Η... Ατλαντίδα του Ντουμπάι

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ο Μαιος αρχιζει να μην ειναι πια hight season για το Dubai γιατι αρχιζουν οι μεγαλες ζεστες με συνεπεια να προτιμωνται οι εσωτερικοι κλιματιζομενοι χωροι. Αν βαλεις γυρω στη 1η Απριλιου τι τιμες βγαζει αραγε;
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
απριλιο τις πρωτες 2 εβδομαδες βγαζει σουιτα μονο την τριτη εβδομαδα βγαζει δωματιο με 410 ευρω,επισης μαρτιο την πρωτελευταια εβδομαδα παλι την ιδια τιμη για δωματιο delux,και εβαλα και για πρωτη εβδομαδα ιουνιο και το δινει με 190 ευρω.
για την ιστορια την σουιτα την δινει στα 1188 ευρω.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πολυ φτηνα.με εκπλησσει ευχαριστα.
....και οπως λεει ο ''αναποφασιστος αγοραστης''(χαρης θεοφραστου)
........ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ.........
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Χμμ, 358 ευρώ δεν είναι και άσχημα για το συγκεκριμένο μέρος, εξάλλου εμείς ξέρουμε από ζέστη όπως και οι πετρελαιάδες, από πετρέλαια δεν ξέρουμε και πολλά!
Αυτό που με απασχολεί είναι η τραπεζαρία των 18 ατόμων, τι να την κάνω? Ποιους να τραπεζώσω? Μήπως να κανονίσουμε μία συνάντηση τραβελστορική αφού για Αθήνα δύσκολο το βλέπω!!!!!
 

ptsingan

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι χωρίς προορισμό
Εμένα μου φαίνεται μεγάλη... κιτσαρία. Η πολυτέλεια απαιτεί κουλτούρα, ιστορία, "παράδοση" (κατά το "τα μεταξωτά βρ... κλπ.). Δεν φυτεύεται η πολυτέλεια και μάλιστα αυτού του είδους,. Ας έκαναν ένα παλάτι αραβικού τύπου, αν αυτό ταιριάζει στην ιστορία τους (την αγνοώ). Το τσιμεντένιο έκτρωμα μόνο ως κίνηση φτηνού εντυπωσιασμού μπορώ να το δω.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Θα συμφωνήσω με τον Παναγιώτη και όχι γιατί "όσα δε φτάνει η αλεπού....."
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Κι εγώ είμαι απ' αυτούς που πιστεύουν ότι... μου αρέσει το ξενοδοχείο. Και στην τελική...μαγκιά τους που μπορούν και τα κάνουν! Καλύτεροι είμαστε εμείς δηλαδή που έχουμε πολιτισμό και δεν το εκμεταλλευόμαστε; Εμείς είμαστε αυτοί που φτιάχνουμε όλα τα ξενοδοχεία κυρίως..."τετράγωνα και άχρωμα".
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Εμένα μου φαίνεται μεγάλη... κιτσαρία. Η πολυτέλεια απαιτεί κουλτούρα, ιστορία, "παράδοση" (κατά το "τα μεταξωτά βρ... κλπ.). Δεν φυτεύεται η πολυτέλεια και μάλιστα αυτού του είδους,. Ας έκαναν ένα παλάτι αραβικού τύπου, αν αυτό ταιριάζει στην ιστορία τους (την αγνοώ). Το τσιμεντένιο έκτρωμα μόνο ως κίνηση φτηνού εντυπωσιασμού μπορώ να το δω.
Τα ιδια πάνω κάτω πιστευω κι εγώ
Αραβική αμερικανιά για εντυπωσιασμό ή οπως ελεγε κι ενα τραγουδάκι του Μηλιώκα:
" κολώνια Ζιβανσι κι στα π@π@ρια μου..."
Κριμα για τους αραβες, που εχουν και ιστορία και πολιτισμό.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αναρωτιέμαι αν έχουν κοιτώνες και δωμάτια με κοινό μπάνιο για τους backpackers!! :haha::haha:
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Συμφωνώ με όλα αυτά που έχετε πει όλοι επειδή όμως πέρασα από εκεί πριν λίγο καιρό αυτό που πρέπει να κρατήσουμε και ίσως να παραδειγματιστούμε και μεις, με την κουλτούρα, τον πολιτισμό και τις ατέλειωτες παραλίες στη χώρα μας είναι πως πριν 30 χρόνια το Ντουμπάι και γενικά τα UAE ήταν μία έρημος και αυτή την στιγμή είναι ένα θαυμάσιο μέρος για επενδύσεις απ όλο τον κόσμο και οικονομικό επίκεντρο. Μόνο στο αεροδρόμιο του Ντουμπάι απασχολούνται 3.700 άτομα. Ας κρατήσουμε λοιπόν και εμείς μερικά θετικά ως χώρα. Γιατί αν αναλογιστούμε που ήμασταν ως χώρα πριν 30 χρόνια και που είμαστε τώρα δεν βλέπω και πολλά βήματα!!
Αααα, να σας ενημερώσω πως τα Duty Free του Ντουμπάι στις 20 Δεκεμβρίου κλείνουν τα 25 χρόνια και ειδικά εκείνη την ημέρα θα κάνουν έκπτωση 25% στα περισσότερα προϊόντα τους. Όποιος δεν ξέρει τι να κάνει τον 13ο μισθό του ας σπεύσει λοιπόν! Και για την ιστορία πέρυσι την ίδια ημερομηνία με 24% έκπτωση οι πωλήσεις για ένα 24ωρο έφτασαν στα $12.8 εκατομμύρια ενώ για τον μήνα Δεκέμβριο ξεπέρασαν τα $100 εκατομμύρια....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ο λογος που μου θυμισε το Atlantis στις Μπαχαμες ειναι γιατι ειναι το αδερφακι του- δεν ξερω αν ειναι το μικρο ή το μεγαλο αδερφακι αλλα κατασκευαστηκε εχοντας το σαν προτυπο. Μονο η aquadventure των Μπαχαμων ειναι πολυ μεγαλυτερη απο του Ντουμπαι κατα τα αλλα ειναι και τα δυο πολυ εντυπωσιακα σαν κατασκευες.
Δειχνει να μην τους λειπει τιποτα εκτος απο σεβασμο στο περιβαλλον.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom