Θεσσαλονίκη-Νέα Υόρκη 132 ευρώ RT

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Δεν αντιλέγω. Συμφωνώ.
Απλά είδα πολλούς να λένε για ξενοδοχεία με το που έκλεισαν εισιτήρια.

ΥΓ Αλλά με τέτοιο εισιτήριο του τύπου 190ε για Κούβα, δεν έχω πετάξει ποτέ. Όσες φορές και αν το επιχείρησα.
Τα error δεν τα επιχειρεις: σκαει η βομβα, κραταει λιγες ωρες το πανηγυρακι και πιθανον να μην ακυρωσουν, οπως εχουμε δει ολοι επανειλημμενα στο φορουμ.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
[
Τα error δεν τα επιχειρεις: σκαει η βομβα, κραταει λιγες ωρες το πανηγυρακι και πιθανον να μην ακυρωσουν, οπως εχουμε δει ολοι επανειλημμενα στο φορουμ.


Τι εννοείς δεν τα επιχειρείς ?
Είχα βρεις error με εισιτήριο 190ε για Κούβα, έκλεισα και ακυρώθηκαν 3 εβδομάδες μετά (ούτε καν σε 4-5 μέρες).

Επίσης ανάλογα τι εννοείς error fare. Τα 12ε και one-way για Κων/πολη προσωπικά δεν μου λένε και κάτι. Είναι οκ απο 70-80 να το πάρεις 12 αλλά μέχρι εκεί. Μιλάμε για πτήση 600ε που την παίρνεις 130ε. Ε όσες φορές τα έκλεισα (να μην πω πάλι επιχείρησα γιατί άλλο καταλάβες) δεν ταξίδεψα. Εγώ και αρκετοί ακόμη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
[

Τα 12ε και one-way για Κων/πολη προσωπικά δεν μου λένε και κάτι. Είναι οκ απο 70-80 να το πάρεις 12 αλλά μέχρι εκεί. Μιλάμε για πτήση 600ε που την παίρνεις 130ε. Ε όσες φορές τα έκλεισα (να μην πω πάλι επιχείρησα γιατί άλλο καταλάβες) δεν ταξίδεψα. Εγώ και αρκετοί ακόμη
Η εκπτωση και στις 2 περιπτωσεις ειναι 80%.
Λοιπον θα σε σοκαρω αλλα εδω στο φορουμ εχουμε βγαλει ταξιδια ολακερα με πιστολιασμενα πρακτορεια, διαμονες σε ξενοδοχεια κατω απο τη μιση τιμη και αεροπορικα σε αδιανοητες τιμες με πρακτορεια που λιγο μετα την κρατηση δεν υπηρχαν.
Κριμα που ελειπες οταν εγιναν ολα αυτα...το ειχαμε καταδιασκεδασει.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παιδιά αν πάμε όλα καλά.
Αν δεν πάμε και μας επιστρέψουν τα χρήματα πάλι όλα καλά.
Απλά να μην κλείσουμε ξενοδοχεία χωρίς δικαίωμα ακύρωσης.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μπορώ να πάρω την πτήση από Αθήνα και να μην πάω Θεσσαλονίκη;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Η εκπτωση και στις 2 περιπτωσεις ειναι 80%.
Λοιπον θα σε σοκαρω αλλα εδω στο φορουμ εχουμε βγαλει ταξιδια ολακερα με πιστολιασμενα πρακτορεια, διαμονες σε ξενοδοχεια κατω απο τη μιση τιμη, αεροπορικα σε αδιανοητες τιμες με πρακτορεια που λιγο μετα την κρατηση δεν υπηρχαν.
Κριμα που ελειπες οταν εγιναν ολα αυτα...το ειχαμε καταδιασκεδασει.
Τα ποσοστά δεν μου λένε απολύτως τίποτα.
Το 80% μόνο του χωρίς απόλυτα νούμερα δεν λέει απολύτως τίποτα

Επίσης δεν μας λές σε τι ταξίδια αναφέρεσαι. Το να πας με 12ε Κων/πολή δεν το βλέπω καν σαν error fare όπως προανέφερα. Τα αεροπορικά με αδιανόητες τιμές αν ενοοείς απο την γνωστή εταιρεία που έκλεισε δεν ήταν error fare.
Και αν βρήκατε διαμονές σε ξενοδοχεία κάτω απο τη μισή τιμή να σας πληροφορήσω ότι είναι λίγο. Θα έπρεπε να ψάχνετε καλύτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom