Ισλανδία Ισλανδία: τη δροσιά της να 'χουμε!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν πίστευα ποτέ ότι θα δω στη ζωή μου λάβα να κοχλάζει με τα μάτια μου από «κοντά»! Έπαθα σοκ και ενθουσιασμό ταυτόχρονα! Και οι 4 μας, μείναμε να χαζεύουμε με τα κιάλια τον κρατήρα που έβραζε δεν ξέρω για πόση ώρα! Ήταν εξωπραγματικό το φαινόμενο για να το αντικρύζεις με τα μάτια σου. Επίσης φανταστική ήταν και η στέρεη λάβα στην οποία περπατήσαμε και καθίσαμε (πριν λίγο διάστημα δηλαδή η λάβα έρρεε μέχρι εκεί που ήμασταν!)
Αν είχες κάνει το ταξίδι πριν τη πανδημία δεν θα είχες τη χαρά να δεις ρευστή λάβα! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο... #not! :p

Χαίρομαι πάρα πολύ που κάνατε το ταξίδι και δεν το αναβάλατε περισσότερο. Απο τη περιγραφή και τις φώτο φαίνεται οτι περάσατε πολύ όμορφα και αυτός είναι ο σκοπός άλλωστε!!! Εύχομαι και στα επόμενα ταξίδια όπως τα επιθυμείτε!!! Μάκια :heart:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πολλά μπράβο για την οργάνωση, το ταξίδι που αποτελεί στόχο αρκετών από μας και φυσικά για την εξαιρετική ιστορία. Πάντα τέτοια εύχομαι! :)
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.030
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Αν είχες κάνει το ταξίδι πριν τη πανδημία δεν θα είχες τη χαρά να δεις ρευστή λάβα! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο... #not! :p
Το σωστό ηφαιστειακό timing το πετύχαμε, παράπονο δεν έχω :haha: Πολλα φιλάκια Τανια μου και πάλι σε ευχαριστω😍

Πολλά μπράβο για την οργάνωση, το ταξίδι που αποτελεί στόχο αρκετών από μας και φυσικά για την εξαιρετική ιστορία. Πάντα τέτοια εύχομαι! :)
Σε ευχαριστώ πολύ ψηλέ! Στη συγγραφή ιστοριών δεν σε πιάνουμε έχεις βάλει τον πήχη ψηλά:clap: Άλλα την Ισλανδία δεν ήθελα με τίποτα να την αφήσω άγραφτη!! Και γιατί ελπίζω να βοηθηθεί κόσμος που θέλει να πάει και γιατί δεν ήθελα να χαθούν στη λήθη στιγμές από το ταξίδι. Εύχομαι να το πραγματοποιήσεις και εσύ σύντομα αυτό το εξωτικό-για Ευρώπη- ταξίδι!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μπραβο σου. Ωραίο ταξιδι ,καλογραμμενη ιστορια , ωραιες φωτογραφιες!
Σαν να ταξιδευα μαζι σας.
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.030
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μπραβο σου. Ωραίο ταξιδι ,καλογραμμενη ιστορια , ωραιες φωτογραφιες!
Σαν να ταξιδευα μαζι σας.
Ευχαριστώ πολύ @KIKI ! Πολύ χαίρομαι που κατάφερα να σε ταξιδέψω νοερά σε αυτήν την φανταστική χώρα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom