Ιδεες για ταξιδι εκτος Ευρωπης!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Που στο Μαλε; Γιατι φανταζομαι δεν πας μεχρι εκει για το Μαλε σε εναν προορισμο που δεν εχει τπτ αλλο περα απο παραλιες κ φανταστικα resorts. Και εννοειται οτιδηποτε θες στα resorts θα τους τα ακουμπησεις.
Ποιο Μάλε ρε συ, τόσα νησιά έχει με homestays, ορισμένα με φοβερές παραλίες που δεν πατάει κανείς, πας για κατάδυση και ψάρεμα με τους ντόπιους, γιατί να πας στα resort, μη σου λείψουν οι ινσταΡωσίδες;

Μερικές ιδέες, αν ψάξει κανείς βρίσκει αμέτρητα:
Maldives on a Budget Guide - Maldives Magazine
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ποιο Μάλε ρε συ, τόσα νησιά έχει με homestays, ορισμένα με φοβερές παραλίες που δεν πατάει κανείς, πας για κατάδυση και ψάρεμα με τους ντόπιους, γιατί να πας στα resort, μη σου λείψουν οι ινσταΡωσίδες;

Μερικές ιδέες, αν ψάξει κανείς βρίσκει αμέτρητα:
Maldives on a Budget Guide - Maldives Magazine
Α εγω γι αυτες θα πηγαινα :haha:. Περα απο την πλακα, για μενα Μαλδιβες ειναι οι ξενοδοχειαρες στις παραλιαρες. Αλλιως πραγματικα δε βρισκω το λογο να παω. Σε ενα προορισμο που δεν εχει κατι αλλο να προσφερει, νομιζω επιβαλλεται ενα καλο ξενοδοχειο τουλαχιστον. Αλλα οκ αυτο ειναι η προσωπικη μου αποψη για εναν προορισμο που ετσι κ αλλιως τον βρισκω εξαιρετικα υπερτιμημενο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Α εγω γι αυτες θα πηγαινα :haha:. Περα απο την πλακα, για μενα Μαλδιβες ειναι οι ξενοδοχειαρες στις παραλιαρες. Αλλιως πραγματικα δε βρισκω το λογο να παω. Σε ενα προορισμο που δεν εχει κατι αλλο να προσφερει, νομιζω επιβαλλεται ενα καλο ξενοδοχειο τουλαχιστον. Αλλα οκ αυτο ειναι η προσωπικη μου αποψη για εναν προορισμο που ετσι κ αλλιως τον βρισκω εξαιρετικα υπερτιμημενο.
Όλοι για αυτές πάμε :clap: (not) και μετά τις θάβουμε (indeed).

Το τι εννοεί ο καθένας καλό ξενοδοχείο είναι σχετικό. Για μένα ένα guesthouse με σούπερ παραλία χωρίς ψυχή τριγύρω και σπιτικό φαγητό, να μπορώ να δω τη ζωή των ντόπιων είναι κλάσεις ανώτερο από ρεσεψιόν-αεροπλανοφόρο, room service και "γείτονες", να μου λείπουν. Υπερτιμημένο κάτι τόσο οικονομικό δεν το βρίσκω, διαβάζω ενδιαφέροντα πράγματα και σε πολιτιστικό επίεπδο, προφανώς μακριά από τα resorts, θα πάω σε λίγους μήνες και θα δω αν είναι όπως τα αναμένω.

Προς το παρόν έχει προτεραιότητα άλλο πρότζεκτ (μυστικό).

Αλλά για να είμαστε εντός θέματος, μια χαρά οικονομικά βγαίνουν οι Μαλδίβες, φτηνές πτήσεις έχει, φτηνά καταλύματα, πάμφθηνο φαγητό, παραλιάρες, οικονομικές εκδρομές , δεν κοστίζουν αυτά μόλις αποφύγεις τα ξενοδοχεία και την υπερκοστολόγηση.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.948
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Όλοι για αυτές πάμε :clap: (not) και μετά τις θάβουμε (indeed).

Το τι εννοεί ο καθένας καλό ξενοδοχείο είναι σχετικό. Για μένα ένα guesthouse με σούπερ παραλία χωρίς ψυχή τριγύρω και σπιτικό φαγητό, να μπορώ να δω τη ζωή των ντόπιων είναι κλάσεις ανώτερο από ρεσεψιόν-αεροπλανοφόρο, room service και "γείτονες", να μου λείπουν. Υπερτιμημένο κάτι τόσο οικονομικό δεν το βρίσκω, διαβάζω ενδιαφέροντα πράγματα και σε πολιτιστικό επίεπδο, προφανώς μακριά από τα resorts, θα πάω σε λίγους μήνες και θα δω αν είναι όπως τα αναμένω.

Προς το παρόν έχει προτεραιότητα άλλο πρότζεκτ (μυστικό).

Αλλά για να είμαστε εντός θέματος, μια χαρά οικονομικά βγαίνουν οι Μαλδίβες, φτηνές πτήσεις έχει, φτηνά καταλύματα, πάμφθηνο φαγητό, παραλιάρες, οικονομικές εκδρομές , δεν κοστίζουν αυτά μόλις αποφύγεις τα ξενοδοχεία και την υπερκοστολόγηση.
Γιώργο για πες ένα πλάνο φθηνών πτήσεων πχ. από Skg ας πούμε. Εννοείς τους τούρκους??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο για πες ένα πλάνο φθηνών πτήσεων πχ. από Skg ας πούμε. Εννοείς τους τούρκους??
Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω, είμαι και εκτός τώρα. Από Αθήνα εμείς βρήκαμε Άμπου Ντάμπι με 82 ευρώ και από εκεί 350 για Μαλδίβες. Εννοείται μετ επιστροφής οι τιμές, Wizz.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.948
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Από Θεσσαλονίκη δεν ξέρω, είμαι και εκτός τώρα. Από Αθήνα εμείς βρήκαμε Άμπου Ντάμπι με 82 ευρώ και από εκεί 350 για Μαλδίβες. Εννοείται μετ επιστροφής οι τιμές, Wizz.

Να βλέπω Fly4free.com
 

BillKar

Member
Μηνύματα
12
Likes
12
Hello!!!

με budget έως 6000€, max 10 μέρες, 2 ενήλικεςκι ένα παιδί για Σεπτέμβρη, ακούω προτάσεις για ταξίδι εκτός Ευρώπης!!!

ευχαριστώ πολύ, ομάδα!!!
 

dimitrastav

Member
Μηνύματα
9
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κορσική
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουτάν
Καλημερα σε ολους τους εθισμενους και μη ταξιδιωτες!!!!
Ειναι χαρα μου να βλεπω οτι το μικροβιο του ταξιδιου μάς εχει καταβαλει ολους!!
Τον Απριλη, κλεινω με την κοπελα μου 3 χρονια και νομιζω πως ηρθε ο καιρος για ενα ταξιδι,οχι τοσο familiar με αυτα που εχουμε ηδη κανει ( περισσοτερο πρωτευουσες της Ευρωπης).
Θα ΄θελα να ακουσω ιδεες, για ''ζεστους'' προορισμους, με budget περιπου τα 350€/ατομο για τα αεροπορικα.
Σάς ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!! :)

Θα σας πρότεινα να πάτε Ισραήλ. Είναι φανταστική χώρα με πάρα πολλά πράγματα να κάνει κανείς και οικονομικό εισιτήριο συνήθως. Ωστόσο δεν μας είπες πότε θες να πάτε. Τον Αύγουστο θα καίει...
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.130
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Hello!!!

με budget έως 6000€, max 10 μέρες, 2 ενήλικεςκι ένα παιδί για Σεπτέμβρη, ακούω προτάσεις για ταξίδι εκτός Ευρώπης!!!

ευχαριστώ πολύ, ομάδα!!!
Μπαλί ψηφίζω εγώ.. Καλη εποχή, ασφαλές, family friendly
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.029
Hello!!!

με budget έως 6000€, max 10 μέρες, 2 ενήλικεςκι ένα παιδί για Σεπτέμβρη, ακούω προτάσεις για ταξίδι εκτός Ευρώπης!!!

ευχαριστώ πολύ, ομάδα!!!
Μας ειπες το μπατζετ, τα ατομα, την εποχη αλλα δεν μας ειπες το σημαντικοτερο: τι σας ενδιαφερει σε ενα ταξιδι.
Θελετε κι εσεις, οπως παραπανω, απλα ενα ξενοδοχειο που να βγαινεις και να βλεπεις θαλασσα με γαλαζια νερα;
Θελετε πολιτισμο και αρχαια;
Θελετε περπατημα, δραστηριοτητες, εναλλαγη τοπιων;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.578
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σωστά, πόσο χρονών είναι το παιδί (άλλο να είναι 3, άλλο να είναι 15) και τι σας ενδιαφέρει να κάνετε; Γενικώς για Ινδονησία είναι εξαιρετική η εποχή και θα σας περισσέψει και πολύ μπάτζετ. Χαλαρά κάνετε και στάση Σιγκαπούρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.005
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom