίδια...
Πόσο σύμφωνη με βρίσκεις!!!!!!!!! Εύγε για τη θαυμάσια ιδέα σου και σ' ευχαριστούμε για τα δωράκια ....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
δωσε κατι και για Βρυξελλες! Οχι πολυ ρομαντικο , αφου δεν παμε εκει φουλ ερωτευμενοι!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
ευχαριστούμε...! ευχαριστούμε...!

ρε ξοφλα, ασε τον ανθρωπο να δωσει και τα ρομαντικα...σε χαλασε δηλαδή το gartine (φουλ στη ρομαντιλα και το ζευγαρακι :rolleyes:) στο αμσ???
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
δωσε κατι και για Βρυξελλες! Οχι πολυ ρομαντικο , αφου δεν παμε εκει φουλ ερωτευμενοι!!
Ας δωσω εγω για Βρυξελλες:)

Διαμονη ανεπιφυλακτα στο NH Stephanie Hotel in Brussels - 15% off, NH Hotels Official Site ,διπλα σε σταση μετρο,3 στασεις απο το κεντρο.Ειναι ακριβως οπως το βλεπεις στις επισημες φωτο(μη σου πω και καλυτερο:haha:!)

Για φαγητο,κλασσικη βελγο-γαλλικη κουζινα στο La roue d'or - Restaurants - - www.resto.be ,φοβερες γευσεις...

Και τελος για μπυρα στο αξεπεραστο Caf Brasserie *** A La Mort Subite *** ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom