Θεσσαλονίκη-Νέα Υόρκη 132 ευρώ RT

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.009
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μάλλον δεν ήταν error fare τελικά και όσοι έκλεισαν-κλείσαμε θα ταξιδέψουμε κανονικά...
Ευχαριστώ τον topic starter!!
Μια διευκρίνηση-επιβεβαίωση θα ήθελα από αυτούς που το έψαξαν ότι δεν περιλαμβάνονται αποσκευές, παρά μόνο η κλασική χειραποσκευή.
Επίσης, εάν μπορούμε να προσθέσουμε αποσκευή μέσω ποιου το κάνουμε, Aegean, Alitalia ή Delta?
Τέλος, αν έχει μείνει κανείς ή έχει άποψη για BW Brooklyn Way Hotel (για 100 ευρώ/βραδιά περίπου).
Ευχαριστώ
Η λογικη λεει Aegean. Στην πτηση του πρωτου κατα σειρα αερομεταφορεα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Από πού προκύπτει ότι δεν συμπεριλαμβάνονται αποσκευές;
Εμένα μου εμφανίζει κανονικά αποσκευές για όλα τα σκέλη του ταξιδιού και στην εφαρμογή της Aegean και στη σελίδα της Alitalia.
Στους όρους της κράτησης αναγράφεται:
ALITALIA - PROMOTION -ECONOMY CLASS HAND BAGGAGE ONLY
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μίλησα με Aegean.
Μου ειπαν να μιλήσω με το γραφείο που το έκλεισα αλλά αν έχω ένα κωδικό κράτησης τότε σημαίνει ότι πρέπει να πάρω την πτήση από Θεσσαλονίκη για να μην ακυρωθεί το εισητηριο και αν παραδώσω βαλίτσες θα μεταφερθούν στην επόμενη πτήση.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το Αθήνα Θεσσαλονίκη στην επιστροφή μπορείς να το αποφύγεις και να κατέβεις Αθήνα?
Αν δεν έχεις παραδώσει βαλίτσες, εννοείτε.

Τα μίλια που θα πιστωθούν. Στην Aegean ή στην Alitalia?
 
Last edited by a moderator:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Το Αθήνα Θεσσαλονίκη στην επιστροφή μπορείς να το αποφύγεις και να κατέβεις Αθήνα?
Oι βαλίτσες σου θα πάνε Θεσσαλονίκη, δε μπορείς να τις πάρεις στην ενδιάμεση στάση..
Μίλησα με Aegean.
Μου είπαν να μιλήσω με το γραφείο που το έκλεισα αλλά αν έχω ένα κωδικό κράτησης τότε σημαίνει ότι πρέπει να πάρω την πτήση από Θεσσαλονίκη για να μην ακυρωθεί το εισητηριο και αν παραδώσω βαλίτσες θα μεταφερθούν στην επόμενη πτήση.
Αυτό σου έλεγαν και οι συμφορουμιτες.. Ενιαίο εισιτηριο εχεις, δε θα σου πουν κατι παραπάνω στο γραφείο που έκλεισες.. Δε γίνεται να παραληφθεί η Θεσσαλονικη..

Έχει ακυρωθεί σε κανέναν μέχρι τώρα; Όλοι μονο με χειραποσκευες κλείσατε για την μεγάλη πτήση; Γιατί νομιζω ότι το pamediakopes και το petas εδειχναν αποσκευες κανονικα;
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν δεν έχεις προσθέσει βαλίτσα στο εισητηριο και πας μόνο με τη χειραποσκευή ποιος θα σου πει να μην σταματήσεις στην Αθήνα;
Το έχω κάνει ξανά.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Αν δεν έχεις προσθέσει βαλίτσα στο εισητηριο και πας μόνο με τη χειραποσκευή ποιος θα σου πει να μην σταματήσεις στην Αθήνα;
Το έχω κάνει ξανά.
Αφενός μπαίνεις στη black list της αεροπορικής και αφετέρου έχει το δικαίωμα να σε κυνηγήσει δικαστικά (δεν είναι σύνηθες βέβαια, αλλά υπάρχει η πιθανότητα)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Έχει ακυρωθεί σε κανέναν μέχρι τώρα; Όλοι μονο με χειραποσκευες κλείσατε για την μεγάλη πτήση; Γιατί νομιζω ότι το pamediakopes και το petas εδειχναν αποσκευες κανονικα;
Όταν έκλεισα με pamediakopes ανέφερε μία αποσκευή, χωρίς να διευκρινίζει εάν πρόκειται για χειραποσκευή ή μεγάλη αποσκευή.
Στην Aegean που μπαίνω δεν αναγράφεται κάτι για αποσκευή (έχει παύλα), ενώ στην Alitalia δε γράφει κάτι
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Όλοι μονο με χειραποσκευες κλείσατε για την μεγάλη πτήση; Γιατί νομιζω ότι το pamediakopes και το petas εδειχναν αποσκευες κανονικα;
Εμείς κλείσαμε από το petas.gr με αποσκευή.
κρατηση.png
Από το mail της κράτησης:
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μίλησα ξανά με Aegean.
Ευχάριστα νέα.
Περιλαμβάνει μια χειραποσκευή και μια παραδοτέα αποσκευή (έχω κλείσει με το pamediakopes).
Το εισητηριο ισχύει κανονικά. Προφανώς πρόκειται για κάποια προσφορά μου είπε.
Η πτήση και πήγαινε και έλα θα γίνει από την Delta.
:(έχασα το τσάμπα ξενοδοχείο που είχα βρει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom