Ινδία Ινδία - πώς, πού, πότε...

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.609
Likes
8.364
Δελχι κι εγω την πρωτη και την τελευταια πηγα. θα συμφωνησω! Και για Βαρανασι,ειμαι φαν!!!:clap: Βαλε και Τζαιπουρ ,ενα περασμα απο Αγκρα και εισαι ο.κ!!!
Πολύ "τουριστικό" μου βγαίνει το προγραμματάκι (πρακτορεία κι έτσι μου θυμίζει) αλλά τι να κάνω...:roll:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δελχι κι εγω την πρωτη και την τελευταια πηγα. θα συμφωνησω! Και για Βαρανασι,ειμαι φαν!!!:clap: Βαλε και Τζαιπουρ ,ενα περασμα απο Αγκρα και εισαι ο.κ!!!
Βολεύεσαι καλά στον καναπέ του μυαλού μου? :haha::haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πολύ "τουριστικό" μου βγαίνει το προγραμματάκι (πρακτορεία κι έτσι μου θυμίζει) αλλά τι να κάνω...:roll:
Μην το λες... αν εξαιρέσεις το Taj που όλες τις γυναίκες κάτι σας κάνει (ρομαντισμός, έρωτας, κλπ. κλπ.), στους άλλους προορισμούς αξίζει να πας. Και στο χέρι σου είναι το πώς θα εξελιχθεί - τουριστικά ή όχι. Στην Άγκρα πήγα "αναγκαστικά" ένεκα συνοδείας αλλά πήρα σαν "αντάλλαγμα" Ajanta και Ellora (κανείς δεν τις έχει αναφέρει απ' όσα έχω διαβάσει) που για μένα είχαν πολύ μεγαλύτερη σημασία και αξία.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.609
Likes
8.364
Μην το λες... αν εξαιρέσεις το Taj που όλες τις γυναίκες κάτι σας κάνει (ρομαντισμός, έρωτας, κλπ. κλπ.), στους άλλους προορισμούς αξίζει να πας. Και στο χέρι σου είναι το πώς θα εξελιχθεί - τουριστικά ή όχι. Στην Άγκρα πήγα "αναγκαστικά" ένεκα συνοδείας αλλά πήρα σαν "αντάλλαγμα" Ajanta και Ellora (κανείς δεν τις έχει αναφέρει απ' όσα έχω διαβάσει) που για μένα είχαν πολύ μεγαλύτερη σημασία και αξία.
Στο Mumbai δεν είναι? Άσε με και το "πέταξα" έξω το Mumbai για χάρη του άντρα μου και της Ουνταϊπούρ! :lol:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Στο Mumbai δεν είναι? Άσε με και το "πέταξα" έξω το Mumbai για χάρη του άντρα μου και της Ουνταϊπούρ! :lol:
Περίπου... στην περιοχή, στο Αουράνγκαμπαντ. Αγάπη μου δεν μπορείς να τά'χεις όλα, δεν είσαι γιαπωνέζα και, κυρίως, όσο και να κόψεις και να ράψεις, οι μέρες είναι συγκεκριμένες, κάτι (πολλά) θα μείνει απ' έξω. Πήγαινε όπου είναι να πας, απόλαυσε το, και μακάρι να σου δοθούν όλες οι ευκαιρίες να τα δεις όλα! :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.752
Likes
50.953
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περίπου... στην περιοχή, στο Αουράνγκαμπαντ.

8 ώρες με το τραίνο από τη Βομβάη. Το θυμάμαι διότι είναι το τραίνο που πήρα λίγο πριν μπουκάρουν οι τρομοκράτες στη Βικτώρια... Είναι μακριά, αλλά αξίζει κι εκτός από τις σπηλιές έχει και πολύ ωραίο κάστρο. Η πόλη ως πόλη δε λέει και τίποτε, αλλά οι σπηλιές είναι όλα τα λεφτά, όπως και ο τρόπος μετάβασης εκεί.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Περίπου... στην περιοχή, στο Αουράνγκαμπαντ.

8 ώρες με το τραίνο από τη Βομβάη. Το θυμάμαι διότι είναι το τραίνο που πήρα λίγο πριν μπουκάρουν οι τρομοκράτες στη Βικτώρια... Είναι μακριά, αλλά αξίζει κι εκτός από τις σπηλιές έχει και πολύ ωραίο κάστρο. Η πόλη ως πόλη δε λέει και τίποτε, αλλά οι σπηλιές είναι όλα τα λεφτά, όπως και ο τρόπος μετάβασης εκεί.
Ακριβώς όπως τα λέει ο Γιώργος για την περιοχή. Εμείς πήγαμε με ταξί και επιστρέψαμε με αεροπλάνο στη Βομβάη. Το ταξί κάνει λιγότερες ώρες, κάπου 6 αν θυμάμαι καλά.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.609
Likes
8.364
Και ναι! Πάλι ερωτησούλα! :)
Αεροπορικά κλείνω από τώρα ή περιμένω τυχόν προσφορές? Θέλω να ταξιδέψω τέλος Σεπτεμβρίου- αρχές Οκτωβρίου... Πάντως σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα, παρατηρώ μία (μικρή) πτώση στην τιμή των εισητηρίων...
 

artemis_9

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ταυλάνδη ή τυνήσια
Ταξίδι-Όνειρο
μαλδίβες
γειά σας! θα ήθελα την βοηθειά σας...για την ινδία. Μια φίλη μου σκέφτεται να ταξιδέψει τον ιούλιο στην νότια ινδία στην κεράλα πιο συγκεκριμένα στο vythiri. Η απορίες είναι 3. Αν έχει πάει κανείς για να μας πει την αποψή του για το μέρος, δεύτερη αν κάποιος ξέρει τι γίνεται εκεί με τους μουσώνες, εννοώ επειδή διάβασα ότι τον μάιο ξεκινάνε από το νότιο τμήμα, μήπως τον ιούλιο το έχουν εγκαταλείψει. και τρίτον σκέφτεται να μείνει στο green magic house με λίγα λόγια είναι δενδρόσπιτο και είναι σχετικά κοντά στην Wayanad wildlife sanctuary..αν έχει μείνει κανείς..να μας πει την εμπειρία του. Είμαι σίγουρη οτι εσείς θα ξέρετε περισσότερα!ευχαριστώ...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η Ρενατα πήγε φέτος στην Κεράλα και είναι πιο αρμόδια να σε ενημερώσει. Στείλε της ενα π.μ.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.609
Likes
8.364
Ξαναθέτω προηγούμενο ερώτημά μου... Παίζει συνήθως καμιά προσφορά σε αεροπορικά, μέσα στο καλοκαίρι ή να κλείσω? Ενδιαφέρομαι για τέλος Σεπτεμβρίου-αρχές Οκτώβρη...

Επίσης (άσχετο) έχει κάνει κανείς yoga σε Αshram?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ξαναθέτω προηγούμενο ερώτημά μου... Παίζει συνήθως καμιά προσφορά σε αεροπορικά, μέσα στο καλοκαίρι ή να κλείσω? Ενδιαφέρομαι για τέλος Σεπτεμβρίου-αρχές Οκτώβρη...

Έχεις κάνει έρευνα για εισιτήρια?
Από ένα γρήγορο ψάξιμο η turkish και η airarabia το έχει στα 450 ? περίπου.
Μια χαρά τιμές.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.966
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom