Ικαρία Ικαρία

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Αν θέλεις παραθαλάσσια και με τη νυχτερινή ζωή σχετικά κοντά, ο Αρμενιστής που είπαν και τα παιδιά είναι μονόδρομος.
Αν θέλεις πιο ορεινά και δίπλα στα μπαρ, μένεις Χριστό Ραχών.
Αν το σκέφτεσαι για καμπινγκ, τοτε στο Νας.
Αν πάλι θέλεις λουτρά και είσαι κοντά στα 60, μένεις στον Κύρηκο ή στα Θερμά:haha:
Μη παραλείψεις να δεις και Φούρνους - Θύμαινα αν σε παίρνει.
60 δε τα έφτασα ακόμα, αλλα στα θερμά έμεινα 3 μέρες κ περάσαμε κ καταπληκτικά. Σαρώσαμε όλο το νότιο νησί κ μετά μετακομίσαμε στον αρμενιστή για άλλες 4 μέρες που χαρήκαμε ολο τον βορρά. Το νησί είναι μεγάλο κ με δύσκολους , δρόμους. Αν θες να το γυρίσεις όλο , αλλα να μένεις σε ένα μέρος που θα το διαλέξεις με στερεότυπα κριτήρια μάλιστα , θα χάσεις χρόνο, χρήμα, ομορφιές κ θα κερδίσεις κούραση.
Οπως σου ξαναείπα, κατηγοριματικά, μείνε σε 2 μέροι. Χώρισε το νησί στα 2.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
60 δε τα έφτασα ακόμα, αλλα στα θερμά έμεινα 3 μέρες κ περάσαμε κ καταπληκτικά. Σαρώσαμε όλο το νότιο νησί κ μετά μετακομίσαμε στον αρμενιστή για άλλες 4 μέρες που χαρήκαμε ολο τον βορρά. Το νησί είναι μεγάλο κ με δύσκολους , δρόμους.
Φυσικά και το έγραψα χαριν αστεϊσμού. Συμφωνω περί στερεοτύπων, καλό είναι να βλέπει καθένας όσα πιο πολλά μπορεί σε ένα τόσο δύσβατο μέρος ειδικά. Αν θέλει να δει και Φούρνους όπως πρότεινα, αποτελεί μονόδρομο η διαμονή στο ανατολικό τμήμα του νησιού.
Το συντριπτικό ποσοστό των ταξιδιωτών βέβαια τους μήνες αιχμής, τα πάρτυ, οι παραλίες, τα πανηγύρια είναι προς το δυτικό κομμάτι, από τον Εύδηλο και μετά, εκεί ηταν η αναφορά μου και μόνο.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Αν το '96 είναι ημερομηνία γέννησης τότε μάλλον Αρμενιστή.Το πιο πιθανό είναι να κινηθείς κυρίως Αρμενιστή-Χριστό Ραχών και Νας.

Οι δρόμοι βέβαια είναι όντως πολύ άσχημοι, εννοείται ΔΕΝ τρέχεις και οδηγείς προσεκτικά. Μπορείς βέβαια και να σπάσεις την διαμονή σε 2 μέρη (αν θες να γυρίσεις όλο το νησί) αλλά δεν ξέρουμε και πόσες μέρες διαθέτεις....
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπερα. Θα παω τωρα τον ιουλιο στην ικαρια αλλα δεν εχω κλεισει ακομα ξενοδοχειο, γιατι δεν ξερω και που να μεινω, σε ποια περιοχη. Καμια ιδεα?
ευχαριστω
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα. Θα παω τωρα τον ιουλιο στην ικαρια αλλα δεν εχω κλεισει ακομα ξενοδοχειο, γιατι δεν ξερω και που να μεινω, σε ποια περιοχη. Καμια ιδεα?
ευχαριστω
Καλησπέρα. Ξεκίνα να ψάχνεις γιατί δε ξέρω τι τύχη θα έχεις αφού δεν έκλεισες ακόμη.
Η ασφαλής επιλογή του Αρμενιστή νομίζω θα σε καλύψει σε όλα.
Διάβασε το συγκεκριμένο νήμα προς τα πίσω και θα βρεις αρκετά καλή πληροφόρηση.;)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Κι εγω Αρμενιστη θα προτεινα, αλλιως στον Χριστο στις Ραχες αν το βραδυ δεν θελετε να μετακινειστε. Εκει εχει την περισσοτερη ζωη το βραδυ...αλλιως πανηγυρια
 
Last edited:

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Καρας hotel στο Αυλακι. Περίπου 5χλμ πριν τον Αρμενιστή. Εκει εμεινα. Το προτείνω
 

El123l

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σαμοθράκη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα. Ξεκίνα να ψάχνεις γιατί δε ξέρω τι τύχη θα έχεις αφού δεν έκλεισες ακόμη.
Η ασφαλής επιλογή του Αρμενιστή νομίζω θα σε καλύψει σε όλα.
Διάβασε το συγκεκριμένο νήμα προς τα πίσω και θα βρεις αρκετά καλή πληροφόρηση.;)
Ευχαριστώ πολυ
 

Katerinal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ικαρία
Φτάνουμε το απόγευμα στο αεροδρόμιο. Υπάρχει ΚΤΕΛ για Αρμενιστή? Δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτό το δρομολόγιο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Φτάνουμε το απόγευμα στο αεροδρόμιο. Υπάρχει ΚΤΕΛ για Αρμενιστή? Δεν μπορώ να βρω πουθενά αυτό το δρομολόγιο.
Το πιο πιθανό να μην υπαρχει γι αυτο δεν το βρίσκεις. Το κτελ δεν βολεύει για αεροδρόμιο. Αρχισε να ψάχνεις να κλείσεις ταξι.
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Παιδιά που να κοιτάξω για διαμονή? Στο booking δε μου βγάζει πολλές επιλογές (διαθέσιμες και μη).
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Παιδιά που να κοιτάξω για διαμονή? Στο booking δε μου βγάζει πολλές επιλογές (διαθέσιμες και μη).
Ξεκινάς αρχικά με Αρμενιστή, παίρνεις τηλέφωνα και ότι βρεις αν είσαι τυχερός.
Σίγουρα κάτι θα υπάρχει από ακύρωση ή από γνωστό κτλ, αν και είναι δύσκολο νησί γενικά, ακόμα και στις επικοινωνίες. Πρέπει να οπλιστείς με υπομονή και να ψάξεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom