ΗΠΑ ΗΠΑ μεσω κωνσταντινουπολης

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
απο το αεροδρόμιο της Κων/πολης πάρε κατι βρώσιμο για το αεροπλάνο π.χ. m&m s
Απ'το αεροδρόμιο της Κων/πολης να πάρει, ναι, κάτι βρώσιμο αλλά m&m's???????????? :shock:
Έχει του κόσμου τις "αμαρτίες" από βρώσιμα και να πάρει m&m's? Κουλούρια να θέλει να πάρει, έχει 10 διαφορετικά είδη - άσε τα άλλα αρτοσκευάσματα...
 

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
αχαχαχααχ....έχω τρέλα με τα m&m s και πήρα την μεγάλη σακούλα! το point μου είναι να παρει κάτι μαζί του στο αεροπλάνο γιατι αλλιώς θα πέσει πείνα.....
 

aristotle

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Εσύ το μόνο που κάνεις ειναι να παραδώσεις στο βενιζέλος τις αποσκευες σου(2 βαλιτσες δικαιουσε με την turkish) και να εχεις ανα χειρας διαβατηριο κ esta. Στο ατατουρκ θα ξαναπεράσεις έλεγχο για το transit και οι ουρες να περιμένεις οτι είναι μεγάλες. Και μία συμβουλή, απο το αεροδρόμιο της Κων/πολης πάρε κατι βρώσιμο για το αεροπλάνο π.χ. m&m s γιατι είναι 14 ώρες ταξίδι χωρίς τις καθυστερήσεις...και σερβίρουν ή 2 ή 3 γευματα αν θυμάμαι καλά.
Ευχαριστω πολυ! η ανταποκριση ειναι μετ απο 1μιση ωρα περιπου θα προλαβω με τον ελεγχο διαβατηριων;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ευχαριστω πολυ! η ανταποκριση ειναι μετ απο 1μιση ωρα περιπου θα προλαβω με τον ελεγχο διαβατηριων;
Είναι λίγο χαοτικό το Ataturk αλλά - εκτός συγκλονιστικού απροόπτου - δε νομίζω ότι θά'χεις κάποιο πρόβλημα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

marian23

Member
Μηνύματα
63
Likes
760
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΜΑΙΑΜΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Γιατί ? Δεν φτανουν τα (συνηθως πλουσια) 2-3 γευματα των τουρκων? Ποσο να φας πια...
πλούσια?? χιχι...αν και αδύνατη εμένα πάντως δεν με έφτασαν! την είχα πατήσει οταν ειχα πάει Νέα υορκη κ είπα δεν την ξαναπατάω. Για καλό κ για κακό παρε κάτι..άλλωστε δεν θα πάει χαμένο. Και ο,τι δήποτε χρειαστείς για πληροφορίες για Λος Αντζελες, με χαρα μου να σε βοηθήσω αν γνωρίζω!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
πλούσια?? χιχι...αν και αδύνατη εμένα πάντως δεν με έφτασαν! την είχα πατήσει οταν ειχα πάει Νέα υορκη κ είπα δεν την ξαναπατάω. Για καλό κ για κακό παρε κάτι..άλλωστε δεν θα πάει χαμένο. Και ο,τι δήποτε χρειαστείς για πληροφορίες για Λος Αντζελες, με χαρα μου να σε βοηθήσω αν γνωρίζω!
Και 2-3 γεύματα έχει και έξτρα κανά σαντουιτσάκι/κεκάκι μπορείς να ζητήσεις. Δεν πείνασα καθόλου σε 4 υπερατλαντικές που έχω κάνει μαζί τους και επίσης το φαί τους γενικά θεωρείται από τα καλύτερα.
Κινήσου χωρίς καθυστέρηση προς την πύλη και δε θα έχεις πρόβλημα.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Δεδομενου οτι πεταω συχνα με Turkish, αν ζητησεις κατι απο αεροσυνοδο πχ καποιο σαντουιτς η φρουτο θα σου δωσουν χωρις προβλημα.
Οσο για τις ουρες παντα εξαρταται απο την ωρα που φτανεις στο Ατατουρκ, αλλα σε γενικες γραμμες δεν θα εχεις ιδιαιτερο θεμα.
Το αεροδρομιο ειναι μεγαλο αλλα εχει κατατοπιστικες πινακιδες
ΥΓ: Τσεκαρε οτι η turkish δεν συμπεριλαμβανεται στις αεροπορικες που απαγορευεται να εχεις μαζι σου ταμπλετ ή κινητα εξω απο τις επιτρεπομενες διαστασεις
https://www.nytimes.com/2017/03/21/us/politics/tsa-ban-electronics-laptops-cabin.html
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Πλούσια ήταν κάποτε τα γεύματα της turkish. To τελευταίο μου ταξίδι μαζί τους HAN/SGN/IST ήταν απογοήτευση, τα σάντουις είχαν τελειώσει όταν έφτασαν σε εμένα στο πρώτο σκέλος της πτήσης (διάρκειας 3 ωρών) και φαγητό και νερό πρόσφεραν 9 ώρες μετά την απογείωση από Ηanoi.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Πλούσια ήταν κάποτε τα γεύματα της turkish. To τελευταίο μου ταξίδι μαζί τους HAN/SGN/IST ήταν απογοήτευση, τα σάντουις είχαν τελειώσει όταν έφτασαν σε εμένα στο πρώτο σκέλος της πτήσης (διάρκειας 3 ωρών) και φαγητό και νερό πρόσφεραν 9 ώρες μετά την απογείωση από Ηanoi.
Ασχημη εμπειρια, αν και για να ειμαι ειλικρινεις μου κανει φοβερη εντυπωση. Προσωπικα συνηθως κανω 4+ πτησεις το μηνα με Turkish, και δεν μου εχει τυχει ποτε αυτο που αναφερεις.
Παντως ασχημη εμπειρια
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Φαντάζομαι αναφέρεστε σε πτήσεις σε economy, γιατί εγώ ακόμα να ξεχάσω το σουπερ φαγητό και πιοτό κ γενικότερη περιποίηση που είχα στην business class της Turkish στην επιστροφή μου Αθήνα από Σαν Φρανσίσκο τον Αύγουστο του 2016... Ειδικά στο σκέλος ΣΦ-Κων/πολη...Αααχ πεινασα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom