Τσεχική Δημοκρατία Θρύλοι, μεσαιωνικά κτίρια, Five-Petalled Rose Celebrations και Ιππότες στο δρόμο

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
...Απλώς είναι τόσες οι επιλογές για ημερήσιες που πραγματικά δυσκολευτήκαμε να αποφασίσουμε ποιές θα παραλείψουμε:)
Δεν ξέρω πόσα παρέλειψες, δεν είδες όμως και λίγα, ε; Κι εμείς μαζί σου, έστω από τις οθόνες μας. Σ' ευχαριστούμε!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Δεν ξέρω πόσα παρέλειψες, δεν είδες όμως και λίγα, ε; Κι εμείς μαζί σου, έστω από τις οθόνες μας. Σ' ευχαριστούμε!

Χαίρομαι που σας άρεσε.Παρέλειψα επίσης να σας αφηγηθώ και κάποια κομμάτια από την Πράγα:icon_redface: για να συντομεύσω την ιστορία και να μην γίνει βαρετή η αφήγηση στο τέλος....Είχα τόσες φωτογραφίες από πολλά σημεία....Επίσης παρέλειψα εντελώς το κομμάτι του ταξιδιού που αφορούσε στη Γερμανία γιατί ήθελα μια ιστορία αφιερωμένη στην Τσεχία...Ήταν ένα γεμάτο ταξίδι από κάθε άποψη:)
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.668
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Από τις εκδομές με διαφορά πιο όμορφο και γραφικό βρήκα το Český Krumlov από όσα πήγαμε...Η Kutna Hora πρέπει να είναι κι αυτή ενδιαφέρουσα
Επισκέφθηκα και τις δύο αυτές περιοχές και μου άρεσε το Cesky Ktumlov πολύ περισσότερο.

Παρέλειψα επίσης να σας αφηγηθώ και κάποια κομμάτια από την Πράγα
Κακώς, πολύ κακώς. :)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Από τις εκδομές με διαφορά πιο όμορφο και γραφικό βρήκα το Český Krumlov από όσα πήγαμε...
Θα συμφωνήσω. Εκτός Πράγας έχω πάει στην Κούτνα Χόρα, στο Τσέσκι Κρούμλοφ, στο Τσέσκι Μποντεγιοβιτσε και στο Ρουζομπέροκ και πιστεύω κι εγώ πως το Κρούμλοφ είναι με διαφορά το πιο όμορφο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Επισκέφθηκα και τις δύο αυτές περιοχές και μου άρεσε το Cesky Ktumlov πολύ περισσότερο.

Θα συμφωνήσω. Εκτός Πράγας έχω πάει στην Κούτνα Χόρα, στο Τσέσκι Κρούμλοφ, στο Τσέσκι Μποντεγιοβιτσε και στο Ρουζομπέροκ και πιστεύω κι εγώ πως το Κρούμλοφ είναι με διαφορά το πιο όμορφο.


Είναι απίστευτο μέρος....τόσο γραφικό και ταυτόχρονα τόσο συμπαθητικό....Επίσης συμπάθησα πολύ τους κατοίκους του. Ήταν απίστευτα εξυπηρετικοί, ακόμα και όσοι δεν μιλούσαν καθόλου αγγλικά ούτε καμία άλλη ξένη γλώσσα.

Αρχιτεκτονικά και σαν τοπίο είναι υπέροχο...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
Καταπληκτικές φωτο και αφήγηση! Θα ήθελα να πάω στο cesky krumlov λίγο πριν τα χριστούγεννα
Έχει πάει κανείς αυτή την περίοδο?Να κάνω μία διαν/ση?
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Καλησπερα! Θελω να ρωτησω στο Τσεσκυ Κρουμλοβ με τρενο πηγες? Μετα απο το σταθμο του τρενου δεν πας με τα ποδια?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Με τρένο πήγα.Μπορείς να πας και με λεωφορείο αλλά λόγω των εορτασμών που προανέφερα δεν υπήρχαν κενές θέσεις στα λεωφορεία.

Μπορείς να πας με τα πόδια ή με ταξί, από το σταθμό στο κέντρο. Εμείς πήραμε ταξί γιατί θέλαμε να έχουμε όσο γίνεται περισσότερο χρόνο στο φως της ημέρας εκεί και επιστρέψαμε με τα πόδια από το κέντρο της πόλης στο σταθμό.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία, Περσία
Καταπληκτικές φωτο και αφήγηση! Θα ήθελα να πάω στο cesky krumlov λίγο πριν τα χριστούγεννα
Έχει πάει κανείς αυτή την περίοδο?Να κάνω μία διαν/ση?
εγω πάντως το μετάνιωσα που δεν έκανα μια διανυκτέρευση ....έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ατμόσφαιρα και πραγματικά αξίζει !
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μια και έχει περάσει τόσος καιρός το ξαναλέω...Θέλει κάποιος καλός mod να μεταφέρει την ιστορία στις ολοκληρωμένες;;;;;
Π.χ. @silversurfer ,@katkats :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom