Olympic Air Η Ολυμπιακή στην MIG του Βγενόπουλου;

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αιωνία η μνήμη της, πάτερ Αγιε Ευλόγησον,
κυριε ελεησον, κύριε ελέησον, κύριε ελέησον

....εδώ αναπαύεται η δούλη του Θεού Ολυμπιακή,
εν τόπω νοερώ, εν τόπω χλοερό!
:(
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για τις μνήμες που σήμερα, μας έχουν πλημμυρίσει

[URL="
- 50 ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ[/URL]
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
Σήμερα στη σχολή γνώρισα μια κοπέλα αεροσυνοδό που είχε κάνει χθες τη τελευταία πτήση της με την Ολυμπιακή. Μόνο θετικά είχε να πει για το περιβάλλον και την εργασιακή εμπειρία της εκεί. Η διοίκηση και η οργάνωση ήταν άψογη είπε. Εγώ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν ταξίδεψα πάνω από 2 φορές με Ολυμπiακή.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Σήμερα στη σχολή γνώρισα μια κοπέλα αεροσυνοδό που είχε κάνει χθες τη τελευταία πτήση της με την Ολυμπιακή. Μόνο θετικά είχε να πει για το περιβάλλον και την εργασιακή εμπειρία της εκεί. Η διοίκηση και η οργάνωση ήταν άψογη είπε. Εγώ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν ταξίδεψα πάνω από 2 φορές με Ολυμπiακή.
maria ούτε εγώ μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν ταξίδεψα ποτέ μαζί της! εκείνη δεν με ήθελε.τέσσερις φορές είχα εισιτήριο στο χέρι βγαλμένο καιρό πρίν.δεν έκανα ποτέ λάθος στην ώρα προσέλευσης μου,και τις δύο φορές ήταν overbooking,και τις άλλες δύο δεν υπήρχε λόγος να ταξιδέψω γιατί είχε πανω απο έξι ώρες καθυστέρηση οπότε έχανα το παιχνίδι!!
αυτά για την ολυμπιακή...μακρυά και αγαπημένοι!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
αιωνία η μνήμη της, πάτερ Αγιε Ευλόγησον,
κυριε ελεησον, κύριε ελέησον, κύριε ελέησον

....εδώ αναπαύεται η δούλη του Θεού Ολυμπιακή,
εν τόπω νοερώ, εν τόπω χλοερό!
:(
Επειδη εχω στεναχωρηθει και γω με τη μακαριτισα της αφιερωνω το παρακατω τραγουδακι σε ενδειξη πενθους και μαυρης πλερεζας.:(:(

 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Σήμερα είναι μια παράξενη μέρα... η τελευταία μέρα της Oλυμπιακής μας... της Ολυμιακής που μωρό με πέταξε στην Κέρκυρα, παιδάκι μου πρωτογνώρισε το Λονδίνο, φαντάρο με έστειλε στην Κω, πρωτοερωτευμένο με προσγείωσε στο Παρίσι...
Περισσότερο για αποχαιρετισμό στη χαμένη νιότη, μου μοιάζει...:klaps:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έτσι είναι η ζωή βρε vagantos... άλλοι αποχαιρετούν την Ολυμπιακή στο όνομα της χαμένης νιότης κι άλλοι την βρίσκουν διαβάζοντας μπουγαδόνερα για ποιήματα...

Πάρε και μια αφιέρωση που ίσως σε βοηθήσει στο ταξίδι όνειρο στου Καββαδία τα μέρη... αντε βρε και μαρκόνης...

Κάτι άνθια εξαίσια τροπικά του ποταμού βρωμούν
κι ένα βλακώδες μαραμπού παράμερα γρυλιζει...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Να σαι καλά ρε Τράβελερ.
Και για τους στίχους που μου αφιέρωσες, αλλά και για την ευχή να γίνω μαρκόνης.
Aν θυμόσουν βέβαια ότι το επάγγελμα του μαρκόνη φθίνει θα μου ευχόσουν να γίνω αεροσυνοδός...
Όσο για το χαρακτηρισμό " μπουγαδόνερα" στα ποιήματα του Καββαδία, ο ίδιος του άκουσε πολύ χειρότερους όσο ζούσε. 'Ισως αν σ ΄ακουγε να άλλαζε τα βρωμόνερα σε κάτι πιο διαυγές ( απ τον Τάμεση ίσως my lord)
Κι από μένα δώρο στην αιώνια νιότη σου ένα εξαισιο τροπικό άνθος ( απο Καμποτζιανό βάλτο βέβαια)
 

Attachments

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
O επίλογος γράφηκε σήμερα στις 10.30 το πρωί... η πτήση ΟΑ 424 από Toronto, με 152 επιβάτες ήταν η last ever flight of Olympic Airlines... το SX-DFB, ένα από τα τέσσερα 340 της Ο.Α, δεν προσγειώθηκε αμέσως... έκανε πρώτα ένα low pass για να πάρει το τελευταίο μπιζάρισμα...
Low pass και τελευταίο μπιζάρισμα για τα μάτια σας μόνο...

[URL="
- Olympic Airlines A-340 Last Flight Low Pass Athens Airport 29-9-09[/URL]
 
Last edited by a moderator:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
πωπω κοτζάμ μπακογιάννη economy class?
άραγε γιατί είναι μόνη της στο αεροπλάνο? να δείς που ούτε πιλότος μπήκε στον αυτόματο το έχουνε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom