Η νέα ταινία του Tim Burton

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Εγω δεν θα τη δω, σιχαινομαι τα μιουζικαλ ενας φιλος μου ομως που την ειδε μου ειπε πως ειναι μεγαλη μούφα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Mary , παρολα αυτα θα ερθει ο καλοs σου ε? Η μηπωs θα ερθει για το φαγητο και δε θα παρει τα ματια του απο το πιατο?

Ε, ναι ο Johnny τραγουδαει , ειναι λογοs για να φυγειs? Τοσο χαλια τραγουδαει?:lol:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Ε, ναι ο Johnny τραγουδαει , ειναι λογοs για να φυγειs? Τοσο χαλια τραγουδαει?:lol:
Αντιθέτως είναι από αρκετά έως πολύ καλός.
Δεν ξέρω αν ο κόσμος εκτός από τον Ψαλιδοχέρη σαν συνεργασία αυτών των δύο, έχει και στο μυαλό του τους Πειρατές.
Γι' αυτό μπείτε στο Sweeney Todd - MovieTalk (είδες Def διαφήμιση*2) για να διαβάσετε κανά preview.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Εγώ λατρεύω τα μιούζικαλ, ο καλός μου τα απεχθάνεται. Ε ρε τι του 'μελε να πάθει! :rolleyes:
Ασε τον ανθρωπο στην ησυχια του,παρε τη Ζωη και πηγαινετε μαζι.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Mary , παρολα αυτα θα ερθει ο καλοs σου ε? Η μηπωs θα ερθει για το φαγητο και δε θα παρει τα ματια του απο το πιατο?
Δεν έχει ιδέα.:evil:
Πάντα εγώ κανονίζω για την περίσταση και εκείνος βρίσκεται προ τετελεσμένου. Αν το φαγητό τουλάχιστον είναι καλό μπορεί και να μην με καρυδώσει. Αλλιώς...
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Λοιπόν νεώτερα:
Η ταινία είναι φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-η.
Ενδείκνυται φυσικό μόνο για θαυμαστές του Burton και λάτρεις των musicals
Για την ακρίβεια δεν θα το έλεγα ούτε musical μάλλον όπερα.
Δεν ξέρω τι περίμεναν όσοι δεν τους άρεσε. Μάλλον κάτι ανάλογο με τους πειρατές της Καραϊβικής φαντάζομαι:rolleyes:.
Ο Burton δεν επαναλαμβάνεται, απλά τελειοποιείται.
Κρατά το στυλάκι του και πειραματίζεται (παραμύθια, κινούμενα σχέδια, μιούζικαλ).
Ο Depp καλύτερος από ποτέ, με έκανε και ανατρίχιασα. Καλούτσικη φωνή (όχι και καταπληκτική που λένε).
Ευτυχώς που πήγα γιατί όταν είδα τα 5 αστεράκια του Μήτση με έπιασε ένας κρύος ιδρώτας (δεν τον έχω δει να βάζει ποτέ πάνω από 3 αστέρια σε ταινία αγγλόφωνη που έχει γυριστεί μετά το 1970)
Τώρα για την αίθουσα και τα παρελκόμενα (Village Gold Class):
Ποιότητα εικόνας και ήχου: Πολύ καλή εκτός από 4-5 στιγμές που ο ήχος χανόταν και η εικόνα θόλωνε στιγμιαία όμως.
Πολυθρόνες: Όλα τα λεφτά *****
Ορατότητα: Τέλεια
Φαγητό: Πήραμε το Valentine menu αφού μας άρεσε και είχε προσφορά το κρασί. Το ορεκτικό και το γλυκό ήταν καλούτσικα (αν και κοινότυπα). Το κυρίως ήταν αίσχος. Το κρασί ήταν ανοιγμένο. Το σέρβις απαράδεκτο. Η εμπειρία του να τρως χωρίς να βλέπεις τι τρώς φρικτή.
Τιμές: 40? τα δύο εισητήρια και 50? το μενού για δύο.
Συμπέρασμα: Ναι στην αίθουσα αλλά με ποπκορν!!!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ήμουν κάπως προκατηλημένος όταν μπήκα μέσα στην αίθουσα για να παρακολουθήσω την ταινία επειδή μόνο και μόνο ήταν μιούζικαλ που ποτέ μου δεν έχω δει...

Όμως όταν βγήκα από την σκοτεινή αίθουσα είχα μείνει άφωνος και είχα ενθουσιαστεί πολύ!

Πολύ καλή ταινία, πολύ καλές ερμηνείες, εξαιρετική η ατμόσφαιρα του Λονδίνου και φυσικά πολύ καλή σκηνοθεσία από τον Μπάρτον!!!

Να την δείτε (όσοι δεν την έχετε δει ακόμα!) ΑΜΕΣΑ!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.008
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom