Ινδία ΙΝΔΙΑ - Η "Θεά" των Μικρών Πραγμάτων

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ευχαριστώ
Θα πάω αεροπορικώς στο Βαρανάσι 26/10 την επομένη το μεσημέρι 27/10 αεροπορικώς στη Τζαιπούρ 2 βράδια, τα άλλα οδικώς τζοντπούρ1 βράδυ και τέλος από Ουνταιπούρ2 βράδια, αεροπορικώς Δελχί 4 βράδια. Ημερήσια στην Άκρα.
Μόνο ένα βράδυ στο Βαρανάσι και τέσσερα στο Δελχί; Για μένα το "καις" το Βαρανάσι αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα πού θες να πας και τι να κάνεις.
Θα συμφωνήσω απόλυτα, εκτός αυτού το Δελχί έχει μεν αξιοθέατα αλλά την θεωρώ αδιάφορη πόλη σαν σύνολο (ουδέποτε τη συμπάθησα). Καλύτερα να δώσεις παραπάνω χρόνο στο Βαρανάσι κλέβοντας τον από το Δελχί.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ
Θα πάω αεροπορικώς στο Βαρανάσι 26/10 την επομένη το μεσημέρι 27/10 αεροπορικώς στη Τζαιπούρ 2 βράδια, τα άλλα οδικώς τζοντπούρ1 βράδυ και τέλος από Ουνταιπούρ2 βράδια, αεροπορικώς Δελχί 4 βράδια. Ημερήσια στην Άκρα.
Διαβάζω αεροπορικώς, διαβάζω οδικώς αλλα δεν διαβάζω κάτι για τρένο.....Δεν θέλετε να ζήσετε την Ινδία????:haha::haha::haha:
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Θα συμφωνήσω απόλυτα, εκτός αυτού το Δελχί έχει μεν αξιοθέατα αλλά την θεωρώ αδιάφορη πόλη σαν σύνολο (ουδέποτε τη συμπάθησα). Καλύτερα να δώσεις παραπάνω χρόνο στο Βαρανάσι κλέβοντας τον από το Δελχί.
Δυστυχώς οι μέρες είναι λίγες. Δεν μπορούσαμε περισσότερες. Στο Δελχί θα πάμε βράδυ. Ουσιαστικά έχουμε 3 ημέρες από τις οποίες η μία θα είναι ημερήσια στην Άκρα. Δύο μέρες δεν είναι πολλές.
Ευχαριστώ πολύ.

Διαβάζω αεροπορικώς, διαβάζω οδικώς αλλα δεν διαβάζω κάτι για τρένο.....Δεν θέλετε να ζήσετε την Ινδία????:haha::haha::haha:
Δεν θα μπούμε στα τρένα αυτή τη φορά. Την επόμενη. Κανόνισα τα αεροπορικά λόγω έλλειψης χρόνου.

Επισης, αν σε "παιρνει" θα προτεινα Βαρανασι στο τελος ως "κορυφωση" της εμπειριας στην Ινδια!
Ευχαριστώ αλλά έχω βγάλει το εισιτήριο. Έχω βγάλει όλα τα αεροπορικά.
Το ταξίδι ξεκίνησε από ένα καλό αεροπορικό 380ευρώ. Η εποχή δεν μας επιτρέπει μεγάλη άδεια.
Θα πάμε από Αθήνα- Δελχί και κατευθείαν Βαρανάσι 1&1/2 μέρες, πιστεύω θα δούμε την απογευματινή τελετή και το πρωί θα πάμε βαρκάδα. Στην συνέχεια θα πάμε αεροπορικώς στην Jaipur.
 
Last edited by a moderator:

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Το ερώτημα μου είναι Pushkar η Jodhpur? Στην μια από τις δύο προλαβαίνω να πάω.
Είναι το δεύτερο ταξίδι μου στην Ινδία. Πριν λίγα χρόνια πήγα νότια.Θα ξαναπάω να δω τα υπόλοιπα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ για την βοήθεια Γύρισα από το ταξίδι όλα πήγαν πολύ καλά.Οι εικόνες δεν φεύγουν από το μυαλό μου
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όπως έχει γράψει η @varioAthens ποτέ δεν κουραζόμαστε να διαβάζουμε ιστορίες από την Ινδία...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το ερώτημα μου είναι Pushkar η Jodhpur? Στην μια από τις δύο προλαβαίνω να πάω.
Είναι το δεύτερο ταξίδι μου στην Ινδία. Πριν λίγα χρόνια πήγα νότια.Θα ξαναπάω να δω τα υπόλοιπα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Δηλαδή, σ'αυτό το δεύτερο ταξίδι τα είδες τα υπόλοιπα και τέλος; Εγώ 5 φορές πήγα και θεωρώ ότι έχω δει το ένα εκατοστό! Η Ινδία είναι ανεξάντλητη και το ίδιο μαγευτική όσες φορές και να πας.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δηλαδή, σ'αυτό το δεύτερο ταξίδι τα είδες τα υπόλοιπα και τέλος; Εγώ 5 φορές πήγα και θεωρώ ότι έχω δει το ένα εκατοστό! Η Ινδία είναι ανεξάντλητη και το ίδιο μαγευτική όσες φορές και να πας.
:clap::clap::clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom