Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Είχαμε μια swiffer μαζί! :xmas_mrgreen:
Σοβαρά τώρα, αρκετά ρούχα, κλειστά παπούτσια και κουράγιο... αξίζει τόσο πολύ τον κόπο...
Δεν αμφιβαλλω καθολου απλα οσο το περιεγραφες σκεφτομουν ποσο δυσκολο θα ηταν να εισαι ολη μερα ετσι. Ευχαριστω για την απαντηση και για την ιστορια που με ταξιδεψε!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
απλα οσο το περιεγραφες σκεφτομουν ποσο δυσκολο θα ηταν να εισαι ολη μερα ετσι.
Καθόλου δύσκολο, μετά την τρίτη μέρα συνηθίζεις, εγκλιματίζεσαι.
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
καταπληκτικη ιστορια!
Ετοιμαζομαι να παω Ινδια το Μαρτιο και μου εσβησες οτι αμφιβολία είχα!

ποσα ατομα πηγατε στο ταξιδι αυτο?
Εστειλα mail στο πρακτορειο που γραφεις κ μας ειπαν για προσφορα 2500€ που ειναι μεν οκ αν το διαιρεσεις στα 5 ατομα αλλα για 2 που θελουμε να παμε εμεις ειναι απαγορευτικο!

Ακόμα ήθελα να ρωτησω ενα σωρο πραγματα ακομα!
Ανησυχω για το θέμα ασφάλεια επειδή θα είμαστε 2 γυναίκες μόνες, εσεις αισθανθήκατε κάπου κίνδυνο? Κυκλοφορούσατε και νύχτα ή είναι απαγορευτικό?
Να φοβομαστε για την οδήγηση και τις απαγωγές?
το ταξιδιωτικό σας είχε κλείσει ξενοδοχείο και εστιατόρια ή σας τα είχε προτείνει κάποιος?
Εμβόλια πριν πάτε κανατε?
Τι φάρμακα είχατε πάρει μαζί σας? χρησιμοποίησατε καθολου?
Επισης τι παίζει με τα φιλοδωρήματα που τα περιλαμβάνονται σε όλα τα ταξιδιωτικά?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.771
καταπληκτικη ιστορια!
Ετοιμαζομαι να παω Ινδια το Μαρτιο και μου εσβησες οτι αμφιβολία είχα!

ποσα ατομα πηγατε στο ταξιδι αυτο?
Εστειλα mail στο πρακτορειο που γραφεις κ μας ειπαν για προσφορα 2500 που ειναι μεν οκ αν το διαιρεσεις στα 5 ατομα αλλα για 2 που θελουμε να παμε εμεις ειναι απαγορευτικο!

Ακόμα ήθελα να ρωτησω ενα σωρο πραγματα ακομα!
Ανησυχω για το θέμα ασφάλεια επειδή θα είμαστε 2 γυναίκες μόνες, εσεις αισθανθήκατε κάπου κίνδυνο? Κυκλοφορούσατε και νύχτα ή είναι απαγορευτικό?
Να φοβομαστε για την οδήγηση και τις απαγωγές?
το ταξιδιωτικό σας είχε κλείσει ξενοδοχείο και εστιατόρια ή σας τα είχε προτείνει κάποιος?
Εμβόλια πριν πάτε κανατε?
Τι φάρμακα είχατε πάρει μαζί σας? χρησιμοποίησατε καθολου?
Επισης τι παίζει με τα φιλοδωρήματα που τα περιλαμβάνονται σε όλα τα ταξιδιωτικά?
Ευχαριστω πολυ για τα θετικα σου σχολια!!
Ημαστε 2 ατομα, δεν αισθανθηκα πουθενα ανασφαλεια, βεβαια ημαστε και ζευγαρι... Τωρα για 2 γυναικες μονες τι να πω? Δεν ξερω, μην σε παρω και στο λαιμο μου...
Για τις μετακινησεις τη νυχτα ειχαμε οδηγο οποτε μας πηγαινε κατευθειαν εκει που θελαμε και ετσι δεν προβληματιστηκαμε, φανταζομαι πως αν κινηθειτε με τον ιδιο τροπο δεν θα εχετε προβλημα ακομα κι αν ειστε γυναικες μονες.
Ειχαμε υποδειξει στο ταξιδιωτικο ποια καταλυμματα θελαμε, εστιατορια τα ειχα βρει απο αναζητηση στο ιντερνετ.
Δεν καναμε εμβολια γιατι το ταξιδι το κλεισαμε ελαχιστα πριν την πραγματοποιηση του οποτε ετσι κι αλλιως δεν θα προλαβαινε να δρασει το εμβολιο , το μονο που καναμε ηταν οτι παιρναμε χαπια κατα της ελονοσιας.
Η τιμη παντως που σας δινει το πρακτορειο μου φαινεται πολυ ακριβη...
Επισης τι εννοεις ακριβως για τα φιλοδωρηματα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Να φοβομαστε για την οδήγηση
Ούτε να το διανοηθείτε πως υπάρχει το παραμικρό ενδεχόμενο να οδηγήσετε στην Ινδία.... Μόνο βέρος Ινδός μεγαλωμένος εκεί μπορεί να ανταπεξέλθει, και μάλιστα με δυσκολία. Δεν έχει να κάνει με το φύλο, το ότι είστε 2 μόνο ή οτιδήποτε, είναι απλά αδύνατο να ανταπεξέλθει δυτικός στην οδήγησή τους.
Εξαίρεση, και μόνο (απ' ότι διαβάζω, δεν έχω πάει) η περιοχή της Goa.
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Αχχχχχχχχχχχχχ!!!!
Το χρειαζόμουν αυτό.

Ευχαριστώ πολύ, με ταξιδεψες.

Είναι η ώρα για Ιδνία, το σύμπαν μου στέλνει συνεχώς μηνύματα.

Namaste.
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
Επισης τι εννοεις ακριβως για τα φιλοδωρηματα?
merci για την απαντηση!
για τα φιλοδωρηματα εννοω οτι στα πακετα που προσφερουν λενε πχ τιμη 1200 ευρω το ατομο κ περιλαμβανει:
ξενοδοχειο, λεωφορειο, οδηγο μπλα μπλα και φιλοδωρηματα.
Φανταζομαι οτι προοριζονται για τους οδηγους, εσεις δωσατε τπτ?
Επισης (θα πεθανω αν δε ρωτησω!) θελω να μου πεις, μα δεν σας επιασε καθολου η κοιλια σας????

Τελικα (μη με βρισετε) θα αναβαλουμε το ταξιδι γτ βγαινει πολυ ακριβο και αντι για Ινδια θα παμε Αιγυπτο που φτιαξαμε πακετακι με 850 gia 10 μέρες και ειναι ταξιδι ονειρο ζωης!
θα επανέλθω σιγουρα παντως για Ινδια, τον τελευταιο καιρο που διαβαζα τις ιστοριες σας εχω ψηθει απιστευτα!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.771
merci για την απαντηση!
για τα φιλοδωρηματα εννοω οτι στα πακετα που προσφερουν λενε πχ τιμη 1200 ευρω το ατομο κ περιλαμβανει:
ξενοδοχειο, λεωφορειο, οδηγο μπλα μπλα και φιλοδωρηματα.
Φανταζομαι οτι προοριζονται για τους οδηγους, εσεις δωσατε τπτ?
Επισης (θα πεθανω αν δε ρωτησω!) θελω να μου πεις, μα δεν σας επιασε καθολου η κοιλια σας????

Τελικα (μη με βρισετε) θα αναβαλουμε το ταξιδι γτ βγαινει πολυ ακριβο και αντι για Ινδια θα παμε Αιγυπτο που φτιαξαμε πακετακι με 850 gia 10 μέρες και ειναι ταξιδι ονειρο ζωης!
θα επανέλθω σιγουρα παντως για Ινδια, τον τελευταιο καιρο που διαβαζα τις ιστοριες σας εχω ψηθει απιστευτα!
Και η Αιγυπτος ειναι φοβερη εμπειρια, δεν πειραζει...
Παντως αν ειναι μονο η τιμη που σε αποθαρρυνει για Ινδια, στειλε μειλ και σε αλλα πρακτορεια και συγκρινε, σιγουρα θα πετυχεις καλυτερη τιμη.
Οσο παραξενο κι αν ακουγεται δεν ειχαμε κανενα προβλημα γαστρεντεριτιδας σε αντιθεση π.χ. με Ταυλανδη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom