Θα μεταναστευατε για χαρη της αγαπης?

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Με αφορμη ενα δημοσιευμα της Καθημερινης θελω να σας ρωτησω αν θα φευγατε απο την Ελλαδα για χαρη ενος ερωτα.

Θα επρεπε να εχει την προοπτικη γαμου για να φυγετε ή θα φευγατε και για σχεση για να ζησετε κοντα στον ανθρωπο που αγαπατε?

Προσωπικα το ειχα σκεφτει στα εικοσι-πεντε μου για να φυγω στο Βουκουρεστι χωρις προοπτικη γαμου απλα γιατι η εξ αποστασεως σχεση δεν ειναι κ το πιο ευκολο πραγμα.Δεν εγινε τελικα!

Ειναι τρελα?Ειναι παρορμηση? Ειναι απλα ενας ενθουσιασμος που φευγει με τον χρονο? Τι λετε?

Θα πηγαινατε αν το επιπεδο ζωης ηταν χαμηλοτερο απο της Ελλαδος?;)
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλησπερα,διαβασα και γω αυτο το αρθρο στη καθημερινη.Λοιπον ναι εγω εφυγα στα 25 απο Αθηνα για ενα ερωτα και ακομη ειμαι εδω(στην ισπανια ) και δε το χω μετανιωσει καθολου.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Ναι θα το έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη εάν αγαπούσα όπως αγαπάω τώρα και έπρεπε να είναι εκτός.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
μόνο σε χώρα με ήλιο και καλό φαγητό!
 

markous78

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λιβανος
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
οχι θα της ελεγα να ερθει αυτη στην ελλαδα. αν και βαρκελωνη εμενα μονιμα πολυ ανετα.οποτε οχι εκτος της συγκεκριμενης απειροελαχιστης πιθανοτητας
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εξαρταται απο τις συνθηκες.
αν καποιος δεν εχει στον ηλιο μοιρα και βρει κατι καλο,βεβαιως η μετανασταυση ειναι μονοδρομος.
σχετικα με λογους προσωπικων σχεσεων δε μπορει καποιος να ειναι απολυτος μιας που η ''εξισωση''εχει πολλες παραμετρους.
εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να φυγω απο ελλαδα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειναι τρελα?Ειναι παρορμηση? Ειναι απλα ενας ενθουσιασμος που φευγει με τον χρονο? Τι λετε?
Αν ειναι ολα αυτα που λες , τοτε δεν ειναι αγαπη. Αν μιλαμε για πραγματικη και ουσιαστικη αγαπη , να εχεις βρει το αλλο μισο σου , τοτε ακολουθεις οπουδηποτε.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Πιστεύω θα το έκανα, δύσκολα μεν, αλλά θα το έκανα.

Πάντως, μπορεί να σας πω σε ένα χρόνο από τώρα αν θα το κάνω ή όχι, γιατί παίζει πολύ αυτή η περίπτωση ! χιχι

Έρως Ανίκατε Μάχαν!
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Εδώ θα φύγουμε απ΄την Ελλάδα για ένα καλύτερο αύριο ..... δε θα φεύγαμε για έρωτα ? Αύριο το πρωί....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Επειδη ειμαι παντρεμενη με αλλοδαπο ,ευτυχως δεν χρειαστηκε να διαλεξω γιατι ο συζυγος ειναι πολυ ευχαριστημενος στην Ελλαδα.
Αν χρειαζοταν να μεινω στη χωρα του θα το εκανα ,αλλά με κρυα καρδια ,γιατι την θεωρω πολυ "δυσκολη" χωρα για επιβιωση.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom