Ryanair Η πρώτη μου φορά (Ryanair test fly)

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γιατί να πετάξω ή να μη πετάξω από την Θεσσαλονίκη στη Ρώμη με Ράιαν?

Να πετάξω: 1. Γιατί είναι φτηνά
2. Γιατί προτιμώ τις μεσημεριανές ώρες από τις πολύ πρωινές ή τις βραδυνές.
3. Γιατί η απόσταση είναι τόσο μικρή και δεν με ενοχλεί που δεν υπάρχει δωρεάν σάντουιτς ή γεύμα.
4. Γιατί το Champino είναι κοντά.΄

Να μη πετάξω: 1. Γιατί δεν μου αρέσει το χαλαρό ύφος των αεροσυνοδών. Θέλω ΚΑΙ μοντέλα ΚΑΙ να μου φέρονται σαν να είμαι βασιλιάς.
2. Γιατί δεν αντέχω χωρίς φαγητό ούτε 1 ώρα και 10 λεπτά.
3. Γιατί δεν μου αρέσει το κίτρινο χρώμα
4. Γιατί θέλω να φεύγω αξημέρωτα και να γυρνώ νύχτα.
5. Γιατί το Champino δεν είναι όμορφο όσο το Ντα Βίντσι.
6. Γιατι είμαι μερακλής σε όλα μου.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χααχαχ! Ωραίος!! Πάντως σχετικά με το περιοδικό, ήσουν πολύ άτυχος! Κανονικά όχι μόνο παίρνει ένα ο καθένας, αλλά μπορείς να το πάρεις και μαζί σου. Και είναι και πολύ καλύτερο περιοδικό από πολλά άλλα regular αεροπορικών
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Πολύ καλή αφήγηση μέχρι τώρα. Όσο γι΄αυτό:
Η συγκοινωνίες ατη Ρώμη θα μπορούσε να αποτελέσει μια άλλη πολύ μεγαλύτερη, και πραγματικά λυπητερή ιστορία.
Θα επανέλθω με τις (υποκειμενικά) θετικές και αρνητικές παρατηρήσεις από αυτή την εμπειρία, η οποία πάντως θα επαναλαμβάνεται στο μέλλον, τουλάχιστον αυτό το καλοκαίρι.
ελπιζω ν΄ασχολήθείς εκτενώς και να μην μας αφήσεις μόνο με την περιέργεια...Κάτι μου λέει οτι ο Samion έχει ήδη οπλίσει και σε περιμένει να κάνεις το λάθος βήμα...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Borealis;389291. Η συγκοινωνίες ατη Ρώμη θα μπορούσε να αποτελέσει μια άλλη πολύ μεγαλύτερη said:
:haha:Μεγάλη κουβέντα είπες!και δυστυχώς (για κάποιους ρωμαιολάτρεις;))κι εγώ προσυπογράφω!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολύ καλή αφήγηση μέχρι τώρα. Όσο γι΄αυτό:
ελπιζω ν΄ασχολήθείς εκτενώς και να μην μας αφήσεις μόνο με την περιέργεια...Κάτι μου λέει οτι ο Samion έχει ήδη οπλίσει και σε περιμένει να κάνεις το λάθος βήμα...
:haha:
ου τι να σου πω δηλ. παρα πόδας..
λάθος είναι όταν λες ότι το ταξί έχει 50Ε, ενώ έχει 40. τότε ναι να επέμβω εγώ ή αλλος στην παραπληροφόρηση. κακές συγκοινωνίες ή όχι, έτσι γενικά μιλώντας, είναι θέμα προσωπικής εκτίμησης. να ανοιχτεί ένα άλλο θέμα να το συζητήσουμε πολιτισμένα..
παρεπιπτόντως Ciampino λέγεται το αεροδρόμιο.:D
ή Giovan Battista Pastine. όπως προτιμάτε..
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Πολύ καλή αφήγηση μέχρι τώρα. Όσο γι΄αυτό:
ελπιζω ν΄ασχολήθείς εκτενώς και να μην μας αφήσεις μόνο με την περιέργεια...Κάτι μου λέει οτι ο Samion έχει ήδη οπλίσει και σε περιμένει να κάνεις το λάθος βήμα...
Λάθη μπορεί να κάνω πολλά, αλλά όχι στην περίπτωση αυτή. Δεν γράφω περιμένοντας αντιδράσεις διθυραμβικές ή σφαίρες. Αυτό που λέω είναι η αλήθεια και δυστυχώς δεν αλλαξε από την πρώτη φορά που πήγα Ρώμη, πριν πολλά χρονια, μέχρι προχθές το μεσημέρι.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Aυτα ηταν για το πηγαινε,για το ελα εχουμε τιποτα;
Νομίζω σας κούρασα αρκετά, άλλωστε δεν ήταν ιστορία αλλά μια μικρή εμπειρία. Σε λίγες μέρες θα πάω Βρυξέλλες οπότε αν δω ότι αλλάζει κατι στις πτήσεις μεγαλυτερης διάρκειας θα επανέλθω και θα το συζητήσουμε.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Νομιζω ότι δεν κουρασες κανεναν καθολου, εγω το διασκεδασα παρα πολύ. Πάντως αυτο που βρηκα γελοίο ήταν το μεγαλο παζαρι στο ταξιδι της επιστροφής, τσιγαρα με γευση, bingo και παει λεγοντας. Κατ'άλλα μια χαρα ήταν η ραιαν για 60 ευρω...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Νομιζω ότι δεν κουρασες κανεναν καθολου, εγω το διασκεδασα παρα πολύ. Πάντως αυτο που βρηκα γελοίο ήταν το μεγαλο παζαρι στο ταξιδι της επιστροφής, τσιγαρα με γευση, bingo και παει λεγοντας. Κατ'άλλα μια χαρα ήταν η ραιαν για 60 ευρω...
Πω πω!΄νάσαι καλά που το ανέφερες! τα ξέχασα εντελώς τα τσιγάρα! αυτό ναι παραήταν γελοίο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Στην επιστροφή από Βρυξέλλες ήμουν πολύ, πολύ στεναχωρημένη που δεν είχα αγοράσει ωτασπίδες. Κάθε τρία λεπτά ανακοίνωση με κάτι που πουλούσαν - πανηγυράκι σκέτο όντως
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αυτό εννοείς τόση ώρα....
Εντάξει, μιλάς για το 1% των ταξιδιωτών της εν λόγω εταιρίας που δεν έχει διαβάσει τους όρους και δεν έχει κάνει on line check in .
Επίσης, η τιμή από όσο ξέρω είναι στα 40 ? κι όχι 60.
Επειδή δεν είχα ιδέα πόσο είναι, μπήκα στο site της Ryan και το είδα πριν το γράψω. Από το link "Fees" στο πάνω μέρος της σελίδας.
Εν πάση περιπτώσει, check-in desk υπάρχει. Εκεί είναι που παραδίδετε και τις βαλίτσες, αν έχετε επιλέξει να σας γδύσουν και γι αυτές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom