ΗΠΑ Η.Π.Α. .....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Φίλος που πετούσε σήμερα με αυτή την πτήση θα πάει με την αυριανή. Τώρα τί τους καλύπτει θα σε γελάσω.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν για παράδειγμα πετούσες με swiss, lufthansa κ.τ.λ. θα ήσουν πιο σίγουρη.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Φίλος που πετούσε σήμερα με αυτή την πτήση θα πάει με την αυριανή. Τώρα τί τους καλύπτει θα σε γελάσω.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν για παράδειγμα πετούσες με swiss, lufthansa κ.τ.λ. θα ήσουν πιο σίγουρη.

Το ξέρω κι έχεις δίκιο, απλά θα προτιμούσα να πετάξω απευθείας γιατί θα ταξιδεύω μόνη μου και δε θέλω να μπλέκω με ανταποκρίσεις λόγω φασαρίας κι επειδή το θεωρώ και λίγο χάσιμο χρόνου .. Αν είχα παρέα, δε θα το σκεφτόμουν καν. Θα δουμε, ακόμα δεν εχω αποφασίσει. Να δω και πώς θα διαμορφωθούν και οι τιμές εν τω μεταξύ. :rolleyes:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει να δώσεις παραπάνω χρήματα για να πας με Delta. Αν πας με κάποια άλλη εταιρία είναι πιο πιθανό να φτάσεις στην ώρα σου. Για παράδειγμα η σημερινή πτήση της Delta ακυρώθηκε.
aimg34.imageshack.us_img34_8118_screenshot20100317at252.png
και γιατί παρακαλώ ακυρώθηκε??? Και μια που το έφερε η κουβέντα: τα αεροσκάφη της Delta, μήπως είναι λιγουλάκι αντίκες???
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
και γιατί παρακαλώ ακυρώθηκε??? Και μια που το έφερε η κουβέντα: τα αεροσκάφη της Delta, μήπως είναι λιγουλάκι αντίκες???

Εμ,γι'αυτό κι εγώ το σκέφτομαι και για ανταπόκριση. Επειδή έχω ακούσει ότι τα αεροσκάφη αυτής της εταιρείας δεν είναι ό,τι το καλύτερο...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μάλλον πρόβλημα στο σύστημα πλοήγησης καθώς ερχόταν η πτήση.
Μου έχει τύχει κι εμένα με ολυμπιακή παλιότερα και το αεροπλάνο γύρισε πίσω.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Μάλλον πρόβλημα στο σύστημα πλοήγησης καθώς ερχόταν η πτήση.
Μου έχει τύχει κι εμένα με ολυμπιακή παλιότερα και το αεροπλάνο γύρισε πίσω.
Δεν κατάλαβα, δηλαδή η Δ. ερχόταν από Ν.Υ. στον Βενιζέλο, χάλασε και γύρισε πίσω Ν.Υ. ????????? Είναι δυνατόν???? Μάλλον αστειεύεσαι. Πες μου και είμαστε για ταξίδι ντεεεε :(:(:(:(:(
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Τώρα μίλησα. Το αεροπλάνο είχε φτάσει Αθήνα και είχαν επιβιβαστεί. Κινήθηκαν για λίγο στο διάδρομο και μετά τους είπαν ότι το αεροπλάνο έχει πρόβλημα και τους κατέβασαν. Τους έβαλαν βέβαια να μείνουν στο ξενοδοχείο δίπλα στο αεροδρόμιο(sofitel), αλλά είναι κρίμα να χάνεις τόσο χρόνο ταξιδιού.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Τώρα μίλησα. Το αεροπλάνο είχε φτάσει Αθήνα και είχαν επιβιβαστεί. Κινήθηκαν για λίγο στο διάδρομο και μετά τους είπαν ότι το αεροπλάνο έχει πρόβλημα και τους κατέβασαν. Τους έβαλαν βέβαια να μείνουν στο ξενοδοχείο δίπλα στο αεροδρόμιο(sofitel), αλλά είναι κρίμα να χάνεις τόσο χρόνο ταξιδιού.
Αυτό είναι σοβαρό. Αύριο θα πρέπει να το γράφουν οι εφημερίδες. Μας βλέπω με Β.Α. ή αν πέσει η τιμή με Λουφτ.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Τώρα μίλησα. Το αεροπλάνο είχε φτάσει Αθήνα και είχαν επιβιβαστεί. Κινήθηκαν για λίγο στο διάδρομο και μετά τους είπαν ότι το αεροπλάνο έχει πρόβλημα και τους κατέβασαν. Τους έβαλαν βέβαια να μείνουν στο ξενοδοχείο δίπλα στο αεροδρόμιο(sofitel), αλλά είναι κρίμα να χάνεις τόσο χρόνο ταξιδιού.

Τουλάχιστον σου δίνουν ξενοδοχείο γιατί άντε να τρέχεις να μείνεις σε γνωστούς αν δεν είσαι απο Αθήνα...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
ας ρωτήσω εδώ, μην ανοίγουμε 100 διαφορετικά θέματα..
στο άγαλμα της Ελευθερίας αξίζει να ανέβει κανείς (το ασανσέρ είναι πάλι σε λειτουργεία) ή να μην ασχοληθούμε καν?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.506
Likes
29.171
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ας ρωτήσω εδώ, μην ανοίγουμε 100 διαφορετικά θέματα..
στο άγαλμα της Ελευθερίας αξίζει να ανέβει κανείς (το ασανσέρ είναι πάλι σε λειτουργεία) ή να μην ασχοληθούμε καν?
Αξίζει σίγουρα να περιηγηθείς στο νησάκι, προσφέρει δυνατότητα για πανοραμικές φωτογραφίες προς το Μανχάτταν, το Ellis Island, αλλά και το λιμάνι και τη Verrazano bridge. Για μέσα στο άγαλμα δεν είναι μεν κάτι το φοβερό, αλλά από την άλλη δεν είναι και τόσο πολύς ο χρόνος που θα σου κοστίσει. Είναι και ακόμα καλύτερες ευκαιρίες για φωτογραφίες από κει :) - Δυστυχώς όμως δε θυμάμαι ποιες ώρες είναι οι καλές.

Η καφετέρια πάντως στο νησάκι είναι από τις καλές, αν δεν ενδιαφέρεστε όλοι για τις φωτογραφίες :)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Αξίζει σίγουρα να περιηγηθείς στο νησάκι, προσφέρει δυνατότητα για πανοραμικές φωτογραφίες προς το Μανχάτταν, το Ellis Island, αλλά και το λιμάνι και τη Verrazano bridge. Για μέσα στο άγαλμα δεν είναι μεν κάτι το φοβερό, αλλά από την άλλη δεν είναι και τόσο πολύς ο χρόνος που θα σου κοστίσει. Είναι και ακόμα καλύτερες ευκαιρίες για φωτογραφίες από κει :) - Δυστυχώς όμως δε θυμάμαι ποιες ώρες είναι οι καλές.

Η καφετέρια πάντως στο νησάκι είναι από τις καλές, αν δεν ενδιαφέρεστε όλοι για τις φωτογραφίες :)
...και αν δεν θέλει κάποιος ν' ανέβει στο άγαλμα, με αναμονή, με ουρές κλπ, και αφού απ' ότι κατάλαβα, αξίζει η βόλτα, έστω για το νησάκι, ποιο φέρρυ πρέπει να πάρει και από που?? Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.312
Μηνύματα
887.590
Μέλη
38.976
Νεότερο μέλος
Aspalath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom