Η Κρητη ζηλεψε και θελει κοπη πιτας!!!

dimitris70

Member
Μηνύματα
97
Likes
20
vitoυλη ειπαμε η επομενη συναντηση αν γινει κρητη θα ειναι στο ρεθυμνο που να μοιραστουμε την αποσταση με τους ηρακλειωτες!
οσο για το μπεργκερ οχι σε περιοδο πασχα please.............θα δουλευω ασταματητα!ασε που παιζει να εχω βαρδια ημερα του πασχα.......
eva kas αν δεν δουλεύεις τις απόκριες προτείνω να ντυθούμε καρνάβαλοι και να παρελάσουμε στο Ρέθυμνο!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Λοιπον, έχουμε και λέμε...για Μπεργκεν μεσα στις γιορτες του πασχα με 150 ευρω περιπου! αλλιώς βρισκομαστε στα δοκιμασμενα Χανια. Αντε, εκτος και αν κανουμε την τρομερή αλλαγη και βρεθούμε Ρέθυμνο!:bleh::bleh:
Λοιπον Vitouli βλεπω εγκληματιστηκες αμεσως με το περιβαλλον......εχασες ομως τις προηγουμενες συναντησεις με το φαγητο που επεσε....ελπιζω να ειδες φωτο απο το Ρεθυμνο.....
Κατσε να ανοιξει λιγο ο καιρος.....να γινει η τρομερη αλλαγη που γραφεις και συναντηση εδω.....στην εδρα μου....λες να ερθει ολο ο νησι ??????:bleh::bleh::bleh:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Λοιπον Vitouli βλεπω εγκληματιστηκες αμεσως με το περιβαλλον......εχασες ομως τις προηγουμενες συναντησεις με το φαγητο που επεσε....ελπιζω να ειδες φωτο απο το Ρεθυμνο.....
Κατσε να ανοιξει λιγο ο καιρος.....να γινει η τρομερη αλλαγη που γραφεις και συναντηση εδω.....στην εδρα μου....λες να ερθει ολο ο νησι ??????:bleh::bleh::bleh:
....vitouli...χαχα:haha::haha:
Καλα αν μιλάμε για φαγητό και ειδικα Κριτικο αλλάζει το θέμα...τι Μπεργκεν και μ..@$%..ιες!! Ρεθυμνο και πάλι Ρεθυμνο!!:bleh:
τις φωτο απο τις προηγουμενες συναντησεις δεν τις βρισκω..που ειναι..??:rolleyes:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
vitoυλη ειπαμε η επομενη συναντηση αν γινει κρητη θα ειναι στο ρεθυμνο που να μοιραστουμε την αποσταση με τους ηρακλειωτες!
οσο για το μπεργκερ οχι σε περιοδο πασχα please.............θα δουλευω ασταματητα!ασε που παιζει να εχω βαρδια ημερα του πασχα.......
...Πρέπει να βρεθούμε Πασχα!!..ας είναι στην κρήτη..αντε,μηπως μας φτιάξεις κανενα τσουρεκι..μιας και κανεις τοσο ωραία τα γλυκά..;)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
....vitouli...χαχα:haha::haha:
Καλα αν μιλάμε για φαγητό και ειδικα Κριτικο αλλάζει το θέμα...τι Μπεργκεν και μ..@$%..ιες!! Ρεθυμνο και πάλι Ρεθυμνο!!:bleh:
τις φωτο απο τις προηγουμενες συναντησεις δεν τις βρισκω..που ειναι..??:rolleyes:
Δες στη ιδια ενοτητα το τοπικ Η Κρητη θελει τραβελστορι....η συναντηση εγινε στη φαρμα ΤΑΛΑΙΑ ΟΡΗ στο Μυλοποταμο ,και στη ιδια ενοτητα στη σελιδα 2 (επειδη ειναι καλοκαιρινη ) στο τοπικ...... Χανια τραβελστορικη συναντηση....ορεξη να εχεις να διαβαζεις....:reading::reading::reading:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
...Πρέπει να βρεθούμε Πασχα!!..ας είναι στην κρήτη..αντε,μηπως μας φτιάξεις κανενα τσουρεκι..μιας και κανεις τοσο ωραία τα γλυκά..;)
τι τσουρέκι καλέ,,,πάλι γλυκά....

κατσίκι στα κάρβουνα και το κρασί δικό μου:clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
τι τσουρέκι καλέ,,,πάλι γλυκά....

κατσίκι στα κάρβουνα και το κρασί δικό μου:clap:
Αρχικό μήνυμα απο Vito
...Πρέπει να βρεθούμε Πασχα!!..ας είναι στην κρήτη..αντε,μηπως μας φτιάξεις κανενα τσουρεκι..μιας και κανεις τοσο ωραία τα γλυκά..;)
Αντωνη ασε το παιδακι να εκφραστει ελευθερα.....αν θελει τσουρεκι να του το στερησουμε....θα φερω και εγω καλλιτσουνια απο το χωριο μου που τα φτιαχνουμε στο ξυλοφουρνο....αλλη γευση.....τωρα....αν δε πετυχουν....λεω εγω.....πεταγομαι απο το Σαββοηδακη και παιρνω κανενα κιλο......εκει θα σκονταψουμε ??????:clap::clap:
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Αντωνη ασε το παιδακι να εκφραστει ελευθερα.....αν θελει τσουρεκι να του το στερησουμε....θα φερω και εγω καλλιτσουνια απο το χωριο μου που τα φτιαχνουμε στο ξυλοφουρνο....αλλη γευση.....τωρα....αν δε πετυχουν....λεω εγω.....πεταγομαι απο το Σαββοηδακη και παιρνω κανενα κιλο......εκει θα σκονταψουμε ??????:clap::clap:
Ωραια, οπότε μέχρι τώρα το μενού έχει...
1.κατσικάκι
2.Καλλιτσούνια ξυλοφουρνου απο χωριο rethimnou ή Σαββοηδακη
3.Τσουρεκι γιατι το επιβάλει η παραδοση..ας ελπίσουμε απο τα χέρια της Eva Kas
4.κρασακι Soudianou
5...

Αντε, κοσμε! ελάτε! το γλέντι ξεκινά!!:clap::clap:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ωραια, οπότε μέχρι τώρα το μενού έχει...
1.κατσικάκι
2.Καλλιτσούνια ξυλοφουρνου απο χωριο rethimnou ή Σαββοηδακη
3.Τσουρεκι γιατι το επιβάλει η παραδοση..ας ελπίσουμε απο τα χέρια της Eva Kas
4.κρασακι Soudianou
5...

Αντε, κοσμε! ελάτε! το γλέντι ξεκινά!!:clap::clap:
Βαλε και Χανιωτικη κρεατοτουρτα....απο σπιτικο φυλλο που φτιαχνεται με τσικουδια....αρνι,ανθοτυρο, τυρι μαλάκα,(ετσι το λενε) στακοβουτηρο, δυοσμο και σουσαμι.....και μετα ενδείκνυται μια αιμοληψια....γιατι τα τρυγλυκεριδια με τη χοληστερινη θα χορευουν πεντοζαλι..... :haha::haha:

Κατσε Vitouli....που πηρες φορα...ακομα δεν χωρισαμε απο τη προηγουμενη......τη Πασχαλινη θα ετοιμασουμε ????? μια γευση παντως σου εδωσα.....
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Βαλε και Χανιωτικη κρεατοτουρτα....απο σπιτικο φυλλο που φτιαχνεται με τσικουδια....αρνι,ανθοτυρο, τυρι μαλάκα,(ετσι το λενε) στακοβουτηρο, δυοσμο και σουσαμι.....και μετα ενδείκνυται μια αιμοληψια....γιατι τα τρυγλυκεριδια με τη χοληστερινη θα χορευουν πεντοζαλι..... :haha::haha:
Ωραίο ακούγεται!!:roll::roll: Θα το ψαξω!!
Αξίζει να το δοκιμάσω έστω και μία φορα...:bbq:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom