Ιδέες για μονοήμερες εκδρομές (από Αθήνα)

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.665
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Nedelja, μου άνοιξες την όρεξη για βουνό.
Χρόνια ακούω
και εγώ την Πάρνηθα.
Νομίζω ότι με τις φώτο που είδα, το πήρα απόφαση να το κάνω άμεσα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Ωραια παντως και η βολτα με το τελεφερικ ..στα παιδια θα αρεσει πολυ..δοκιμαστε το!
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
καλησπερα! αν και λιγο αργα μια και αυριο το πρωι θα κανουμε μια εκδομουλα ειπα να ρωτησω...
λεμε να παμε προς λειβαδια,εχω δει οτι εχει ενα μερος με ποταμακι,μικρους καταρακτες και πεζοδρομο στα πλαγια με καφετεριες και ταβερνες.
περα απο αυτο εχετε να προτεινετε να παμε σε κανενα κοντινο μερος να το δουμε που να αξιζει?
σκεφτηκα να παμε μεχρι αραχωβα και δελφους και μετα να γυρισουμε λειβαδια...

τι εχετε να πειτε?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Να πατε Αραχωβα και Δελφους, οι Δελφοι ειναι μαγικο μερος, η Αραχωβα απο την αλλη ειναι σε προνομιακη τοποθεσια αλλα σαν χωριο ειναι ενα βλαχομπαροκ συνονθυλευμα. Ισως για ενα καφε στην καπως συμπαθητικη πλατεια, περαν τουτου ουδεν. Οι Δελφοι αξιζουν οπωσδηποτε επισκεψη, οπως και το ομορφο μουσειο τους. Φοβερο μερος.
 

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
αραχωβα και μενα ,εκτος του οτι εχω παει καποιες φορες , δεν με ενθουσιαζει αλλα δελφους εχω χρονια να κανω βολτα. απλα ελεγα μηπως αξιζει και κανενα αλλο χωριουδακι οχι και τοσο γνωστο/τουριστικο...
σε ευχαριστω παντως!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
αραχωβα και μενα ,εκτος του οτι εχω παει καποιες φορες , δεν με ενθουσιαζει αλλα δελφους εχω χρονια να κανω βολτα. απλα ελεγα μηπως αξιζει και κανενα αλλο χωριουδακι οχι και τοσο γνωστο/τουριστικο...
σε ευχαριστω παντως!
Αν δεν έχεις πάει αξίζει πολύ η Μονή του Όσιου Λουκά αλλά και το Δίστομο
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
+1 και απο εμενα για τους υποτιμημενους απο εμενα πολλούς Δελφους

H βολτα στον ευρυτερο αρχιολογικο χωρο Must
 

menios

Member
Μηνύματα
14
Likes
6
έχω πάει πολλές φορές Δελφούς και Αράχωβα, βολεύει η κοντινή απόσταση απ'την Αθήνα. Οι Δελφοί είναι ωραίο μέρος, απίστευτη η θέα και φανταστικός ο αρχαιολογικός χώρος πρέπει οπωσδήποτε να πάνε όλοι τουλάχιστον μια φορά στη ζωή τους, δεν έχει ιδιαίτερα καλή νυχτερινή ζωή κλπ αλλά και μόνο να κάτσεις να πιεις ένα ποτό στην άκρη σχεδόν του γκρεμού με θέα όλο τον ελαιώνα, τη θάλασσα μέχρι και την Πελοπόνησο είναι το κάτι άλλο!!!! Η Αράχωβα απ'την άλλη έχει πολύ ωραίο χειμονιάτικο παραδοσιακό στυλ, πανέμορφα πολύ προσεγμένα μαγαζιά πέτρινα με ωραία διακόσμηση και πολύ καλή νυχτερινή ζωή, λίγο τσουχτερή επιλογή για χειμώνα βέβαια μιας και σαν χειμερινός προορισμός όλο είναι πανάκριβα, αξίζει όμως να πας. Ένα επίσης πολύ πολύ όμορφο μέρος εκεί κοντά είναι το Γαλαξίδι (για επίσκεψη το καλοκαίρι) πανέμορφα παραδοσιακά σπίτια με διάφορα χρώματα μπροστά στη θάλασσα, αλλά και φυσικά η Αγόριανη μέσα στο βουνό να ηρεμεί η ψυχή σου
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
245
Likes
630
Καλησπέρα σας,

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια παρόμοια συζήτηση. Λίγο που έψαξα (είμαι στη δουλειά θεωρητικά) δεν βρήκα κάτι :p

Για πείτε μονοήμερες εκδρομές που έχετε κάνει από Αθήνα!

Προσπαθώ συνεχώς να σκεφτώ νέα μέρη για εκδρομές τώρα το Σαββατοκύριακο που ο καιρός ανοίγει, αλλά όλο στα ίδια καταλήγω:
  1. Ναυπλιο
  2. Σουνιο
  3. Λουτρακι
  4. Χαλκιδα
  5. Νησια Σαρωνικου
Κάποια άλλη πρόταση; Κάποιο άλλος μέρος, ενδεχομένως λιγότερο γνωστό, που να αξίζει να πας για μια βόλτα ένα Σάββατο ή μια Κυριακή;

Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλησπέρα σας,

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια παρόμοια συζήτηση. Λίγο που έψαξα (είμαι στη δουλειά θεωρητικά) δεν βρήκα κάτι :p

Για πείτε μονοήμερες εκδρομές που έχετε κάνει από Αθήνα!

Προσπαθώ συνεχώς να σκεφτώ νέα μέρη για εκδρομές τώρα το Σαββατοκύριακο που ο καιρός ανοίγει, αλλά όλο στα ίδια καταλήγω:
  1. Ναυπλιο
  2. Σουνιο
  3. Λουτρακι
  4. Χαλκιδα
  5. Νησια Σαρωνικου
Κάποια άλλη πρόταση; Κάποιο άλλος μέρος, ενδεχομένως λιγότερο γνωστό, που να αξίζει να πας για μια βόλτα ένα Σάββατο ή μια Κυριακή;

Ευχαριστώ
Η Εύβοια γιατί είναι εκτός;Δεν είναι μόνον Χαλκίδα.Μπορείς να πας και αλλού.
 
Μηνύματα
106
Likes
167
Καλησπέρα σας,

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια παρόμοια συζήτηση. Λίγο που έψαξα (είμαι στη δουλειά θεωρητικά) δεν βρήκα κάτι :p

Για πείτε μονοήμερες εκδρομές που έχετε κάνει από Αθήνα!

Προσπαθώ συνεχώς να σκεφτώ νέα μέρη για εκδρομές τώρα το Σαββατοκύριακο που ο καιρός ανοίγει, αλλά όλο στα ίδια καταλήγω:
  1. Ναυπλιο
  2. Σουνιο
  3. Λουτρακι
  4. Χαλκιδα
  5. Νησια Σαρωνικου
Κάποια άλλη πρόταση; Κάποιο άλλος μέρος, ενδεχομένως λιγότερο γνωστό, που να αξίζει να πας για μια βόλτα ένα Σάββατο ή μια Κυριακή;

Ευχαριστώ
Πηγες Κρυας στη Λειβαδια,Παχη Μεγαρων,Δελφοι-Αραχωβα,πολλα υπαρχουν.Ενα χιλιομετρικο ευρος,θα βοηθουσε περισσοτερο πιστευω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom