Θεσσαλονίκη-Νέα Υόρκη 132 ευρώ RT

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
και πως κάνανε λάθος όλα τα πρακτορεία ταυτόχρονα;
Λογισμικά είναι. Όταν μιλάμε για παγκοσμιές βάσεις δεδομένων μπορεί να γίνει τέτοιο λάθος 1 φορά το χρόνο ή και πιο σπάνια.
Δεν μπορεί απο Αθηνα-Ν.Υόρκη ο ναυλος να έχει 300ε και να έχει πτήση Θεσ/νικη-Αθήνα (με Aegean κιολας)-Ν. Υόρκη με 150ε. Με το σκέλος Αθηνα-Ν.Υόρκη να είναι ακριβώς το ίδιο.
Μακάρι να μην το ακυρώσουν (προσωπικά αν δεν έιχα μια υποχρέωση εκείνο το διάστημα θα το έκλεινα και εγώ). Αυτό που λέμε είναι μην το έχουν σίγουρο και μην κλείσουν δωμάτι χωρίς δωρεάν ακύρωση και κλαίνε ένα χιλιάρικο (γιατί κάπου τόσο πάνε τα ξενοδοχεία για 7 μέρες στην καλύτερη περίπτωση)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.092
Λογισμικά είναι. Όταν μιλάμε για παγκοσμιές βάσεις δεδομένων μπορεί να γίνει τέτοιο λάθος 1 φορά το χρόνο ή και πιο σπάνια.
Δεν μπορεί απο Αθηνα-Ν.Υόρκη ο ναυλος να έχει 300ε και να έχει πτήση Θεσ/νικη-Αθήνα (με Aegean κιολας)-Ν. Υόρκη με 150ε. Με το σκέλος Αθηνα-Ν.Υόρκη να είναι ακριβώς το ίδιο.
Μακάρι να μην το ακυρώσουν (προσωπικά αν δεν έιχα μια υποχρέωση εκείνο το διάστημα θα το έκλεινα και εγώ). Αυτό που λέμε είναι μην το έχουν σίγουρο και μην κλείσουν δωμάτι χωρίς δωρεάν ακύρωση και κλαίνε ένα χιλιάρικο (γιατί κάπου τόσο πάνε τα ξενοδοχεία για 7 μέρες στην καλύτερη περίπτωση)
2 φορες που μου ετυχε error δεν μου ακυρωσαν. Οταν πεταξαμε τοσος κοσμος απο το φορουμ με 12 ευρω Αθηνα Κων/πολη oneway το θυμομαστε ακομη.
Οσο για το αν γινεται απο αλλη αφετηρια να ειναι πολυ φθηνοτερο το εισιτηριο, δεν εχετε ψαξει αρκετα. Γινεται.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
2 φορες που μου ετυχε error δεν μου ακυρωσαν. Οταν πεταξαμε τοσος κοσμος απο το φορουμ με 12 ευρω Αθηνα Κων/πολη oneway το θυμομαστε ακομη.
Οσο για το αν γινεται απο αλλη αφετηρια να ειναι πολυ φθηνοτερο το εισιτηριο, δεν εχετε ψαξει αρκετα. Γινεται.
Επειδή το συγκεκριμένο που μιλάμε τώρα το έψαξα σε διαβεβαιώνω 100% ότι δεν γίνετε
Αλλά μάλλον έχετε χάσει το νόημα της συζήτησης. Δεν συζητάμε τόσο στο αν γίνετε ή δεν γίνετε.
Αυτό που λέμε είναι ότι αν κλείσαν απευθείας και ξενοδοχεία τότε μετά δεν φταίει καμία αεροπορική εταιρεία (βλ. αντίστοιχο νήμα με ryanair)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.092
Επειδή το συγκεκριμένο που μιλάμε τώρα το έψαξα σε διαβεβαιώνω 100% ότι δεν γίνετε
Και πριν διαβεβαιωνες οτι τα error ακυρωνονται 99% και δινουν κουπονι, αλλα ειχαμε πεταξει τοσος κοσμος απο το φορουμε με error. Σε διαβεβαιωνω.
Παρομοια εισιτηρια μου εχουν ακυρωσει για εταιρειες που θεωρω καλυτερες απο την Delta. Το πολυ να δωσουν ενα κουπονι 50-100ε (ο μεσαζοντας). Κατα 99% αυτα τα εισιτηρια ακυρωνονται

Επισης δεν ειναι λαθος της εταιρειας ειναι λαθος του μεσαζοντα. Εχει τεραστια διαφορα
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
https://www.e-daily.gr/news/125219/...ane-mhnysh-se-epivath-poy-exase-thn-pthsh-toy
... Αυτό συμβαίνει γιατί πολλές πτήσεις μέσω stop over είναι πιο οικονομικές από τις απευθείας πτήσεις.
Αυτό που ανεβάζετε μιλάει για πτήσεις της ίδιας εταιρείας.
Εδώ μιλάμε για εισιτήρια με Aegean+Delta
η τιμή των 150ε δεν είναι τιμή λόγω stopover αλλά λόγω λάθους του συστήματος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.092
Κλειστε οσοι μπορειτε, το πολυ πολυ να επιστραφουν τα λεφτα. Κι εγω σας μισω ολους που δεν μπορω να παρω αδεια εκεινες τις μερες, αλλα δεν λεω οτι ειναι καταστροφη μια ακυρωση. Εχουμε κανει γλεντια με error, αυτα ειναι τα ωραια των φορουμ.
 
Last edited:

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Κλειστε οσοι μπορειτε, το πολυ πολυ να επιστραφουν τα λεφτα. Κι εγω σας μισω ολους που δεν μπορω να παρω αδεια εκεινες τις μερες, αλλα δεν ειναι καταστροφη μια ακυρωση. Εχουμε κανει γλεντια με error, αυτα ειναι τα ωραια των φορουμ.
Δεν αντιλέγω. Συμφωνώ.
Απλά είδα πολλούς να λένε για ξενοδοχεία με το που έκλεισαν εισιτήρια.

ΥΓ Αλλά με τέτοιο εισιτήριο του τύπου 190ε για Κούβα, δεν έχω πετάξει ποτέ. Όσες φορές και αν το επιχείρησα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.011
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom