Ισλανδία Ισλανδία

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Με επιστροφη... 4 πτησεις το ατομο
Τι λες τωρα! Εγω 216€ βρηκα (με lufthansa ομως και τελειες αναποκρισεις) και κωλοχαιρομουν οτι δεν παιζει καλυτερη τιμη! Μπραβο! :clap:
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Τι λες τωρα! Εγω 216€ βρηκα (με lufthansa ομως και τελειες αναποκρισεις) και κωλοχαιρομουν οτι δεν παιζει καλυτερη τιμη! Μπραβο! :clap:
Εμας ηταν 2 διαφορετικες κρατησεις. Μια πτηση Θεσσαλονικη-Λονδινο, μειναμε μια μερα Λονδινο που δεν μας χαλασε καθολου κ μετα Λονδινο-Ρεκιαβικ την επομενη μερα και επιστροφη με τον ιδιο τροπο
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.486
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμεις πηγαμε Νοεμβριο δεν ειχε -5, 0 ειχε σιγουρα ομως... Νομιζω οτι μονο με ισοθερμικα να πας εισαι κομπλε και χοντρα ρουχα βεβαια! Απλα το συνδυασαμε κ με Λονδινο. Το πολυ πολυ προσθετεις μια ακομη αποσκευη που σε καμια περιπτωση δεν θα σου βγει στο συνολο 400Ε... Για αυτο διαβαζω ολα αυτα και μου φαινονται εξωφρενικά...
Αν ψάχνεις αεροπορικά σε συγκεκριμένες ημερομηνίες και σε μικρό σχετικά χρόνο από την αναχώρηση τότε τα αεροπορικά μπορούν να σου βγουν ο κούκος αηδόνι..... Και όπως είπε και ο Κωνσταντίνος, αν έχεις μπόλικα μπαγκάζια τότε ακριβαινει το πράγμα.... Από μια πρόχειρη αναζήτηση που έχω κάνει βγαίνει γύρω στα 500 ευρώ πάνω κάτω με επιστροφή (καλοκαίρι)
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στα 400 ευρώ αναφέρεται για 2 άτομα, ενώ εσύ στα 500 είναι για ένα εισιτήριο;
Χρειάζεται διευκρίνηση εδώ.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.486
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Στα 400 ευρώ αναφέρεται για 2 άτομα, ενώ εσύ στα 500 είναι για ένα εισιτήριο;
Χρειάζεται διευκρίνηση εδώ.
Τα 500 ευρώ είναι ανά άτομο για μήνα Ιούλιο, ψάχνοντας τον Ιούνιο που μας πέρασε Ευακι μου....
Οταν έψαχνα για Σκωτία την οποία επίσης ακριβοπληρωσα με 450 ευρώ το άτομο....
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Εγώ το κατάλαβα ότι εννοούσες για ένα άτομο.
Για να βρω 280 ευρώ έκλεισα 7 μήνες πριν και με προσφορά.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Παιδιά, εξαρτάται από το πόσο ευέλικτος είναι ο καθένας στις ημερομηνίες, τι εξοπλισμό κουβαλάει μαζί του, αν θέλει πολύωρες ή όχι ανταποκρίσεις και από ποια κράτη (εμείς δε θέλαμε Λονδίνο και για λόγους βίζας της Αλυόνας).
Εμείς είχαμε πληρώσει 410 το άτομο, με αναχώρηση Μ.Σαββατο, με Austrian και Iceland air μέσω Βιεννης και Στοκχόλμης, με διανυκτέρευση στη Βιέννη που βόλεψε λόγω εγγύτητας αεροδρομίου και τιμών, και στην επιστροφή ανταποκρίσεις το πολύ μιας-δυο ωρών. Γούστα ή ανάγκες είναι :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.486
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μπορείς να εξοικονομήσεις χρήματα όταν θα είσαι εκεί! Απλά κάνεις τσαντίρι το αυτοκίνητο και το απολαμβάνεις !!!
Εγώ το έχω κάνει πολλές φορές αυτό :innocent:
 

DimRap

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Παιδια το ταξιδι εχει στανταρ ημερομηνια...oι πτησεις ειναι αθηνα εδιμβουργο για 2 ατομα με μια διανυκτερευση εδιμβουργο...μετα για ισλανδια με icelandair απο γλασκωβη και επιστροφη ρεκιαβικ-λονδινο με 2 διανυκτερευση παλι..για το ατομα οι 4 πτησεις βγαινουν 425 οποτε 850 και οι δυο...Η αληθεια ειναι σκεφτηκα και εγω να κανω το αμαξι τσαντιρι να γλυτωσω και τα ξενοδοχεια αλλα θελει σκεψη το πραγμα...Μην βρουν και τα κοκκαλα σου το πρωι μες στο αμαξι!Καλη σαν ιδεα παντως!
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Παιδια το ταξιδι εχει στανταρ ημερομηνια...oι πτησεις ειναι αθηνα εδιμβουργο για 2 ατομα με μια διανυκτερευση εδιμβουργο...μετα για ισλανδια με icelandair απο γλασκωβη και επιστροφη ρεκιαβικ-λονδινο με 2 διανυκτερευση παλι..για το ατομα οι 4 πτησεις βγαινουν 425 οποτε 850 και οι δυο...Η αληθεια ειναι σκεφτηκα και εγω να κανω το αμαξι τσαντιρι να γλυτωσω και τα ξενοδοχεια αλλα θελει σκεψη το πραγμα...Μην βρουν και τα κοκκαλα σου το πρωι μες στο αμαξι!Καλη σαν ιδεα παντως!
Τσαντιρι κανεις το αμαξι αν δεν εχεις τοσα χρηματα διαθεσιμα..... Αν εχεις τοσο μεγαλο butget οσο εσυ πας σε ενα ωραιοτατο ξενοδοχειακι.... Αντε σε guesthouse στην αναγκη...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
.Η αληθεια ειναι σκεφτηκα και εγω να κανω το αμαξι τσαντιρι να γλυτωσω και τα ξενοδοχεια αλλα θελει σκεψη το πραγμα...Μην βρουν και τα κοκκαλα σου το πρωι μες στο αμαξι!Καλη σαν ιδεα παντως!
Και μετα σου κακοφαινονται τα σχολια που κανουμε. Πως να σε παρουμε στα σοβαρα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom