Θα μεταναστευατε για χαρη της αγαπης?

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Getxowοman είναι διαφορετικό. Εσύ πήγες Ισπανία και έπαιζες επί ίσοις όροις. Μπορεί να πήγαιναν όλα καλά ( όπως και πήγαν και εύχομαι για πάντα) μπορεί όμως και όχι. Στην περίπτωση αυτή δεν θα ήσουν όμως εγκλωβισμένη . Επίσης δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω και ένας Μουσουλμάνος άντρας που να δεχθεί να βαφτιστούν τα παιδιά του Χριστιανοί . Έχω μία κόρη μικρή ακόμα και πραγματικά αν στο μέλλον έχει σχέση με κάποιο Μουσουλμάνο θα είχα πρόβλημα. Όχι και το επαναλαμβάνω γιατί τους θεωρώ κατώτερους , αλλά εξαιτίας της νοοτροπίας τους που ως γυναίκα τη φοβάμαι.
 

alia

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Έλεος πια!! Που ζειτε;
Ειδα μουσουλμανες που φορουσαν το μινι μεχρι το βρακι!!!
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Πριν καμια δεκαρια χρονια ημουν φουλ ερωτευμενος με μια dominicana γειτονισσα που ειχα.Γι αυτην εφευγα με χιλια τοτε.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Οπως ειδες ομως ολοι απαντησαν με μεγαλη ευκολια "ναι θα ακολουθουσα αν επροκειτο για μια μεγαλη αγαπη"
Όχι και όλοι... μάλλον δεν διάβασες την δική μου απάντηση! :cool:

Σιγά να αφήσω δουλειές,σχέσεις και..... την πολυαγαπημένη μου Αττική{και μάλιστα Κηφισιά}για να μεταναστευσω στο εξωτερικό για μια αγάπη.Μπορεί να είναι κάποιος ερωτευμένος σήμερα αλλά μεθαυριο να βρίζει τη ώρα και τη στιγμή που έμπλεξε με τον ...έρωτά του.Νταξει είμαι πολύ κυνικός αλλά πιστευω γενικώς στις περισσότερες περιπτώσεις είναι μεγάλη ανοησία{sic}να αλλάζεις ολοκληρωτικά τη ζωή σου για εναν.... έρωτα.
Κάποιες φορές ναι...αλλά κάποιες φορές ίσως να αξίζει!

Έλεος πια!! Που ζειτε;
Ειδα μουσουλμανες που φορουσαν το μινι μεχρι το βρακι!!!
Καλά... μην κρίνεις από μεμονωμένες περιπτώσεις! Για πήγαινε προς τα κάτω να δεις την γλύκα! Έχω ακούσει για πάρα πολλές περιπτώσεις αντίστοιχες με αυτές που περιγράφουν τα κορίτσια, με φυγαδεύσεις, κρυφτό και διάφορα μπλεξίματα!
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Εγώ δεν τα έχω ακούσει απλώς ..Τα έχω ζήσει και έχω προσωπικά εμπλακεί σε τέτοιες καταστάσεις...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ λέω (με καθυστέρηση 2,5 μηνών, τώρα την είδα τη συζήτηση) ναι και πάλι ναι. Εδώ έχω μεταναστεύσει σε πολύ φτωχότερες χώρες χωρίς να παίζει ο έρωτας, άμα έπαιζε και σχέση, ακόμη καλύτερα.

Το αντίθετο ερώτημα είναι το δύσκολο: θα μένατε στην Αθήνα χάριν ενός μεγάλου έρωτα; Μάλλον όχι...προτιμώ να βρω έναν έρωτα που να έχει παρεμφερείς απόψεις με εμένα στο τι είναι ανθρώπινη πόλη/χώρα και ποιότητα ζωής.
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Yorgo είμαστε πολλοί που συμφωνούμε μαζί σου...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Σιγά να αφήσω δουλειές,σχέσεις και..... την πολυαγαπημένη μου Αττική{και μάλιστα Κηφισιά}για να μεταναστευσω στο εξωτερικό για μια αγάπη.Μπορεί να είναι κάποιος ερωτευμένος σήμερα αλλά μεθαυριο να βρίζει τη ώρα και τη στιγμή που έμπλεξε με τον ...έρωτά του.Νταξει είμαι πολύ κυνικός αλλά πιστευω γενικώς στις περισσότερες περιπτώσεις είναι μεγάλη ανοησία{sic}να αλλάζεις ολοκληρωτικά τη ζωή σου για εναν.... έρωτα.
ετσι ειναι τα πραγματα....οι ερωτες,ερχονται και παρερχονται.....γιαυτο θέλει πολύ σκεψη για τετοιες αποφάσεις.....
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Ναι θα το έκανα... (αν και με λιγάκι άγχος για το θέμα της δουλειάς)...

Αν είχα δουλειά έξω και ένα σπίτι να μείνω ουυυ τι συζητάμε.. αν έπαιζε και έρωτας με τα χίλια :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω δεν νομιζω οτι θα το εκανα!!πιστευω οτι σε μια σχεση οταν ο ενας απο τους δυο κανει μια μεγαλη θυσια για χαρη του αλλου χαλανε οι ισορροπιες..στο κατω κατω η ζωη μας δειχνει καθε μερα πως καλοι ειναι οι ερωτες αλλα πρεπει να υπαρχει και λιγη λογικη..!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Υπάρχει η λογική της καθημερινότητας και η λογική των αισθημάτων οι οποίες είναι καμιά φορά και τελείως διακριτές, εξ ου και προκύπτει σύγκρουση. Η αλήθεια είναι οτι αν το βλέπεις σα θυσία φυσικά και δεν πρέπει αν το κάνεις. Κανείς δεν πρέπει να θυσιάζει το παραμικρό γιατί αυτό μετά γίνεται μπούμεραγκ. Από την άλλη αν νιώθεις τον εαυτό σου ημιτελή και χωρισμένη τη ψυχή σου, κάτι σα να βιώνεις αναπηρία, αν δεν είσαι μαζί με τον -την αγαπημένη σου δε μπορεί παρά να το κάνεις και τότε δεν είναι θυσία, είναι προσωπική επιβίωση. Καθένας μας είναι διαφορετικός και σε αυτόν τον τομέα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom