ΙΚΑΡΙΑ – Η Τζαμάικα της Ελλάδας

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Γιατι να πηγαινουμε λοιπον στη Τζαμαικα και στα νησια Βανουατου, αφου εχουμε την Ικαρία; Ικαρια λοιπον και ξερο ψωμι!
 

olgart

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
οπου τυχει
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα
Γεια σας! Θελω να παω φετος στην Ικαρια και ηθελα να ρωτησω τα μαγαζια γεμιζουν κοσμο στις 2 το βραδυ και το πρωι ανοιγουν(πχ ο φουρνος) στις 10 το πρωι? γιατι αν ειναι ετσι αυτο θα πει διακοπεεεες!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.033
Το κουλό αυτό πρόγραμμα ισχύει στο Χριστό Ραχών (ή απλά Ράχες) αλλά γενικά και στα υπόλοιπα μέρη που υποτίθεται ότι ισχύει ένα πιο νορμάλ ωράριο, μην πολυδίνεις βάση... μπορεί άμα τους τη βαρέσει να κλείσουν το μαγαζί να πάνε για μπάνιο, ή για καφέ κ.ό.κ. Επίσης, απόφυγε να δώσεις ραντεβού με Ικαριώτη-Ικαριωτίνα... έχουν μία τόοοοσο διαφορετική αίσθηση του χρόνου!!! :lol:
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Σας ευχαριστώ κορίτσια!

@ mary a απέφυγα να αναφέρω το ξενοδοχείο γιατί είναι του θείου της φίλης μου και δεν θέλω να θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση μέσα από το travelstories. Αν σε ενδιαφέρει πάντως πες μου να σου στείλω πμ!

προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μύνημα για να μάθω πιο ειναι αυτό το ξενοδοχείο αλλά επειδή δεν έχω γράψει αρκετά μυνήματα δν μ'αφήνει... Μήπως μπορείς να μου στείλεις εσύ σε παρακαλώ??? έχω σκοπό να πάω φέτος και επίσης θέλω να σε ρωτήσω επειδή θα πάμε χωρίς αμάξι θα βρούμε κάτω να νοικιάσουμε τίποτα???:roll:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
η φωτογραφία με τη λεζάντα παραλία ΛΙΒΑΔΙ, είναι ο Κάμπος. Το Λιβάδι είναι δίπλα στον Αρμενιστή!

Φωτογραφίες
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
View attachment 2858
Η ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΑΣ
View attachment 2859
ΕΠΙΣΗΣ ΝΑΣ
View attachment 2860
ΠΑΡΑΛΙΑ ΛΙΒΑΔΙ
View attachment 2861
ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΝΗΣΙΟΥ, ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΡΑΓΜΑ
View attachment 2862
ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ, ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΡΑΓΜΑ
View attachment 2863
ΠΑΡΑΛΙΑ ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ
View attachment 2865
ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΝΗΣΙΟΥ
View attachment 2866
ΠΟΤΑΜΟΣ ΧΑΛΑΡΗΣ
View attachment 2867
ΠΑΡΑΛΙΑ ΠΡΙΟΝΙ, ΑΓΙΟΣ ΚΗΡΥΚΟΣ
View attachment 2868
ΕΥΔΗΛΟΣ
View attachment 2870
Η ΛΙΜΝΗ ΣΤΟ ΦΡΑΓΜΑ
View attachment 2871
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
ευχαριστώ πολύ !!!!!!!
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
πρωτη φορα στην Ικαρια (μάλλον)

καινουρια στην παρεα αν κ σας διαβαζω πολυυυυυ καιρο πριν!!!!
θελουμε λοιπον με τον καλο μου να παμε φετος στην Ικαρια κ ψαχνουμε κατι που να μην ειναι καμπινγκ (κοινως να εχει τοιχους ) και να ειναι οικονομικο!το δυσκολο στην υποθεση ειναι οτι οι μερες αδειας περιοριζονται στην υψηλη σεζον.
υπαρχει κατι να προτεινετε?θα το εκτιμουσαμε δεοντως!!!!
οσο για ολες τις υπολοιπες πληροφοριες ησασταν κατατοπιστικοτατοι!νιωθω σαν να ειμαι εκει!!!!!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Σας προτείνω να μείνετε ευδήλου και Να (δηλαδή είτε Εύδηλο, είτε Κάμπο, είτε Γιαλισκάρι, ή Αρμενιστή ή Να). Χρειάζεται οπωσδήποτε μεταφορικό μέσο το νησί, οι αποστάσεις είναι μεγαλούτσικες και η τοπική συγκοινωνία είναι ανύπαρκτη. Τώρα για δωμάτια υπάρχουν πολλά και οικονομικά (τουλάχιστον σε σύγκριση με άλλα νησιά). Φροντίστε, όμως, να κλείσετε από νωρίς, γιατί τα τελευταία χρόνια πλακώνει πολύς κόσμος τον Αύγουστο. Δες τα σχετικά σάιτς με ενοικιαζόμενα στις περιοχές που σου ανέφερα και άρχισε να παίρνεις τηλέφωνα να ρωτάς τιμές..Κ ό,τι άλλο θες εδώ είμαστε..;)
 

Chara Mo

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Bαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Πανέμορφο νησί!! Έχω ακούσει κι εγώ πως οι άνθρωποι εκεί είναι χαλαροί κι έχουν τους δικούς τους ρυθμούς! Αυτή είναι ζωή! Εμείς να τα βλέπουμε! Πραγματικά θα το έχω υπ' όψιν μου!
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
ενα τικ πιο δίπλα

τελικα στην προσπαθεια μας να επισκεφτουμε το νησι της Ικαριας ,κατα εναν περιεργο τροπο μας εκλεψε η Σαμος!οποτε θα μεταφερθω σε αλλο τοπικ προς το παρων.... Ενα εχω να πω ομως: μου δημιουργηθηκε απωθημενο με την Ικαρια!!!Μην ταξεις στον Αγιο κερι κ στη Μαιρουλα κουλουρι!
 

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Εξαιρετική αφήγηση-οδοιπορικό.
Επόμενος καλοκαιρινός προορισμός: ΙΚΑΡΙΑ!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.202
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom