1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ασία' που ξεκίνησε από το μέλος varioAthens, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

1. elenara88

elenara88 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πορτογαλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική, Περού, Ινδία
    η ιστορια εχει ολοκληρωθει:bleh::D

2. varioAthens

varioAthens Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    America Latina
    Σε ευχαριστω πολυ και καλωσορισες στο φορουμ!! :)
    Η ιστορια εχει ολοκληρωθει, πατας μια-μια τις ενοτητες (αν δεν βαρεθεις :D) για να την διαβασεις ολη!!

3. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Υπέροχη ιστορία και πολυ όμορφες οι φωτογραφίες σου.Καταλαβαίνεις αμέσως ποσο σου άρεσε αυτη η χώρα...

varioAthens likes this.
  4. varioAthens

varioAthens Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    America Latina
    Σε ευχαριστω πολυ!! Χαιρομαι αν οντως γινεται αντιληπτο ποσο μου αρεσε η Ινδια, αμφεβαλα αν θα τα καταφερω γιατι δεν εχω και ιδιαιτερη συγγραφικη δεινοτητα ;)

5. FRIDA08

FRIDA08 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ναμίμπια- Ζιμπάμπουε
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Διάστημα
    Το μόνο που ξέρω προς το παρόν είναι ότι θα είναι ο επόμενος μακρινός προορισμός. Δεν έχω κανονίσει τίποτα ακόμα.

Τώρα έχει διάβασμα, πολύ διάβασμα για να βγει ο βασικός σκελετός. Μετά σίγουρα συζήτηση με τους συνφορουμίτες.

6. piccolo_mondo

piccolo_mondo Member

Vario αυτο που μου αρέσει στον τροπο που γράφεις ειναι οτι κανεις τα δύσκολα να μοιάζουν απλά.. Οι περιγραφές σου απο την Ινδία ήταν η έμπνευση για μένα! Σ'ευχαριστω! Και για την off-forum βοήθεια!

varioAthens likes this.
  7. Nat ni

Nat ni Member

Τι ωραία ιστορία !Την εχω διαβάσει δυο ,τρεις φορές και την ξανά διαβάζω ευχάριστα.Η Ινδια ειναι ένας μελλοντικός προορισμός μου και η ιστορία σου ειναι πολυ κατατοπιστική .Μπραβο!

varioAthens likes this.
  8. varioAthens

varioAthens Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    America Latina
    Σε ευχαριστω πολυ!! :)

9. aspa

aspa Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ινδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γυρος του κοσμου
    Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Την ξαναδιάβασα.Την ξεκοκάλισα. Προγραμματίζω ταξίδι για εκεί στις 25/10-5/11
    Varanasi- Jaipur- Jodhpur- Udaipur-Delhi Agra. Να βάλλω και Pushkar η στριμώχνεται πολύ?
    Ευχαριστούμε

varioAthens likes this.
  10. babaduma

babaduma Member

Επόμενο Ταξίδι:
    terra incognita
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    α του Κενταύρου
    Θα στριμώξεις πάρα πολύ ένα ήδη στριμωγμένο πρόγραμμα (για 10-12 μέρες). Και ενώ οι προορισμοί στο Ρατζαστάν είναι σε μια "λογική" σειρά (μπορείς να κάνεις ημερήσιες μετακινήσεις από το ένα μέρος στο άλλο, ξεκινώντας από Δελχί και φθάνοντας Ουνταϊ[πούρ και επιστρέφοντας Δελχί αεροπορικώς, το Βαρανάσι που είναι στην αντίθετη κατεύθυνση σου προσθέτει μέρες αναγκαστικά το κάνεις στο τέλος (ή, αν το κάνεις στην αρχή, θα περάσεις ούτως ή άλλως ενδιαμέσως από Δελχί). Αν είχες 15 μέρες, ίσως το προλάβαινες (πάντα με πίεση). Αν θέλεις (που πρέπει να θέλεις) οπωσδήποτε το Βαρανάσι, μπορείς να βάλεις το Πουσκάρ αλλά να βγάλεις Τζοντπούρ και Ουνταϊπούρ για να μπορέσεις να δεις και κάποια πράγματα εκεί που θα πας και να μην πεις ότι απλώς πέρασες.

11. aspa

aspa Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ινδία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γυρος του κοσμου
    Ευχαριστώ
    Θα πάω αεροπορικώς στο Βαρανάσι 26/10 την επομένη το μεσημέρι 27/10 αεροπορικώς στη Τζαιπούρ 2 βράδια, τα άλλα οδικώς τζοντπούρ1 βράδυ και τέλος από Ουνταιπούρ2 βράδια, αεροπορικώς Δελχί 4 βράδια. Ημερήσια στην Άκρα.

12. babaduma

babaduma Member

Επόμενο Ταξίδι:
    terra incognita
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    α του Κενταύρου
    Μόνο ένα βράδυ στο Βαρανάσι και τέσσερα στο Δελχί; Για μένα το "καις" το Βαρανάσι αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα πού θες να πας και τι να κάνεις.