Ινδία Ινδία με Gap adventures

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ο παραδεισος των παραλιοφαγων και ψαροφαγων!!! Τελεια!!!:clap:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τι παει να πει αυτο μονον
και εκανα χαρουλες :( ...
πες μου ποιος σε πειραξε και εχεις ακεφιες να τον βουτηξω γαγγη τωρα
Ποιός να με πειράξει καλέ? Πάντως όχι εσύ! Μην πώ περισσότερα, η famek καραδοκεί δι' αντιπροσώπου! :haha: Μικρή Πασσιονάρια μπροστάρισσα, πάρε το λάβαρο, σήκωσέ το ψηλά και σ' ακολουθούμε ασκαρδαμυκτί! (αυτή η λέξη πολύ μου άρεσε - απ' το γυμνάσιο ακόμη...)
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Η Ινδια ειναι το αγαπημενο μου θεμα, δεν μπορω να μην παρω κι εγω μερος.
Πηγαμε δυο φορες και μειναμε συνολο 4 μηνες.Την πρωτη φορα ,αν και τρωγαμε οπουδηποτε,απο το δρομο ομελετα σε εφημεριδα,χυμους σε παζαρια,νερο απο πηγαδι, δεν παθαμε απολυτως τιποτα.
Την επομενη χρονια που ξαναπηγαμε συνεχισαμε σε αυτο το μοτιβο,αλλα στο Βαρανασι την πατησαμε πολυ ασχημα.Για ποσες μερες ξερνοβολαγαμε!!
Αυτο ομως δε μας πτοησε.Μετα απο καποιες μερες διαιτας,μακαρονιων με λεμονι,συνεχισαμε απο εκει που ειχαμε μεινει.
Νομιζω οτι αν δεν αφεθεις σε ενα τετοιο ταξιδι ,να γευτεις και γενικα να δοκιμασεις πραγματα, δεν το απολαμβανεις .Δεν μπορεις να εισαι μαγκωμενος και να φοβασαι μη σου συμβει κατι.
Χρειαζεται και καποιο ρισκο που και που.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Εχεις δικιο!!
Κι εγω πηγα φετος 1η φορα κι εχω φαει κολημμα!!!
Στο φαγητο ημουν φοβισμενη νομιζω και δεν δοκιμασα οσα θα ηθελα-χωρις αυτο να σημαινει οτι ετρωγα σε ξενοδοχεια..αλλα χυμους απο τον δρομο και φαγητα χυμα-παρολο που τα ζηλεψα-δεν πηρα..:(
Τωρα που σκεφτομαι να ξαναπω,σιγουρα θα ειμαι πιο τολμηρη!!!:clap:
Εξαλλου και το τσιρλιπιπι δεν το γλιτωσα...:haha:
 

soupa

Banned
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κρητη
Ταξίδι-Όνειρο
καρακας
Ναι δεν έχει πάει ακόμη σπίτι της. Μου είπε ότι πλήρωσε συνολικά 20.000$.

Φυσικά και άλλα άτομα έκαναν μικρότερης έκτασης συνεχόμενα ταξίδια όμως. Για παράδειγμα μια Αμερικανίδα μετά την Ινδία πήγαινε Αίγυπτο και μετά σχεδιάζει να πάει σε όλη την Ευρώπη.
που τα βρισκουν τοσα χρηματα.. αυτοι δεν εχουν κριση...:roll:
 

soupa

Banned
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
κρητη
Ταξίδι-Όνειρο
καρακας
Πηγαμε δυο φορες και μειναμε συνολο 4 μηνες.Την πρωτη φορα ,αν και τρωγαμε οπουδηποτε,απο το δρομο ομελετα σε εφημεριδα,χυμους σε παζαρια,νερο απο πηγαδι, δεν παθαμε απολυτως τιποτα.
Την επομενη χρονια που ξαναπηγαμε συνεχισαμε σε αυτο το μοτιβο,αλλα στο Βαρανασι την πατησαμε πολυ ασχημα.Για ποσες μερες ξερνοβολαγαμε!!

στην ινδια τα ιμοντιουμ πιανουν η θελει πιο ισχυρα φαρμακα....
και αληθεια με αυτην την παρενεργεια χασατε κανενα κιλο.... η τσαμπα η ταλαιπωρια...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
και αληθεια με αυτην την παρενεργεια χασατε κανενα κιλο.... η τσαμπα η ταλαιπωρια...
Μπα! Χανεις κιλα ειναι η αληθεια, αλλα τα ξαναπαιρνεις αμεσως δυστυχως! :(
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Η Ινδια ειναι το αγαπημενο μου θεμα, δεν μπορω να μην παρω κι εγω μερος.
Πηγαμε δυο φορες και μειναμε συνολο 4 μηνες.Την πρωτη φορα ,αν και τρωγαμε οπουδηποτε,απο το δρομο ομελετα σε εφημεριδα,χυμους σε παζαρια,νερο απο πηγαδι, δεν παθαμε απολυτως τιποτα.
Την επομενη χρονια που ξαναπηγαμε συνεχισαμε σε αυτο το μοτιβο,αλλα στο Βαρανασι την πατησαμε πολυ ασχημα.Για ποσες μερες ξερνοβολαγαμε!!
Αυτο ομως δε μας πτοησε.Μετα απο καποιες μερες διαιτας,μακαρονιων με λεμονι,συνεχισαμε απο εκει που ειχαμε μεινει.
Νομιζω οτι αν δεν αφεθεις σε ενα τετοιο ταξιδι ,να γευτεις και γενικα να δοκιμασεις πραγματα, δεν το απολαμβανεις .Δεν μπορεις να εισαι μαγκωμενος και να φοβασαι μη σου συμβει κατι.
Χρειαζεται και καποιο ρισκο που και που.
Όταν μένεις τόσο καιρό είναι νομίζω αναπόφευκτο να φας και να δοκιμάσεις.

Πολύ μου αρέσει πάντως που δεν το βάζεις κάτω :clap:
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Εχεις δικιο!!
Κι εγω πηγα φετος 1η φορα κι εχω φαει κολημμα!!!
Στο φαγητο ημουν φοβισμενη νομιζω και δεν δοκιμασα οσα θα ηθελα-χωρις αυτο να σημαινει οτι ετρωγα σε ξενοδοχεια..αλλα χυμους απο τον δρομο και φαγητα χυμα-παρολο που τα ζηλεψα-δεν πηρα..:(
Τωρα που σκεφτομαι να ξαναπω,σιγουρα θα ειμαι πιο τολμηρη!!!:clap:
Εξαλλου και το τσιρλιπιπι δεν το γλιτωσα...:haha:
Κάπως έτσι σκεφτόμουν και εγώ. Επίσης έβλεπα ότι και ο tour leader ετών 26, που ήταν Ινδός από το Darjeeling (δεν ξέρω καν που είναι αυτό) έπινε μόνο εμφιαλωμένο νερό.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
στην ινδια τα ιμοντιουμ πιανουν η θελει πιο ισχυρα φαρμακα....
και αληθεια με αυτην την παρενεργεια χασατε κανενα κιλο.... η τσαμπα η ταλαιπωρια...
Βασικά χάνεις υγρά και έτσι υπάρχει κίνδυνος αφυδάτωσης.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Βασικά χάνεις υγρά και έτσι υπάρχει κίνδυνος αφυδάτωσης.

για αυτο και πλακωνεσαι στις μπανανες που εχουν ασβεστιο και βοηθαει σε θεματα διαρροιας...

παντως πολλες φορες, σε τετοια μερη την ζημια δεν την κανει το φαγητο ή ενας χυμος αλλα τα πολυ ισχυρα κλιματιστικα, και η εντονη ενναλαγη κρυο-ζεστη, σε συνδυασμο με τα πολλα κρυα που πινουμε....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
για αυτο και πλακωνεσαι στις μπανανες που εχουν ασβεστιο και βοηθαει σε θεματα διαρροιας...
....
Να πούμε καλύτερα οτι οι μπανάνες περιέχουν μεγάλη ποσότητα καλίου,που βοηθάει στην αναπλήρωση των ηλεκτρολυτών που χάνονται με την διάροια και γενικότερα την απώλεια υγρών..;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom