ΗΠΑ Η.Π.Α. .....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όταν λες συμβουλή πριν κλείσεις τι εννοείς; συμβουλή σχετικά με ποιο πράγμα;

Για τα city pass κάνε μια αναζήτηση θα βρεις πάρα πολλά πράγματα.

Αυτοκίνητο γιατί να κλείσεις; δε το χρειάζεσαι στο Manhattan.
 

Dr.Gonzo

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μεγάλο μήλο
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος πόλος
Καλημέρα.
Όταν λέω συμβουλή εννοώ προτάσεις για μεταφορά έως εκεί, για ξενοδοχείο, για το τι αξίζει να πρωτοκάνεις και τι όχι..(ιστοσελίδες, τι κλείνεις από το net πριν πας..)
Όπως έγραψα και χτες το Ι.Χ το θέλω για να πάω D.C. και Νιαγάρα.
Τώρα μιας και μου ήρθε αξίζει να πας Bronx, Harlem, Astoria?
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Μήπως θέλεις παρέα στο ταξίδι σου με το αεροπλάνο? :bleh: Θα πάω κι εγώ στη Νέα Υόρκη το καλοκαίρι και φοβάμαι/βαριέμαι να ταξιδέψω μόνη μου... Λέτε να βάλω αγγελία "ζητείται συνταξιδιώτης"? :haha:
Πολύ ευχαρίστως Venia! Μόνο που φεύγω σε δυο βδομάδες...δεν συμπίπτουν οι ημερομηνίες μας δυστυχώς. Οσο για την αγγελία που λες, μου έκανε εντύπωση σερφάροντας για το ταξίδι στο Νiagara ότι είδα πολλές αγγελίες τέτοιου τύπου!
Ζητούσαν συνταξιδιώτη για να μοιραστούν κόστος δωματίου, μια που τα μονόκλινα τα χρεώνουν δυστυχώς παραπάνω. Στο εξωτερικό είναι συνηθσμένο, στην Ελλάδα μάλλον όχι....ακόμα...;)
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Φυσικά και αξίζει η Washington, DC και έχει πολλά να δεις. Και εγώ νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος να ταξιδεύεις είναι με αυτοκίνητο, ώστε να μπορείς να σταματήσεις και να δεις διάφορα ενδιαφέροντα μέρη στον δρόμο. Για παράδειγμα, στον δρόμο από NY σε DC μπορείς να δεις το πολύ όμορφο Princeton και να σταματήσεις και στην παλιά πόλη της Φιλαδέλφειας..

Οι καταράκτες είναι λίγο μακριά - είχα πάει οδικώς, είναι αρκετές ώρες αλλά αν έχεις χρόνο γιατί όχι..

Καλημέρα.
Όταν λέω συμβουλή εννοώ προτάσεις για μεταφορά έως εκεί, για ξενοδοχείο, για το τι αξίζει να πρωτοκάνεις και τι όχι..(ιστοσελίδες, τι κλείνεις από το net πριν πας..)
Όπως έγραψα και χτες το Ι.Χ το θέλω για να πάω D.C. και Νιαγάρα.
Τώρα μιας και μου ήρθε αξίζει να πας Bronx, Harlem, Astoria?
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
μολις ειδα το μηνυμα και φανταζομαι οτι θα εισαι ηδη εις τας αμερικας!!!!! :clap:
καλη διασκεδαση λοιπον και περιμενω λεπτομερη περιγραφη οταν γυρισεις!!
οχι,εγω ηθελα παρεα μονο για το αεροπλανο αφου θα συναντησω την παρεα μου εκει. στο εξωτερικο ειναι οντως πολυ χαλαροι στο να ταξιδευουν,ακομα και να μοιραζονται δωματιο με αγνψστους.εμεις εδω,οχι ακομα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.255
Μηνύματα
885.119
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom