Ρωσία Ζώντας το παιδικό μου όνειρο με τον Υπερσιβηρικό

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
vivyen εμένα η Μόσχα μου άρεσε τελικά αρκετά. Στους φίλους και συνταξιδιώτες μου όχι πολύ. Δε θα της αφιέρωνα όμως ένα ολόκληρο ταξίδι. Αν πας πρώτα στην Αγία Πετρούπολη θα ενθουσιαστείς τόσο πολύ, που η Μόσχα θα σε προσγειώσει στην αρχή απότομα. Είναι μία πόλη που πρέπει να της δώσεις χρόνο. Μπορείς να επισκεφτείς πρώτα τα βασικά αξιοθέατα και στη συνέχεια να την περπατήσεις πολύ. 'Εχει πολλά ωραία ενδιαφέροντα μέρη. Κάτι σαν την Αθήνα σκέψου. Άμα έρθει κάποιος για πρώτη φορά και πάει στην πλατεία ομονοίας, αττικής ή στην πατησίων είναι πολύ λογικό να θέλει να φύγει τρέχοντας. Αλλά αμα της δώσει χρόνο, έχει να δει φοβερά πράγματα. Στη Μόσχα αν ενδιαφέρεσαι να πας,να κάνεις οπωσδήποτε τη βαρκάδα που αναφέρω και να αφιερώσεις αρκετή ώρα στον λόφο των σπουργιτιών, την περιοχή του πανεπιστημίου Λεμονόσοφ, και στο να περπατήσεις χαλαρά στον όμορφα διαμορφωμένο παραποτάμιο δρόμο.
ευχαριστώ πολύ..απο'κει είμαι...από τη Μόσχα..:);)γι'αυτό σε ρώτησα:):)
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
χαχαχα. Ελπίζω να μην παρεξήγησες κάτι
όχι:) αλλά είναι πολύ καθαρή και περιποιημένη, ε, δεν μπορείς να πεις ότι είναι σαν την Αθήνα:trekker: Πάντως έχει γίνει όπως κι άλλες ευρωπα'ι'κες πρωτεύουσες, που μαζεύτηκε διάφορος κόσμος...να μη πω και χειρότερη, λόγο μεγάλης προσφοράς εργασίας και καλών μισθών.
Εχει όμως πολλά μέρη να δεις, πάρκα, τσίρκο που είναι απ'τα καλύτερα...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπράβο παιδιά, πραγματοποιήσατε ένα ταξίδι που για πολλούς είναι ταξίδι όνειρο! Ομολογώ ότι την απόλαυσα ιδιαίτερα την ιστορία σας, ειδικά τα back stage στο video σας στο youtube.:p Πες στα άλλα δυο παλλικάρια, τον Π. και τον Ι. (πρώην συμφοιτητές μου στη φιλοσοφική), αντί να κανονίζουν μόνο ταξίδια ας ξεσηκώσουν και κανέναν να κάνουμε κάνα reunion, πριν κλείσουμε τα τριάντα. :p
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έχεις ανεβάσει κάποιο link από video από το ταξίδι σε αυτό το site jahlive;Το ρωτάω γιατί η 2η σελίδα κολλάει συνέχεια και μπορεί να μην το πρόσεξα
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπράβο παιδιά, πραγματοποιήσατε ένα ταξίδι που για πολλούς είναι ταξίδι όνειρο! Ομολογώ ότι την απόλαυσα ιδιαίτερα την ιστορία σας, ειδικά τα back stage στο video σας στο youtube.:p Πες στα άλλα δυο παλλικάρια, τον Π. και τον Ι. (πρώην συμφοιτητές μου στη φιλοσοφική), αντί να κανονίζουν μόνο ταξίδια ας ξεσηκώσουν και κανέναν να κάνουμε κάνα reunion, πριν κλείσουμε τα τριάντα. :p
Kanel 28 μάλλον τότε είμασταν και εμείς συμφοιτητές στη φιλοσοφική. Μπορεί να μη με κατάλαβες στο βίντεο γιατί από τότε έχω χάσει λίγα μαλλάκια χαχαχαχα. Θα τους το πω πάντως. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχεις ανεβάσει κάποιο link από video από το ταξίδι σε αυτό το site jahlive;Το ρωτάω γιατί η 2η σελίδα κολλάει συνέχεια και μπορεί να μην το πρόσεξα
kabamarou δεν έχω ανεβάσει κανένα βίντεο. Απλά έχω κάνει τη βλακεία να ανεβ'ασω φωτογραφίες σε πολύ καλή ανάλυση και αργεί. Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες του defkalion αλλά δεν τα κατάφερα. Αν κάποιος μπορέσει να μου πει βήμα βήμα πως θα τις ανεβάσω εδώ σε χαμηλή ανάλυση θα με βοηθούσε πολύ. Αλλιώς...στα άλμπουμς μου.
 

Vasiliki_silv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χίλια ευχαριστώ αν πώ θα είναι λίγα!!
Είμαστε σε φάση οργάνωσης για καλοκαίρι 2014. Αντιλαμβάνεσαι οτι μέσα στο χάωμά μας το άρθρο σου ήταν όαση!! Μπράβο!
Άσχετη ερώτηση: Τι φακό έχεις χρησιμοποιήσει για τις φωτό; :p
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Kanel 28 μάλλον τότε είμασταν και εμείς συμφοιτητές στη φιλοσοφική. Μπορεί να μη με κατάλαβες στο βίντεο γιατί από τότε έχω χάσει λίγα μαλλάκια χαχαχαχα. Θα τους το πω πάντως. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια
Χαχα!!! Μάλλον δεν θα σε κατάλαβα καλά στο video, γιατί δεν ήσασταν και πολλοί άντρες στο τμήμα πανάθεμα στε :p Με το καλό να οργανώσετε και το επόμενο ταξιδάκι σας :)
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Χίλια ευχαριστώ αν πώ θα είναι λίγα!!
Είμαστε σε φάση οργάνωσης για καλοκαίρι 2014. Αντιλαμβάνεσαι οτι μέσα στο χάωμά μας το άρθρο σου ήταν όαση!! Μπράβο!
Άσχετη ερώτηση: Τι φακό έχεις χρησιμοποιήσει για τις φωτό; :p
Vasiliki σε ευχαριστώ πολύ καικαλή τύχη με την οργάνωση του ταξιδιού. Το συστήνω ανεπιφύλαχτα και εννοείται αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, στείλε μου χωρίς σκέψη. όσο για τις φωτογραφίες, δεν τις έχω τραβήξει εγώ. Είναι του ενός φίλου μου και χρησιμοποιεί μηχανή canon eos 550D με φακό canon zoom αλλά ποιον ακριβώς δε ξέρω. Θα τον ρωτήσω αύριο και θα σου στείλω. Αν σας παίρνει μην πάτε Πεκίνο τον Αύγουστο... θα στάξετε.
 

Vasiliki_silv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Vasiliki σε ευχαριστώ πολύ καικαλή τύχη με την οργάνωση του ταξιδιού. Το συστήνω ανεπιφύλαχτα και εννοείται αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, στείλε μου χωρίς σκέψη. όσο για τις φωτογραφίες, δεν τις έχω τραβήξει εγώ. Είναι του ενός φίλου μου και χρησιμοποιεί μηχανή canon eos 550D με φακό canon zoom αλλά ποιον ακριβώς δε ξέρω. Θα τον ρωτήσω αύριο και θα σου στείλω. Αν σας παίρνει μην πάτε Πεκίνο τον Αύγουστο... θα στάξετε.
χαχαχα...Κ όμως, Αύγουστο κανονίζουμε! Θα είναι λες πολύ χειρότερα απο την Καλαμάτα τον Αύγουστο? :pP
Ευχαριστώ και πάλι... :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.501
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom