Ιδέες για έξτρα εισόδημα

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Βλεπω την @fenia42 βρισκεται σε καλο δρομο μιας π σε ενα βιντεο κοντεύει να γινει viral καθως περνα τυχαια με το έτερον της ήμισυ! :bleh:

Χαχαχαχα
Έλα ρε συ, τι μάτι είναι αυτό!! Κι εγώ το εχω δει το βίντεο αλλά εστιαζα στο background!!
 
D

Delmem38110

Guest
Οι φόβοι μου έγιναν πραγματικότητα, είδα τη φάτσα μου στο luben 😂😂
ψαξτο λίγο για προβολή βίντεο χωρίς έγγραφη συγκατάθεση σου...
ο Ζέρβας είναι δημόσιο πρόσωπο. όλοι οι άλλοι όχι.
δεν μπορεί η οποιαδήποτε τρελή/ος να τραβάει βίντεο για προσωπικό ίσως σκοπό και να κάνει ανάρτηση χωρίς να ρωτήσει τους άλλους που τυχαία περνάνε και βιντεοσκοπούνται. μπορεί και να κάνω λάθος.
το όλο σκηνικό μοιάζει στημένο από τη λεγάμενη.
φαντάσου να ήσουν με κάποιον που δεν ήθελες να ξέρουν οι άλλοι....... 🤣🤣🤣🤣
Τα δεδομένα των άλλων…
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ψαξτο λίγο για προβολή βίντεο χωρίς έγγραφη συγκατάθεση σου...
ο Ζέρβας είναι δημόσιο πρόσωπο. όλοι οι άλλοι όχι.
δεν μπορεί η οποιαδήποτε τρελή/ος να τραβάει βίντεο για προσωπικό ίσως σκοπό και να κάνει ανάρτηση χωρίς να ρωτήσει τους άλλους που τυχαία περνάνε και βιντεοσκοπούνται. μπορεί και να κάνω λάθος.
το όλο σκηνικό μοιάζει στημένο από τη λεγάμενη.
φαντάσου να ήσουν με κάποιον που δεν ήθελες να ξέρουν οι άλλοι....... 🤣🤣🤣🤣
Τα δεδομένα των άλλων…
Αυτό δεν είναι τίποτα, μόνο η κοτσίδα μου φαίνεται. Τις προάλλες είμασταν συναυλία και γυρνάει ο διπλανός και μου λέει «είσαι η fenia42?” 😂 Και λέει και στον καλό μου «Τυνησία ωραία ε;» 😂😂
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ψαξτο λίγο για προβολή βίντεο χωρίς έγγραφη συγκατάθεση σου...
ο Ζέρβας είναι δημόσιο πρόσωπο. όλοι οι άλλοι όχι.
δεν μπορεί η οποιαδήποτε τρελή/ος να τραβάει βίντεο για προσωπικό ίσως σκοπό και να κάνει ανάρτηση χωρίς να ρωτήσει τους άλλους που τυχαία περνάνε και βιντεοσκοπούνται. μπορεί και να κάνω λάθος.
το όλο σκηνικό μοιάζει στημένο από τη λεγάμενη.
φαντάσου να ήσουν με κάποιον που δεν ήθελες να ξέρουν οι άλλοι....... 🤣🤣🤣🤣
Τα δεδομένα των άλλων…
Δεν έχω νομικές γνώσεις, αλλά από την ώρα που γίνεται σε δημόσιο χώρο δε νομίζω πως υπάρχει κωλυμα. Αν ηταν έτσι για κάθε π που παίρνουμε θα πρεπει να ρωτάμε οοοοολους τους περαστικούς.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην καταπληκτική χώρα που βρίσκομαι απαγορεύεται να ανοίξουν λινκ. Για την προστασία μας θα είναι.
 
D

Delmem38110

Guest
Στην καταπληκτική χώρα που βρίσκομαι απαγορεύεται να ανοίξουν λινκ. Για την προστασία μας θα είναι.
είναι από την αρχή προστασίας δεδομένων.

Κάποιες φορές μπορεί να αναρτάς πληροφορίες για άλλα άτομα στο διαδίκτυο (π.χ. σε κάποια ιστοσελίδα, ιστολόγιο - blog, υπηρεσία κοινωνικής δικτύωσης), όπως φωτογραφίες των φίλων σου από εκδρομές και πάρτυ ή βίντεο που τράβηξες με το κινητό σου.

Θυμήσου ότι για να το κάνεις αυτό πρέπει οπωσδήποτε να έχεις πάρει προηγουμένως την έγκριση (ή αλλιώς τη συγκατάθεση) των ατόμων αυτών!

Για παράδειγμα για να προχωρήσεις στην ανάρτηση φωτογραφιών ή βίντεο στο προφίλ σου στο Facebook πρέπει να έχεις τη συγκατάθεση αυτών που απεικονίζονται!

Δεν έχει σημασία το αν αναφέρεις και το όνομά τους με τη δημοσίευση των φωτογραφιών ή όχι:πρέπει πάντα να έχεις πάρει την έγκρισή τους.

Πρόσεξε ότι ακόμα και αν έχεις πάρει έγκριση τη στιγμή της δημοσίευσης είσαι υποχρεωμένος να διαγράψεις κάθε φωτογραφία/βίντεο/πληροφορία για κάποιον όταν αλλάξει γνώμη και στο ζητήσει.

Ας μην είμαστε όμως και υπερβολικοί... όταν έχεις κάποια φωτογραφία με την οποία απαθανάτισες ένα γεγονός, π.χ συναυλία, παρέλαση, αθλητική δραστηριότητα, και στην οποία εμφανίζονται πρόσωπα στο «φόντο» που δεν «φαίνονται» καθαρά, τότε μπορείς να την αναρτήσεις, προσέχοντας πάντα το πού και το πώς...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το πάρτι είναι σε ιδιωτικό χώρο, η βόλτα στο δρόμο προφανώς σε δημόσιο, αν υπάρχει κάποιος δικηγόρος να μας διευκρινίσει αν έχω δίκιο η λέω μπαρούφες θα ήταν χρήσιμο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Οσο το υπουργειο παιδειας δεν πληρωνει προστιμο για τη μεταδοση του προσωπου και των δεδομενων φωνης ανηλικων σε δημοσιους η ιδιωτικους χωρους χωρις ελεγχο κατα την τηλεκπαιδευση, δεν μπορει κανεις να θεωρηθει θιγομενος ως πολιτης. Χαλαρωστε. Ουτε η πολιτεια σεβεται αυτα τα δικαιωματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom