Γενικά Ζευγαράκια...hotels and restos in Europe... by traveller...

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Kάποιο παιδάκι θέλει να πάει στην Brugge...

Συνεχίζω να είμαι σε κέφι και προτείνω...


Εγώ όμως τότε που πήγα στην Brugge ήμουν ερωτευμένος... μέσα στην τρελή χαρά... και την έκανα την υπέρβαση... όχι τίποτε παρανοικό, συγκρατήθηκα γύρω στα 150?... αν άξιζε? μα καλά είσαστε σοβαροί? ρίξτε μια ματιά και πες τε μου... για special καταστάσεις λοιπόν... Orangerie...

Martin's Orangerie | Martin's Hotels Group
Από ότι βλέπω, όχι μόνο άξιζε....Λέω λοιπόν να την κάνω κι εγω την υπέρβαση. :)

Ας δωσω εγω για Βρυξελλες:)

Διαμονη ανεπιφυλακτα στο NH Stephanie Hotel in Brussels - 15% off, NH Hotels Official Site ,διπλα σε σταση μετρο,3 στασεις απο το κεντρο.Ειναι ακριβως οπως το βλεπεις στις επισημες φωτο(μη σου πω και καλυτερο:haha:!)

Για φαγητο,κλασσικη βελγο-γαλλικη κουζινα στο La roue d'or - Restaurants - - www.resto.be ,φοβερες γευσεις...

Και τελος για μπυρα στο αξεπεραστο Caf Brasserie *** A La Mort Subite *** ...
Θα το δω! Thanks!

Τίποτα καλό για Άμστερνταμ?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Από ότι βλέπω, όχι μόνο άξιζε....Λέω λοιπόν να την κάνω κι εγω την υπέρβαση. :)
Αν θες να κάνεις και λίγο παραπάνω την υπέρβαση, υπάρχει και το: Hotel De Tuilerien - Luxueus 4 sterren Hotel in Brugge - Officile Website

Πριν μερικά χρόνια ήταν στο top-5 των ξενοδοχείων στον κόσμο από το tripadvisor. Προσωπικά το βρήκα πάρα όμορφο, αλλά ταυτόχρονα και πολύ ζευγαρίστικο για τα γούστα μου - αν και όλη η πόλη είναι έτσι.

Ακριβώς δίπλα είναι το Den Dijver (Restaurant) για γαστριμαργικές απολαύσεις υψηλού επιπέδου με τοπικό χαρακτήρα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Γνωρίζω ότι είναι ιεροσυλία να προτείνω κάτι ενώ η EΡΣΗ έχει γράψει τόσα για την Κωνσταντινούπολη αλλά πιστεύω ότι και εκείνη θα με δικαιώσει...

Θα με δικαιώσει όχι τόσο για το υπέροχο Empress Zoe Hotel που βρίσκετε στην καρδιά της παλιάς πόλης και είναι εντυπωσιακότατο, φτηνό , στυλάτο και με χαμάμ...
Empress Zoe Hotel Istanbul official web site - emzoe

όσο για το Angelique... στο Angelique πρέπει να πάτε καλοκαίρι βράδυ... ανοίγει από τις 6 το απόγευμα μέχρι αργά το βράδυ και είναι απλά μαγικό... και εστιατόριο και club... για να λέω την αλήθεια δεν έχω φάει έχω πάει απλά για ποτό αλλά θα πάω και θα ξαναπάω και θα ξαναπάω... προσοχή οι κρατήσεις απαραίτητες και το ντύσιμο smart casual... όλο το high society της Κωνσταντινούπολης για τα μάτια σας μόνο...

Istanbul Doors

Για όσους βέβαια επιμένουν για καλό ψάρι ξεχάστε τα τουριστικά του Βοσπόρου... σε industrial area στον Κεράτιου σχετικά κοντά στο Φανάρι είναι ίσως η κορυφαία μη τουριστική επιλογή για έξοχο ψάρι... Barba Giritli και δόξα τον Αλλάχ...

:::BARBA GέRέTLέ:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τraveller απο την αρχή σέκοψα οτι είσαι ψυχούλα!!:cool:
έχεις κάτι για ασία και για μας τους πτωχούς?????????
κάνε μιά υπέρβαση και εγώ θα σου χαρίσω κατι όμορφο που έφερα για σένα!
τι νόμιζες θα σε άφηνα χωρίς δωράκι??:p
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Επειδή πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι θα ξαναδώσω κάτι για το Glorius London...

Αυτή την φορά το project λέγετε υπερχλιδάτο weekend στο Chelsea...

To NUMBER SIXTEEN είναι η επιτομή του σικ... δεν λέω, είναι ακριβό αλλά αν πρόκειτε για μια special περίπτωση αξίζει σίγουρα οικονομική υπέρβαση... είσαστε στην καρδιά του Chelsea δυό βήματα από το tube του South Kensington και δεν χρειάζεται να πάτε πουθενά αλλού... Chelsea και άγιος ο θεός... βoλτάρετε στην Kings Road, επισκεφτείτε την Saatchi Gallery The Saatchi Gallery - Contemporary Art in London φάτε όστρακα στο υπέροχο παλιομοδίτικο Βibendum Bibendum – "The most consistently excellent restaurant" ...

Αρκετά όμως με τα συμβατικά... πάρτε κάτι ψαγμένο και ολόφρεσκο... τo La Cave a Formage είναι το ιδανικό μέρος για κάθε gourmet που σέβεται τον εαυτό του... κάντε ένα wine tasting δοκιμάζοντας ότι Βρετανικό και Γαλλικό τυρί τραβάει η ψυχή σας... το μέρος είναι πραγματικά αλλού... The Finest Farmhouse Cheeses - La Cave ? Fromage...

Για το τέλος άφησα τα δύο εστιατόρια του Tom Aikens... και αυτά στην καρδιά του Chelsea φυσικά... το ομώνυμο είναι καταπληκτικό αλλά πανάκριβο... το Tom's Kitchens πιο προσιτό και πιο casual... όλο το καλό Λονδίνο απολαμβάνει κάθε Σάββατο και Κυριακή το brunch του εκεί... τα Florentine eggs του είναι ένα ποιήμα... ακόμη πιο ωραία όμως ίσως είναι τα Eggs Royale του ή μήπως τα Benedict του? πάντα έχω αυτό το δίλημμα... λέτε να το βάλω σε ψηφοφορία? κρατήσεις απαραίτητες...
Toms Kitchen - South West London - Tom Aikens
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Παράκληση...

Σας παρακαλώ, μην αρχίζετε και αραδιάζετε, ειδικά για το Λονδίνο, ότι λαικό ταχυφαγείο τύπου NERO, ZIZZI, PRET A MAGET ή πιτσαρία ότι φας 5 λίρες, σας κατέβει από το μυαλό... είμαι σίγουρος ότι αρκετοί ίσως εκτιμήσουν αυτές τις επιλογές αλλά ας μην το κάνουμε θέμα, τουλάχιστον εδώ... αν πάλι επιμένετε τόσο και θέλετε να μοιραστείτε με τους συμφορμίτες τις υπέροχες γευστικές εμπειρίες σας από αυτού του είδους τα "εστιατόρια" ήρθε η ώρα να ανοίξετε ένα σχετικό topic με έναν εμπνευσμένο τίτλο του στυλ ΠΩΣ ΝΑ ΦΑΣ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ... σας ευχαριστώ...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Οι προτασεις σου για Λονδινο ειναι οτι πρεπει!! Παω ρομαντικο Σ/Κ τον Απριλιο και σημειωνω....
Ευχαριστω!!!:clap:
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
Παράκληση...

Σας παρακαλώ, μην αρχίζετε και αραδιάζετε, ειδικά για το Λονδίνο, ότι λαικό ταχυφαγείο τύπου NERO, ZIZZI, PRET A MAGET ή πιτσαρία ότι φας 5 λίρες, σας κατέβει από το μυαλό... είμαι σίγουρος ότι αρκετοί ίσως εκτιμήσουν αυτές τις επιλογές αλλά ας μην το κάνουμε θέμα, τουλάχιστον εδώ... αν πάλι επιμένετε τόσο και θέλετε να μοιραστείτε με τους συμφορμίτες τις υπέροχες γευστικές εμπειρίες σας από αυτού του είδους τα "εστιατόρια" ήρθε η ώρα να ανοίξετε ένα σχετικό topic με έναν εμπνευσμένο τίτλο του στυλ ΠΩΣ ΝΑ ΦΑΣ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ... σας ευχαριστώ...


:haha::haha::haha::haha::haha::haha: Απίστευτος!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γουατεμάλα
Την κατάλληλη στιγμή μας δίνεις τα φώτα σου ,
φεύγω για την Πόλη σε λίγες μέρες.
Εύχομαι να χει καλό καιρό ν απολαύσουμε αυτά που προτείνεις.;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom