Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.768
πολυ ενδιαφερουσα ιστορια..θα περιμενω και γω τη συνεχειαα :):)
Σε ευχαριστω πολυ και καλωσορισες στο φορουμ!! :)
Η ιστορια εχει ολοκληρωθει, πατας μια-μια τις ενοτητες (αν δεν βαρεθεις :D) για να την διαβασεις ολη!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Υπέροχη ιστορία και πολυ όμορφες οι φωτογραφίες σου.Καταλαβαίνεις αμέσως ποσο σου άρεσε αυτη η χώρα...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.768
Υπέροχη ιστορία και πολυ όμορφες οι φωτογραφίες σου.Καταλαβαίνεις αμέσως ποσο σου άρεσε αυτη η χώρα...
Σε ευχαριστω πολυ!! Χαιρομαι αν οντως γινεται αντιληπτο ποσο μου αρεσε η Ινδια, αμφεβαλα αν θα τα καταφερω γιατι δεν εχω και ιδιαιτερη συγγραφικη δεινοτητα ;)
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Ωωω!!:clap: Ποτε πας και σε ποια μερη?
Το μόνο που ξέρω προς το παρόν είναι ότι θα είναι ο επόμενος μακρινός προορισμός. Δεν έχω κανονίσει τίποτα ακόμα.

Τώρα έχει διάβασμα, πολύ διάβασμα για να βγει ο βασικός σκελετός. Μετά σίγουρα συζήτηση με τους συνφορουμίτες.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
Vario αυτο που μου αρέσει στον τροπο που γράφεις ειναι οτι κανεις τα δύσκολα να μοιάζουν απλά.. Οι περιγραφές σου απο την Ινδία ήταν η έμπνευση για μένα! Σ'ευχαριστω! Και για την off-forum βοήθεια!
 

Nat ni

Member
Μηνύματα
101
Likes
139
Τι ωραία ιστορία !Την εχω διαβάσει δυο ,τρεις φορές και την ξανά διαβάζω ευχάριστα.Η Ινδια ειναι ένας μελλοντικός προορισμός μου και η ιστορία σου ειναι πολυ κατατοπιστική .Μπραβο!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.768
Τι ωραία ιστορία !Την εχω διαβάσει δυο ,τρεις φορές και την ξανά διαβάζω ευχάριστα.Η Ινδια ειναι ένας μελλοντικός προορισμός μου και η ιστορία σου ειναι πολυ κατατοπιστική .Μπραβο!
Σε ευχαριστω πολυ!! :)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Την ξαναδιάβασα.Την ξεκοκάλισα. Προγραμματίζω ταξίδι για εκεί στις 25/10-5/11
Varanasi- Jaipur- Jodhpur- Udaipur-Delhi Agra. Να βάλλω και Pushkar η στριμώχνεται πολύ?
Ευχαριστούμε
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία. Την ξαναδιάβασα.Την ξεκοκάλισα. Προγραμματίζω ταξίδι για εκεί στις 25/10-5/11
Varanasi- Jaipur- Jodhpur- Udaipur-Delhi Agra. Να βάλλω και Pushkar η στριμώχνεται πολύ?
Ευχαριστούμε
Θα στριμώξεις πάρα πολύ ένα ήδη στριμωγμένο πρόγραμμα (για 10-12 μέρες). Και ενώ οι προορισμοί στο Ρατζαστάν είναι σε μια "λογική" σειρά (μπορείς να κάνεις ημερήσιες μετακινήσεις από το ένα μέρος στο άλλο, ξεκινώντας από Δελχί και φθάνοντας Ουνταϊ[πούρ και επιστρέφοντας Δελχί αεροπορικώς, το Βαρανάσι που είναι στην αντίθετη κατεύθυνση σου προσθέτει μέρες αναγκαστικά το κάνεις στο τέλος (ή, αν το κάνεις στην αρχή, θα περάσεις ούτως ή άλλως ενδιαμέσως από Δελχί). Αν είχες 15 μέρες, ίσως το προλάβαινες (πάντα με πίεση). Αν θέλεις (που πρέπει να θέλεις) οπωσδήποτε το Βαρανάσι, μπορείς να βάλεις το Πουσκάρ αλλά να βγάλεις Τζοντπούρ και Ουνταϊπούρ για να μπορέσεις να δεις και κάποια πράγματα εκεί που θα πας και να μην πεις ότι απλώς πέρασες.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ
Θα πάω αεροπορικώς στο Βαρανάσι 26/10 την επομένη το μεσημέρι 27/10 αεροπορικώς στη Τζαιπούρ 2 βράδια, τα άλλα οδικώς τζοντπούρ1 βράδυ και τέλος από Ουνταιπούρ2 βράδια, αεροπορικώς Δελχί 4 βράδια. Ημερήσια στην Άκρα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Ευχαριστώ
Θα πάω αεροπορικώς στο Βαρανάσι 26/10 την επομένη το μεσημέρι 27/10 αεροπορικώς στη Τζαιπούρ 2 βράδια, τα άλλα οδικώς τζοντπούρ1 βράδυ και τέλος από Ουνταιπούρ2 βράδια, αεροπορικώς Δελχί 4 βράδια. Ημερήσια στην Άκρα.
Μόνο ένα βράδυ στο Βαρανάσι και τέσσερα στο Δελχί; Για μένα το "καις" το Βαρανάσι αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα πού θες να πας και τι να κάνεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom