Olympic Air Η Ολυμπιακή στην MIG του Βγενόπουλου;

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Παντως τωρα που θα αλλαξει χερια η ολυμπιακη καλα θα κανουν να βαλουν περισσοτερες απεθειας πτησεις, σε πολεις που δεν εχουμε μεχρι στιγμης!Ετσι κι αλλιως πλεον ο περισσοτερος κοσμος ταξιδευει σε πολλες πολεις και δεν θα χασουν αν το κανουν!Ακουσατε εσεις κατι για προσθετες πτησεις?Α!Και το ιδανικο...Ενα απευθειας δρομολογιο ath-lax, θα με εχουν σιγουρη πελατισσα!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ετσι κι αλλιως πλεον ο περισσοτερος κοσμος ταξιδευει σε πολλες πολεις και δεν θα χασουν αν το κανουν!Ακουσατε εσεις κατι για προσθετες πτησεις?Α!Και το ιδανικο...Ενα απευθειας δρομολογιο ath-lax, θα με εχουν σιγουρη πελατισσα!
Μπα, σωρε μωρέ τι έχουν να χάσουν... μερικές χιλιάδες δολλάρια το κάθε σκέλος... εδώ λένε οτι θα κόψουν αυτά που έχουν, επεκτάσεις ονειρεύεστε...
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Μπα, σωρε μωρέ τι έχουν να χάσουν... μερικές χιλιάδες δολλάρια το κάθε σκέλος... εδώ λένε οτι θα κόψουν αυτά που έχουν, επεκτάσεις ονειρεύεστε...
Ααα!Τοσο καλα?Το παραδεχομαι ειμαι λιγο ασχετη με αυτα και ετσι ειπα ποιο θα ηταν το ιδανικο!Αλλα ονειρο μαλλον θα μεινει!...:(
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ε..ναι, μην ονειρεύσεστε παραπάνω πτήσεις. Ότι συμφέρει θα κρατήσουν.

Περιμένω πάντως με αγωνία να δω να νέα σήματα..και να ψηφίσω και εκεί όπως έκανα και με τις στολές! :cool:

Αίσχος πάντως που αποκλείστηκε ο Σιανίδης...που πας να πετάξεις χωρίς την μπομπονιέρα στο πέτο; :haha::haha::haha:

Η Ο.Α επέλεξε να αγοράσει 14 Dash 8-Q400 για τις πτήσεις προς τα νησιά...
Ναι, αλλά είναι και καλά, ή κουνάνε πολύ όπως συνηθίζουν τα ελικοφόρα;
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Εάν θέλετε να κερδίσετε, μπορείτε να ψηφίσετε, ποια στολή της νέας ολυμπιακής θα προτιμούσατε.
Επιπροσθέτως, μπορείτε να ντύσετε και τους ιπταμένους
Εχει πλάκα....
http://www.oafashion.gr/
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εάν θέλετε να κερδίσετε, μπορείτε να ψηφίσετε, ποια στολή της νέας ολυμπιακής θα προτιμούσατε.
Επιπροσθέτως, μπορείτε να ντύσετε και τους ιπταμένους
Εχει πλάκα....
ΡλάτΡ Ξ½Ξ± σχΡδιάσουμΡ ΞΌΞ±ΞΆΞ― τη Ξ½Ξ­Ξ± ολυμπιακΞ?
Τελικά επέλεξαν τα μοντελάκια Κριθαριώτη....
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή
Γεια σε ολους! Μολις εγινα μελος και ηδη εχω μια ερωτηση!

Ζω στην Ισπανια και τον Ιουλιο ερχομαι στην Ελλαδα για διακοπες! Εχουμε ηδη κλεισει εισιτηρια και τα εχουμε ολα κανονισει αλλα μολις αυτες τις μερες ανακαλυψα οτι η πτηση που εχουμε κλεισει με Ολυμπιακη (απο Μαδριτη Αθηνα) θα γινει απο μια αλλη εταιρεια,
την Air Comet -ειδα κατι σχετικο σε αυτο το φορουμ και ειπα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τι γινεται ή πως ειναι αυτη η εταιρεια. Επισης απο την Ολυμπιακη δεν ειχαμε καμια ενημερωση και μονο οταν επικοινωνησα εγω μαζι τους μου απαντησαν οτι εχουν συνεργασια wet lease με την air comet (ολο αυτο το διαστημα) δηλαδη ουτε το αεροπλανο ουτε το πληρωμα ειναι της Ολυμπιακης. Αναρωτιεμαι με ποια λογικη το κανει αυτο η Ολυμπιακη αυτη τη στιγμη που υποτιθεται οτι θελει να παει καλυτερα.
Εγω δεν εχω προβλημα να πεταξω και με αλλες εταιρειες αλλα δε μου φαινεται πολυ σωστο να αλλαζει ολοκληρη πτηση και να μην ενημερωνεται ο κοσμος!

Αυτο ηθελα να πω για αρχη...
Καλη συνεχεια ευχομαι!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
α εσύ το έμαθες και νωρίτερα! :lol: εμένα που μου έτυχε εντός ελλάδας στο αθήνα-θεσσαλονίκη και το έμαθα στο γκισε... :bleh:

είναι ισπανική εταιρεία, οι ανακοινώσεις μέσα στο αεροσκάφος γίνονται σε αγγλικά/ισπανικά μόνο... οι αεροσυνοδοί είναι ισπανίδες... κλπ.. κλπ... νομίζω έχω γράψει σ' αυτό το θρεντ λίγα ποστ νωριτερα και τις εντυπωσεις μου από την πτήση... :roll:

δεν ξερω να σου πω άλλες info από την εταιρεία, φαντάζομαι θα σου πουνε οι ειδικοι..

αλλά, κατα τα άλλα, δεν είχα κάποιο πρόβλημα... και ναι ειναι συνηθης τακτικη της ολυμπιακης, απ' ό,τι έχω καταλάβει, να νοικιαζει αεροσκαφη και πληρωματα απο άλλες εταιρειες... :roll:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ζω στην Ισπανια και τον Ιουλιο ερχομαι στην Ελλαδα για διακοπες! Εχουμε ηδη κλεισει εισιτηρια και τα εχουμε ολα κανονισει αλλα μολις αυτες τις μερες ανακαλυψα οτι η πτηση που εχουμε κλεισει με Ολυμπιακη (απο Μαδριτη Αθηνα) θα γινει απο μια αλλη εταιρεια,
την Air Comet -ειδα κατι σχετικο σε αυτο το φορουμ και ειπα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τι γινεται ή πως ειναι αυτη η εταιρεια. Επισης απο την Ολυμπιακη δεν ειχαμε καμια ενημερωση και μονο οταν επικοινωνησα εγω μαζι τους μου απαντησαν οτι εχουν συνεργασια wet lease με την air comet (ολο αυτο το διαστημα) δηλαδη ουτε το αεροπλανο ουτε το πληρωμα ειναι της Ολυμπιακης. Αναρωτιεμαι με ποια λογικη το κανει αυτο η Ολυμπιακη αυτη τη στιγμη που υποτιθεται οτι θελει να παει καλυτερα.
Εγω δεν εχω προβλημα να πεταξω και με αλλες εταιρειες αλλα δε μου φαινεται πολυ σωστο να αλλαζει ολοκληρη πτηση και να μην ενημερωνεται ο κοσμος!

Αυτο ηθελα να πω για αρχη...
Καλη συνεχεια ευχομαι!
Άμα δεν έχεις δικά σου αεροπλάνα νοικιάζεις από δω κι από κει για να βγάλεις το πρόγραμμα... η καινούργια ΟΑ έχει ημερομηνία εναρξης την 1/10... μέχρι τότε βολευτείτε με τα νοικιάρικα...
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή
α εσύ το έμαθες και νωρίτερα! :lol: εμένα που μου έτυχε εντός ελλάδας στο αθήνα-θεσσαλονίκη και το έμαθα στο γκισε... :bleh:
Σ' ευχαριστω για την αμεση απαντηση chrikky!
Αν το μαθαινα στο γκισε θα με επιανε ενα τρομερο αγχος την ωρα της πτησης!!! :shock:
Ειναι και τεσσερις ωρες, κι οχι τιποτε αλλο
πεταμε οικογενειακως και ειναι και η μερα των γενεθλιων μου!!! ;)
Ας ελπισουμε οτι ολα θα ειναι οκ!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω πετάξει δυο φορές με την εταιρεία, μια χαρά ήταν και υπερατλαντικά μάλιστα. Υποθέτω πως το wet lease (υγρό δάνειο; σέξι ακούγεται) είναι jet lease (υπενοικίαση αεροσκάφους), αλλά με τους Ισπανούς να μη μπορούν να προφέρουν το "τζ" όλα γίνονται...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom