Ινδία Ινδια - βοηθεια για οργανωση

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Σοβαρά; Είναι, δηλαδή, ΤΟΣΟ φθηνά τα ξενοδοχεία τους;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφου θα φιλοξενηθεις για ενα διαστημα στο Δελχι, νομιζω οτι μπορεις να τα κανονισεις απο εκει. Εγω τουλαχιστον που πηρα τις τιμες που μου προτεινε το ινδικο πρακτορειο και κοιταξα να δω τις τιμες που θα εκλεινα τα ιδια ξενοδοχεια μεσω booking και Asiarooms, συνηθως το ινδικο πρακτορειο μου εδινε εντυπωσιακα καλυτερες τιμες.
Δεν ξερω φυσικα τι τιμες θα ειχα παρει αν ειχα επικοινωνησει απευθειας με τα ξενοδοχεια και τους ειχα παζαρεψει αμεσα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Αφου θα φιλοξενηθεις για ενα διαστημα στο Δελχι, νομιζω οτι μπορεις να τα κανονισεις απο εκει. Εγω τουλαχιστον που πηρα τις τιμες που μου προτεινε το ινδικο πρακτορειο και κοιταξα να δω τις τιμες που θα εκλεινα τα ιδια ξενοδοχεια μεσω booking και Asiarooms, συνηθως το ινδικο πρακτορειο μου εδινε εντυπωσιακα καλυτερες τιμες.
Δεν ξερω φυσικα τι τιμες θα ειχα παρει αν ειχα επικοινωνησει απευθειας με τα ξενοδοχεια και τους ειχα παζαρεψει αμεσα.
Έρση μου κι εγώ που μίλησα απευθείας ισχύει το ίδιο.
Για αξιοπρεπή καταλύμματα στην Ινδία πρέπει να δώσεις ποσά σαν και αυτά που αναφέρεις.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δηλαδή, μόλις φτάσω στο Δελχί, βρίσκω κάποιο τοπικό πρακτορείο και κλείνω μαζί του τη διαμονή μου;
Δεν θα είναι φθηνότερα μέσω του internet?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.496
Likes
8.014
Δηλαδή, μόλις φτάσω στο Δελχί, βρίσκω κάποιο τοπικό πρακτορείο και κλείνω μαζί του τη διαμονή μου;
Δεν θα είναι φθηνότερα μέσω του internet?
Κοίτα, εγώ λόγω του ότι πάω σχεδόν πάντα πιεσμένα και έχοντας στη διάθεσή μου συγκεκριμένες μέρες, κλείνω πάντα από εδώ...
Όμως, αν έχεις πολλές μέρες στη διάθεσή σου, ελαστικό πρόγραμμα και γενικώς θες να αποφασίσεις στην Ινδία πόσο θα κάθεσα σε κάθε μέρος, καλύτερα κλείσε επί τόπου... ούτε καν με πρακτορείο... μπαίνοντας και ρωτώντας ο ίδιος σε ξενοδοχεία!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμενα δε μου ετυχε να τα βρω φθηνοτερα μεσω του Internet. Ομως τιποτε δεν ειναι απολυτο. Οποτε παντα θα το τεσταρεις. Γι αυτο θα ειναι καλο να τσεκαρεις τις τιμες που θα σου δωσει το ινδικο πρακτορειο και απο σελιδες στο internet.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Σοβαρά; Είναι, δηλαδή, ΤΟΣΟ φθηνά τα ξενοδοχεία τους;
Όχι βέβαια...για δοκίμασε το lake palace στην udaipur ή το raj palace στην jaipur!!!!! Επειδή το "αξιοπρεπές" είναι υποκειμενικό,να το θέσω αλλιώς...ναι υπάρχουν ξενοδοχεία στην Ινδία για όλα τα βαλάντια.
Υ.Γ.Αυτά που έμεινα εγώ,ήταν αξιοπρεπέστατα,και ούτε κατά διάνοια δεν κόστιζαν 50?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Όμως, αν έχεις πολλές μέρες στη διάθεσή σου, ελαστικό πρόγραμμα και γενικώς θες να αποφασίσεις στην Ινδία πόσο θα κάθεσα σε κάθε μέρος, καλύτερα κλείσε επί τόπου... ούτε καν με πρακτορείο... μπαίνοντας και ρωτώντας ο ίδιος σε ξενοδοχεία!
Ε καλα δε θα παει και απο το Δελχι στη Τζαιπουρ για να ψαχνει επιτοπου μιση μερα μες τη ζεστη να βρει ενα ρημαδοξενοδοχειο για να μεινει δυο βραδια μαξιμουμ! Ας το εχει κλεισει απο το Δελχι! Δε θα το αγορασει κιολας!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Δηλαδή, μόλις φτάσω στο Δελχί, βρίσκω κάποιο τοπικό πρακτορείο και κλείνω μαζί του τη διαμονή μου;
Δεν θα είναι φθηνότερα μέσω του internet?
Όχι βέβαια.Χρησιμοποίησε το internet απλά και μόνο για να έχεις μια ενδεικτική τιμή,και κάνε αυτό που λέει η vario.Πήγαινε ο ίδιος επί τόπου,τσέκαρε τα δωμάτια και ξεκίνα τα παζαρέματα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Γεια και παλι :p
εχω ενα γριφο να λυσω και θελω βοηθεια ...
Ο μπαμπας οπως εχω ξαναπει θελει να παμε Δελχι και να γυρισουμε απο Βομβαη.... εχει κανεις καμια προταση για τις στασεις που μπορουμε να κανουμε απο Βαρανασι ως Βομβαη? εχει τπτ ενδιαφερον? προτασεις με αεροπλανα απορριπτονται (την τυχη μου μεσα :p)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Γεια και παλι :p
εχω ενα γριφο να λυσω και θελω βοηθεια ...
Ο μπαμπας οπως εχω ξαναπει θελει να παμε Δελχι και να γυρισουμε απο Βομβαη.... εχει κανεις καμια προταση για τις στασεις που μπορουμε να κανουμε απο Βαρανασι ως Βομβαη? εχει τπτ ενδιαφερον? προτασεις με αεροπλανα απορριπτονται (την τυχη μου μεσα :p)


εμεις το πηραμε γυρω γυρω δηλαδη καλκουτα-νοτο-κ.τλ αλλα ειχαμε 35 μερες...
Η εναλλακτικη μας ομως ηταν Varanasi- Khajuraho-Bhopal(βολευε στα τρενα θυμαμαι)-Ajanta caves- Mumbai

παραθετω και τα μερη
Khajuraho Group of Monuments - Wikipedia, the free encyclopedia
Ajanta Caves - Wikipedia, the free encyclopedia

αν ξαναπηγαινα Ινδια θα πηγαινα οπωσδηποτε σε αυτα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom