Γαλλία Ισπανία Ιταλία Η Συνταγή της Ευτυχίας (Motoeurope 2019, Ιταλία, Γαλλία, Ισπανία)

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
Καταπληκτικό ταξίδι! Έδωσες πάρα πολλές ιδέες. Το Γαλλικό κομμάτι της χώρας των Βάσκων δεν σκεφτόμουν καν να το επισκεφθώ. Αφού διάβασα την ιστορία σου μπήκε στις προτεραιότητες μου ένα ταξίδι που να συνδυάζει το Ισπανικό και το Γαλλικό κομμάτι της χώρας των Βάσκων. Ευχαριστώ!

Την Λυών την λάτρεψα κι εγώ.
Εγώ σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Υπέροχο ταξίδι, καταπληκτική εξιστόριση και φωτογραφίες, δίνοντας σε πολύ κόσμο ιδέες για επίσκεψη σε λιγότερο γνωστά ίσως σημεία στις χώρες αυτές.
Μου άρεσε πολύ η ιστορία σου και οφείλω να πω ότι ''ζηλεύω'' το τρόπο που ταξιδεύεις με τη μηχανή, ασχέτως που δεν έχω τη παραμικρή ιδέα απ' αυτές δυστυχώς.
Καλά καινούρια ταξίδια και όμορφες ιστορίες εύχομαι.
 

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
Υπέροχο ταξίδι, καταπληκτική εξιστόριση και φωτογραφίες, δίνοντας σε πολύ κόσμο ιδέες για επίσκεψη σε λιγότερο γνωστά ίσως σημεία στις χώρες αυτές.
Μου άρεσε πολύ η ιστορία σου και οφείλω να πω ότι ''ζηλεύω'' το τρόπο που ταξιδεύεις με τη μηχανή, ασχέτως που δεν έχω τη παραμικρή ιδέα απ' αυτές δυστυχώς.
Καλά καινούρια ταξίδια και όμορφες ιστορίες εύχομαι.
Σ' ευχαριστώ για τα σχόλιά σου και τις ευχές και αντεύχομαι ολόψυχα! Όσο για τα ταξίδια με μηχανή, ναι είναι μοναδική εμπειρία και ποτέ δεν είναι αργά... εγώ μέχρι τα 34 δεν είχα καβαλήσει ούτε παπί!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Όσο για τα ταξίδια με μηχανή, ναι είναι μοναδική εμπειρία και ποτέ δεν είναι αργά... εγώ μέχρι τα 34 δεν είχα καβαλήσει ούτε παπί!
Εντυπωσιακό!
Λένε μάλιστα ότι αμα με τις μηχανές δε ''το χεις'' από μικρός τότε δύσκολα να συμβεί αυτό αργότερα.
Παρομοίως, δεν έχω οδηγήσει ποτέ μηχανή έως τώρα, κυρίως από φόβο. Βρε λες; :haha:
Η αίσθηση της οδήγησης πάντως σε συνδυασμό με όλα όσα μας περιγράφεις στην ιστορία κατά τις συναναστορφές με τις υπόλοιπους μηχανόβιους είνια κάτι το μοναδικό, που δε μπορεί να συγκριθεί με άλλο τρόπο ταξιδιού όπως αντιλαμβάνομαι.
 
Μηνύματα
25
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ
θαυμάσιες οι φωτογραφίες, ειδικά οι νυχτερινές! με τι μηχανή τραβάς? και με ποιά ρύθμιση στις νυχτερινές?
 

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
θαυμάσιες οι φωτογραφίες, ειδικά οι νυχτερινές! με τι μηχανή τραβάς? και με ποιά ρύθμιση στις νυχτερινές?
Τις φωτογραφίες τις τράβηξα με το 2ο κινητό που είχα στο ταξίδι, ένα google pixel 2. Δεν λέει πολλά σαν κινητό, αλλά η κάμερά του φοβερή. Καμία ιδιαίτερη ρύθμιση στις νυχτερινές, "πυροβολούσα" μόνιμα στο αυτόματο.
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Ταξιδάρα!!! Ευχαριστούμε για την ωραία περιγραφή και τις μαγευτικές εικόνες. Η αλήθεια είναι ότι το χω όνειρο ζωής να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι με μηχανή!! Μακάρι να τα καταφέρω κάποια στιγμή.
Έχεις και φοβερό εργαλείο! Αλήθεια, έχεις δοκιμάσει μακρινό ταξίδι με άλλη μηχανή;
Σε βόλεψε η θέση οδήγησης της δικιάς σου;
(Προς το παρόν έχω ένα παπί αλλά παλιά είχα R 1150R.)
 
Last edited:

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
Ταξιδάρα!!! Ευχαριστούμε για την ωραία περιγραφή και τις μαγευτικές εικόνες. Η αλήθεια είναι ότι το χω όνειρο ζωής να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι με μηχανή!! Μακάρι να τα καταφέρω κάποια στιγμή.
Έχεις και φοβερό εργαλείο! Αλήθεια, έχεις δοκιμάσει μακρινό ταξίδι με άλλη μηχανή;
Σε βόλεψε η θέση οδήγησης της δικιάς σου;
(Προς το παρόν έχω ένα παπί αλλά παλιά είχα R 1150R.)
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Ναι, όπως τόγραψες, τέτοια ταξιδάρα που τη θυμάμαι και μου έρχεται να βάλω τα κλάματα που δεν μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο και φέτος. Είναι το τέταρτο συνεχόμενο Motoeurope αυτό στην Ισπανία, το δεύτερο μοναχικό μου (τα δύο πρώτα τα είχα κάνει με τη σύζυγό μου). Όλα έχουν γίνει στην Ευρώπη (τα δύο προηγούμενα μπορείς να τα βρεις στη μερίδα μου στο forum) με αυτή τη μηχανή. Όλα αυτά τα κάπου 23.000+ χλμ δεν κατάλαβα ούτε κούραση, ούτε μέση, ούτε πιάσιμο. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν γι' αυτό "φταίει" η μηχανή (που έτσι κι αλλιώς είναι ιδανικό εργαλείο για μεγάλες διαδρομές) ή το ανεξάντλητο πάθος μου για ατέλειωτα road trips. Όσον αφορά τα μακρινά ταξίδια, ονειρεύομαι δύο τουλάχιστον (route 66 και Αυστραλία) και αυτά μπορώ να τα ονειρευτώ μόνο με νοικιασμένη Harley!
 
Μηνύματα
25
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ
ευχαριστώ για την απάντηση! ήδη το λιμπίζομαι, το βρίσκω στο e-bay 90€ μεταχειρισμένο, παρότι έχω μια φωτογραφική Sony α6000. Άλλη ερώτηση, είναι εφικτό το ταξίδι με custom (Honda shadow 400)? λέω να περικόψω τον νότο της Ισπανίας, και είναι 3.500 χλμ, και στην πίσω σέλα τον 14χρονο γυιό μου?
 

VADIM

Member
Μηνύματα
97
Likes
1.029
Επόμενο Ταξίδι
Roadtrip Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Moto road trip USA
ευχαριστώ για την απάντηση! ήδη το λιμπίζομαι, το βρίσκω στο e-bay 90€ μεταχειρισμένο, παρότι έχω μια φωτογραφική Sony α6000. Άλλη ερώτηση, είναι εφικτό το ταξίδι με custom (Honda shadow 400)? λέω να περικόψω τον νότο της Ισπανίας, και είναι 3.500 χλμ, και στην πίσω σέλα τον 14χρονο γυιό μου?
Ένα καλό service και βεβαίως και είναι εφικτό το ταξίδι με τη shadow. Εδώ έχω βρει συμπατριώτες μας να γυρίζουν όλη την Ευρώπη με βεσπάκια. Το παν είναι το πάθος για ταξίδι. Και τι θαυμάσια εμπειρία για τον γιο σου στην εφηβική ηλικία!
 
Μηνύματα
25
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ
ευχαριστώ! τώρα έχω γκαζώσει! κάποια tips, αν δεν σου κάνει κόπος! τι έκανες για parking τα βράδυα, χρειάζεται κάποια έξτρα ασφάλιση ή κάποιο χαρτί για οδήγηση, χρησιμοποίησες ζώνη για την μέση, πληρώνεις διόδια, σε τι κόστος ήσουν στις διανυκτερεύσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom